Po reprezentační přestávce se WSM liga znovu rozjíždí – AZ hostí Benátky

08.11.2015 | Petr Miklas

Týden dlouhá reprezentační přestávka je za námi a můžeme se těšit na další kolo druhé nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice. V pondělí pokračuje WSM liga už svým 20. kolem, dvanáctý AZ Havířov na svém ledě přivítá deváté HC Benátky nad Jizerou. Také se tak těšíte? Přijďte podpořit AZet!

Nevyzpytatelná farma Liberce

U farmářských týmů je vždycky těžké tipovat, jak na tom budou. Záleží totiž na mateřském klubu, které hráče na svou farmu uvolní a které si naopak stáhne. Nejinak je tomu v případě Benátek nad Jizerou. Tým, který spolupracuje s Libercem, na domácím ledě ani netrénuje a do Benátek zajíždí pouze k zápasům. Nicméně start do soutěže měly Benátky velmi dobrý, poměrně dlouho se držely v popředí tabulky, ale poslední dobou klesají. Jejich bilance z posledních pěti zápasů není dobrá – jedna výhra a po ní čtyři prohry v řadě. Nutno podotknout, že onu výhru si na domácím ledě připsali nad Slavií Praha.

V dresu Benátek už neuvidíme zkušeného obránce Martina Čakajíka, který své působení nad Jizerou ukončil po posledním utkání před reprezentační pauzou. Nově bude hráčem Beibarysu Atyrau, celku nejvyšší kazašské soutěže. Naopak novou posilou Benátek je Kanaďan Kurt Etchegary. Dvacetiletý útočník přichází na měsíční zkoušku, čeká se od něj, že pozvedne týmovou produktivitu a přinese typickou kanadskou tvrdost.

Kanadské bodování týmu vede Lukáš Volf s 12 body (5+7), stejný počet bodů má Dominik Lakatoš (4+8), ovšem ten odehrál jen 11 z 19 zápasů. Třetí je Jan Víšek s 11 body (6+5). Z obránců je na tom nejlépe Tomáš Havlín se 6 body (2+4). Branku Benátek hájí Marek Schwarz, úspěšnost zákroků 90,81%, a Jan Lukáš, úspěšnost zákroků 92,13%, kteří se podělili o stejnou porci zápasů. Třikrát se do branky dostal Lukáš Hosnedl, úspěšnost zákroků 92,19%.

Bude se AZet po třech porážkách radovat?

Jak už prozradil nadpis, také Havířov má za sebou tři porážky v řadě a bude chtít tuto nepříznivou bilanci změnit. I v kádru AZetu došlo v reprezentační přestávce ke změnám, tým opustil Miroslav Svoboda, na jeho místo přišel Slovák Marek Laco. Klub domluvil se Zlínem střídavé starty Zdeňka Okála, na oplátku Zlínu vypomůže náš Jan Maruna. Oba v pondělí nastoupí v dresu AZetu. K dispozici nebudou reprezentanti David Bahounek a Jakub Kotala. David Bahounek dorazil až dnes ráno a dostal volno, Jakub Kotala nemůže nastoupit pro zranění. Nenastoupí ani Lukáš Bednář, který dohání fyzické resty.

Havířov bude chtít Benátkám oplatit porážku ze sedmého kola, kdy na ledě benáteckých nedokázal vstřelit branku a prohrál 4:0. Loni měli hokejisté AZetu s Benátkami pozitivní bilanci, kdy tři ze čtyř vzájemných střetnutí vyhráli a ve dvou dokonce ani neinkasovali! Po vychytané nule si připsali Lukáš Daneček a Petr Matoušek. Určitě budeme jen rádi, když naši hokejisté tuto šňůru napodobí i v této sezóně.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Svoboda – Mazanec, Lenďák, Krisl, Bahounek, Korím, Peslar, Graca – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Meidl, Štumpf – Bednář, Němec, Kotala. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Kurka, Čermák, Ulrych, Havlín, Trška, Pabiška, Jandejsek – Dlouhý, Volf, Víšek – Jonák, Lakatoš, Špaček – Ordoš, Musil, Matějček – Huňa, Král, Havlas. Trenéři: Jiří Čelanský, Antonín Nečas.

Utkání začíná 9.11. v 18 hodin na ledě havířovské K&K PNEU Arény. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na tomto odkazu.

INFO PRO VŠECHNY AZEŤÁKY - VE FANSHOPU JE V PRODEJI NOVÝ PLAKÁT A-TÝMU!