Ozvěny sezóny 2010/2011 – část III. 5. a 6. třída

22.07.2011 | David Motloch

H A V Í Ř O V - V dalším pokračování článků hodnotících již minulou sezónu se tentokrát zaměříme na 5. a 6. třídu.

5. třída

Zaměřme se teprve na 5. třídu. Hlavní trenér Dalibor Pasker určitě může být spokojený s odehranou sezonou. Začátek byl sice poněkud vlažný, svěřenci hlavního trenéra odstartovali sezónu remízou a hned v dalším zápase prohráli se Zlínem 0:4, ovšem poté se jejich motor pomalu začal zapínat.

Zhruba v půlce odehrané soutěže střídali hráči 5. tříd výhry s porážkami. Ovšem jejich forma vygradovala až později. 13 zápasů před koncem soutěže odstartovala družina Dalibora Paskera vítěznou šňůru trvající 8 zápasů. Poté sice přišly dvě porážky, ale pak si tým připsal další tři výhry v řadě a tou poslední proti Karviné (10:2) zakončil povedenou sezónu.

Z tohoto týmu musíme zajisté vyzdvihnout výkony Matěje Potočného, který stihl za 33 zápasů nasbírat 92 bodů za 66 gólů a 26 nahrávek, to znamená, že tento mladý talent měl průměr přesně 2 branky na zápas! Vyzdvihnout ovšem musíme také výkony Jonáše Peterka a Jana Bambuly, kteří rovněž překročili hranici alespoň jednoho bodu za zápas.

Sestava:
Denis Zsibrita, Jeroným Žiak, Vojtěch Drozd, Adam Fekete, Ondřej Nytra, Mateusz Pawlas, Jan Santarius, Vojtěch Ševěček, David Vaculík, Jan Bambula, Ondřej Grygar, Petr Hýsek, Petr Kantek, Vojtěch Pavelek, Jonáš Peterek, Matěj Potočný, Petr Smička, Nikolas Vlachopulos.

Odehrané zápasy:

-Počet dvouciferných vítězství: 7
-Počet dvouciferných porážek: 2
-Nejdelší série bez porážky: 8 zápasů
-Nejoblíbenější soupeř: Jastrzebie - 4 výhry (11:2, 14:2, 12:3, 12:3)
-Nejneoblíbenější soupeř: Černí Vlci - 2 prohry (1:2, 1:9)

6. třída

Druhou půlku článku budeme věnovat 6. třídě. Ta už byla úspěšná z hlediska celé sezóny o něco méně, než "páťáci". Způsobil to hlavně katastrofální vstup do soutěže. Do prvních čtrnácti zápasů dokázala družina hlavního trenéra Dalibora Paskera vštěpit pouhé dvě výhry.

Zvláště se budeme věnovat části, kdy "páťáci" prohráli 5 zápasů v řadě a v posledním z těchto zápasů prohráli nad Zlínem vysoko 15:2. Po tomto zápase se totiž dosud poněkud ospalý tým probudil a začal vyhrávat. Vyhrál dokonce hned 5 po sobě jdoucích zápasů v řadě a to s nelehkými soupeři.

Z tohoto impulsu už hráči čerpali až do konce sezóny, kdy sice podobnou vítěznou sérii napodobit nedokázali, ale střídali alespoň porážky s vítězstvými.

Za předvedené výkony musíme ocenit hlavně Lukáše Rumana, který jako jediný z tohoto týmu výrazněji vyčníval. Za 29 zápasů stihl nasázet 42 branek a k tomu posbíral 12 asistencí. Překonal tak nejen hranici bodu na zápas, ale také gólu, což z něj dělá skvělého střelce. Pochvalu si ovšem zaslouží také Dominik Malkovský nebo Dominik Pawliczek.

Sestava:

Adam Frkal, Adam Pokorný, Jeroným Žiak, Dominik Bajgar, Lukáš Klajmon, Jakub Kotula, Josef Ligocký, Mateusz Pawlas, Jan Santarius, Petr Spěvák, Daniel Tychtl, David Vaculík, Patrick Vícha, Jaroslav Adolf, Jan Bambula, Pavel Baron, Daniel Bureš, Daniel Černoch, Jiří Grygerek, Petr Hýsek, Marek Jandora, Dominik Malkovksý, Jan Pasterný, Dominik Pawliczek, Matěj Potočný, Lukáš Ruman, Denis Smilovský.

Odehrané zápasy:

-Počet dvouciferných vítězství: 1
-Počet dvouciferných porážek: 4
-Nejdelší série bez porážky: 5 zápasů
-Nejoblíbenější soupeř: Jastrzebie - 3 výhry (8:1, 8:3, 7:3)
-Nejneoblíbenější soupeř: Opava - 2 porážky (0:18, 2:9)