Páťáci přivezli z turnaje v Trnavě krásné 2. místo

10.01.2013 | Tomáš Vlček

Vánoční období bylo plné žákovských turnajů, na kterých malí azeťáci vzorně reprezentovali svůj klub. A ve stejném světle se 4. - 6. ledna 2013 v Trnavě na SWAN CUPU ukázali i havířovští páťáci. V silné mezinárodní konkurenci totiž vybojovali skvělé 2. místo!

Osm účastníků turnaje bylo rozděleno dvou skupin:

Skupina A: Gladiators Trnava, Vienna Tigers, PHK Prešov, HK 36 Skalica

Skupina B: HC AZ Havířov, MHC Martin, HC Topolčany, Dukla Trenčín

Nejprve spolu týmy hrály vzájemné zápasy ve skupině a výsledky AZetu byly následující.

Havířov – Martin 4:6 (2:2, 1:4, 1:0)
Tomeček 2, Byčkov, Tronczyk
Nejlepší hráč: Petr Zielinski

Trenčín – Havířov 4:5 sn (2:1, 1:3, 1:0)
Špacir 2, Tomeček, Stromko, sn: Špacir
Nejlepší hráč: Oliver Špacir

Havířov – Topolčany 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Tomeček, Szturc, Stromko, Tronczyk, Majer, Byčkov
Nejlepší hráč: Filip Dabrowski

Díky zisku 5 bodů z toho bylo 2. místo ve skupině B a tedy postup do semifinále proti vítězi skupiny A – neporažené domácí Trnavě. Díky skvělému výkonu a střelecké produktivitě z toho bylo jednoznačné vítězství a postup do finále.

Havířov - Trnava 15:5 (5:1, 5:1, 5:3)
Tomeček 6, Stromko 3, Špacir 2, Čempel 2, Byčkov, Dabrowski
Nejlepší hráč: Tomáš Trvaj

Ve finále čekal na AZet stejný soupeř jako v prvním zápase – MHC Martin, a bohužel i tentokrát se ukázal jako šťastnější soupeř.

Havířov - Martin 3:4 (0:1, 0:0, 3:3)
Byčkov 3
Nejlepší hráč: Filip Byčkov.

Konečné pořadí turnaje:

1. Martin, 2. Havířov, 3. Trnava, 4. Prešov, 5. Trenčín, 6. Topolčany, 7. Vienna, 8. Skalica

Sestava AZetu:

Tomáš Trvaj, Josef Střondala (SK Karviná) - Jakub Bajgar, Dominik Majer, Petr Tronczyk, David Harbáček, Filip Dabrowski, Gabriel Szturc, Filip Byčkov, Petr Zielinski, Jan Stromko, Daniel Tomeček, Oliver Špacir (HC Orlová), Matěj Čempel (HC Orlová)

Trenér Stanislav Sztefek hodnotí účast velmi pozitivně a dosažený výsledek považuje za skvělý úspěch. „Takové turnaje jsou velmi náročné a to fyzicky i psychicky. Přesto to kluci zvládli parádně a všem jim patří za bojovnost a předvedené výkony uznání. Také bych chtěl poděkovat klukům z Orlové a Karviné za hráčskou výpomoc na tomto turnaji.“ Součástí doprovodného programu turnaje byly dovednostní soutěže. Také v nich malí havířováci dosáhli několika „medailových“ umístění.

Výsledky dovednostních soutěží:

RYCHLOST: 2. místo - Daniel Tomeček, 5. - 8. místo - Filip Dabrowski
BRANKÁŘ: 2. místo - Tomáš Trvaj
NÁJEZDY: 1. místo - Jan Stromko
ZRUČNOST: 2. místo - Dominik Majer
ŠTAFETA: 5. - 8. místo - David Harbáček, Petr Tronczyk, Jakub Bajgar, Filip Byčkov

Navíc Tomáš Trvaj byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje!

Podrobnější informace jsou na webu havířovských páťáků (roč. 2002) zde: http://az2002.webnode.cz/