Po vítězství s Prostějovem nás čeká zápas ve Frýdku-Místku

16.11.2012 | Josef Nudera

Ať už jste byli nebo nebyli na posledním domácím utkání AZ Havířov, tak určitě víte, jak dopadl. Havířov se prezentoval parádním výkonem, výborným bruslením a Prostějov zcela zaskočil. díky tomu se vrátil do čela tabulky. Toto místo bude muset bránit, protože Přerov i zmiňovaní Jestřábi ho budou chtít ukořistit. Na Havířov čeká v sobotu venkovní duel s Frýdkem-Místkem. Domácí hrají letos dobrý hokej a bude se tak jednat o zajímavé střetnutí.

Minulé zápasy obou celků se dají zhodnotit jako úspěšné. Frýdek-Místek hrál na ledě Poruby, kde po první třetině sice prohrával 0:1, ale druhá třetina jasně dopomohla Frýdku k vítězství. Tu získali hosté 3:0 a před třetí třetinou byly karty rozdány. Poruba zápas nezabalila a dokázala snížit na jednobrankový rozdíl, který byl nakonec konečný.

Havířov hrál ve středu duel o 1. místo v tabulce a ten se mu vydařilo na jedničku podtrženou. Úžasný start našich borců do utkání srazil Prostějov do kolen a nemohl se dostat zpátky do zápasu. Po celý zápas dokázal AZ i výborně bránit a hrát s velkou chutí. Na hattrick útočili Jan Daneček, Rober Najdek, Antonín Pechanec, Jan Kolařík i Petr Prokop. Havířov nakonec vyhrál 11:1 a vrátil se do čela tabulky. V utkání předvedl kvalitní výkon i brankář Daneček, který za svá záda pustil nakonec jen jednu střelu.

Frýdek-Místek v letošní sezoně už nepůsobí jako celek, kterému se v každém zápase dají dát množství branek, ale jako statný soupeř, který má své kvality. V minulé kole vyhrál Frýdek v Porubě, kolo předtím dokázal doma obrat o bod Přerov. Na kontě má výhru s Opavou nebo třeba také Karvinou. „Frýdek není vůbec papírově slabší, má kvalitní kádr a musíme zase do utkání dobře vstoupit“ řekl po utkání s Prostějovem Antonín Pechanec. Zmínil také to, že bude potřeba hrát na 100%, protože minulý zápas je už pryč.

V kádru Frýdku-Místku působí Marek Kopún, kterého každý havířovský příznivec zná z minulé sezony. Také Daniel Kraft a Petr Rozum znají havířovské prostředí týmu, i když Petr Rozum v dobách minulých. V brance bude jistě ukazovat své umění brankář Láníček, který si určitě neopustí ani svoje riskantní rozehrávky holí daleko od své branky.

Mezi obránci je na tom nejlépe Milan Ovšák, který má na svém kontě 2 branky a 11 asistencí! Zmínit můžeme ještě Michala Krutila nebo Milana Gajdu. Mezi útočníky zatím vyčnívá Daniel Kraft, který nasbíral 7 branek a 4 asistence. Podobně na tom je také Petr Škatula, který má jen o jednu asistenci méně. Petr Hrubý se na tuto dvojici také zdatně lepí, 6 branek a 4 asistence hovoří o všem. V kádru Frýdeckého soupeře nalezneme také zkušeného Petra Kanka a Romana Kelnera.

Utkání se bude hrát ve Frýdku-Místku od 17 hodin a pokuud nepojedete do Frýdku osobně, podpořit naše hráče, tak bude k dispozici i onlajn přenos.

onlajn Frýdek-Místek - AZ Havířov

Sestavy z minulého utkání:

AZ Havířov:L. Daneček (Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl "C", Hegegy, Rimmel, Balčík, Hartmann, Graca - Sztefek, Najdek "A", J. Daneček, Bursík, Kolařík, Pechanec, Potočný "A", Pavlas, Stránský, Mráz, Putniorz

Frýdek-MístekLáníček (Chvostek) – Ovšák, Ferenc, Měkýš, Teper, Štubňa, Hrubý, Slovák, Suchý, Rozum, Krutil, Sluštík J., Sluštík O., Gogolka, Tomis, Kanko, Gajda, Kudláček, Škatula, Slovák, Kopún.