Po vítězství na turnaji čeká AZet další soupeř – SHK Hodonín

20.08.2012 | Tomáš Vlček

Pouze dva dny zápasového klidu měli hokejisté AZetu Havířov a již na ně čeká další výzva. Po sobotní finálové výhře na porubském turnaji O pohár RT TORAX nad Krakovem 6:4, se totiž již v úterý po poledni vydají na jih Moravy k dalšímu přípravnému duelu, a to na led Hodonínských Drtičů.

Vzájemné zápasy

Pro havířovské to není soupeř zdaleka neznámý. V předminulé sezóně totiž hrál „naši“ východní skupinu 2. ligy a dva vzájemné duely tehdy skončily vždy výhrou domácích. Hodonín vyhrál doma 4:3 a AZet v K&K Pneu Aréně 5:2.

No a na konci minulé sezóny se zase týmy střetly, jako vítězové svých skupin 2. ligy, v baráži o 1. ligu. Tentokrát byl ve vzájemném soupeření úspěšnější AZet, když v Hodoníně sice nejprve prohrál 2:3sn (nicméně utkání bylo později kontumováno 5:0 pro Havířov), ale doma zvítězil jednoznačně 5:0.

SHK Hodonín

Hodonínští patří už několik let ke špičkovým týmům 2. ligy a nic na této své pozici nechtějí měnit ani v nadcházející sezóně. Z klubu sice odešlo několik zkušených hráčů (Petr Kocák, Marek Peksa, Roman Nesrsta, Martin Hlavačka a pravděpodobně i Martin Hollý a Roman Jurásek), ale většina týmu zůstala pohromadě a vedení klubu připravuje ještě jeho kvalitní doplnění. Jako příklad můžeme uvést čerstvý příchod dvacetiletého odchovance Komety Brno Filipa Baruse do brankoviště.

Drtiči zatím v přípravě odehráli 3 zápasy. Ve všech měli výhodu domácího ledu, ale výsledky zatím úplně přesvědčivé nejsou. Svěřenci trenérů Jiřího Recha a Jaroslava Crlíka totiž prohráli s Technikou Brno 0:3, porazili Břeclav 3:2 a naposledy ve čtvrtek vysoko podlehli nováčkovi slovenské extraligy Piešťanům 2:7.

Nespokojený domácí kouč Rech po posledním duelu prohlásil, že „přípravné zápasy slouží i k odhalování slabin týmu, jen je potřeba se z toho poučit“. Tak uvidíme, jak se to Hodonínským v úterý bude dařit.

Sestava SHK Hodonín v posledním zápase:

Šenk (30. Boška) - Skočovský, Randa, Miklík, Pokorný, Svoboda, Okuliar, Polesný, Horinka - Sajdl, Kříž, Špok - Kučera, Fiedler, Červenka - Peš, Rapant M., Kuba - Medřický, Šebesta, Brychta

To trenér AZetu Tomáš Potěšil je zatím s odehranými přípravnými duely spokojen. Po domácí vysoké výhře nad Porubou přišly tři zápasy na turnaji v Porubě, a ty hodnotí takto: „Na zápase s Opavou jsem osobně nebyl, ale myslím, že i když jsme byli po většinu zápasu lepší, trochu nás zradila koncovka. Duel s Vítkovicemi splnil přesně to, co jsme očekávali. Kluci se výborně přizpůsobili rychlé a důrazné hře soupeře a s výjimkou několika pasáží jsme hráli moc dobře a zaslouženě vyhráli. No a ve finále jsme na Krakov vlétli a za sedm minut zápas prakticky rozhodli. Je jasné, že při vedení 4:0, tým poněkud polevil, ale i přes soupeřovo snížení jsme si to celkem s přehledem kontrolovali.“

Přesto i několik slabších míst ve hře svého týmu vidí: „Máme výborné vstupy do zápasu, což mnohdy rozhoduje celé utkání. Ale jinak jsme v Porubě prohráli všechny druhé třetiny, což určitě není dobré. A pak si myslím, že bychom si z tlaku a vytvořených šancí měli připisovat více branek. Zlepšit tedy musíme důraz před brankou a dohrávání situací a také přesilovky a oslabení.“

A s čím jde havířovský kouč do zápasu na hodonínském ledě?: „No bude to pro nás hodně specifické utkání, protože celá řada hráčů se omluvila ze zdravotních i pracovních důvodů (Prokop, Najdek, Stránský, Potočný, Maruna, Jan Daneček, Lhotský), takže dáme příležitost ostatním hráčům a juniorům a budeme hledat zcela nové složení jednotlivých útoků. Tato zkušenost se nám však může v soutěži hodit, protože nikdy nevíte, kdy vás podobné neplánované oslabení kádru potká. A je dobré být na to alespoň trochu připravený.“

A jak vnímá šéf azeťácké střídačky úterního soupeře?: „Vím, že je to dlouhodobě přední tým 2. ligy a i přes některé odchody hráčů zůstala kostra týmu pohromadě. Takže jedeme do Hodonína s respektem, bude to zajímavá konfrontace, ale samozřejmě budeme chtít vyhrát.“

Zápas začíná v 18:00 a vy můžete být díky www.onlajny.com u toho. Odkaz je zde.