Podaří se Havířovu uspět na ledě Litoměřic?

06.02.2014 | Petr Blakala

Základní část letošní sezony se blíží neúprosně ke svému konci. Havířovské hokejisty čeká v rámci 49. kola výjezd do Litoměřic, kde se pokusí urvat další cenné body. Minulá utkání oba celky vyhrály. Litoměřický Stadion se střetl s Kadaní, kterou porazil jednobrankovým rozdílem a AZet získal cenný skalp lídra první ligy. Uvidíme, čeho se dočkáme v souboji šestého se sedmým. Utkání startuje již v 17:00 v litoměřické KALICH Aréně!

HC Stadion Litoměřice

Hokejisté litoměřického Stadionu se v minulém kole utkali se Sportovním klubem Kadaň. Jednalo se o utkání, které bylo vyrovnané až do konce třetí části. Dvoubrankový náskok si dokázali zařídit hosté z Kadaně, jenže hráči Litoměřic ve druhé periodě zabrali a vývoj utkání strhli na svou stranu. Naději pro Kadaň vykřesal ještě Janák, avšak nejlepší střelec Litoměřic Čermák, zařídil svému týmu devět minut před závěrečnou sirénou zisk tří bodů do prvoligové tabulky. Trenér Jiří Doležal po utkání nebyl zcela spokojen s výkonem svých svěřenců.

„V dnešním utkání jsme získali tři body, tudíž s tímto spokojen jsem, ale s výkonem spokojený nejsem vůbec. Bylo to strašně utrápené a musím říct, že se mi to chvílemi vůbec nelíbilo. Dnes se nám však nepovedl úvod utkání stejně jako proti Českým Budějovicím,“ prohlásil krátce po střetnutí s Kadaní trenér litoměřického A-týmu.

Litoměřický celek se nachází na průběžné šesté pozici s celkovým počtem 77 bodů. Na pátou Třebíč ztrácejí hokejisté Stadionu pouhé tři body a stejný počet bodů potřebují Havířovští, aby se dotáhli blíže šesté příčce. Litoměřice však mají lepší skóre, tudíž jestli v tomto utkání AZet vyhraje, své soupeře bohužel nepřeskočí. Litoměřice mají na svém kontě 21 výher, 4 výhry v prodloužení, 6 proher v prodloužení a 17 proher.

Kanadské bodování Litoměřic

Statistiky útočníků:
Miloslav Čermák – 46 kanadských bodů (26+20)
Martin Novák – 27 kanadských bodů (9+18)
Jaroslav Hašek – 24 kanadských bodů (6+18)

Statistiky obránců:
Jakub Šulc – 16 kanadských bodů (4+12)
Dušan Žovinec – 10 kanadských bodů (3+7)
Spencer Humphries – 8 kanadských bodů (5+3)

Statistiky brankářů:
Vojtěch Sedláček – 91,59% úspěšnosti
Petr Přikryl – 90,14% úspěšnosti
Tomáš Král – 92,43% úspěšnosti

Havířovský AZet čekal v posledním klání lídr soutěže – Bruslaři z Mladé Boleslavi. Právě Boleslav byla posledním týmem, který Havířov v letošní sezoně ještě neporazil. Kdo čekal jasnou výhru Boleslavi, byl na omylu. Havířov předvedl excelentní výkon a po trefách Říčky, Klimši a Maruny, který se prosadil z trestného střílení, si připsali další body do tabulky první ligy. V tomto duelu byl k vidění i pěstní souboj mezi havířovským Klimšou a boleslavským Mikulíkem. Šedesát minut utkání doprovázela vynikající atmosféra, o kterou se postaralo celkem 2 011 diváků.

„Jsem moc rád, že hráči přistoupili k zápasu velmi dobře, a že se nám podařilo porazit i posledního ze všech třinácti prvoligových soupeřů,“ prohlásil pár vteřin po utkání Jan Daneček, když na ledě ještě probíhala děkovačka hráčům za cenný skalp lídra soutěže.

Havířov je tedy po 48. kolech na sedmé pozici a je jisté, že bude součástí letošních vyřazovacích bojů! AZet v těchto zápasech nastřádal celkem 74 bodů za 21 výher, 5 výher po prodloužení. Havířovští mají stejnou bilanci výher a proher – jen jediné utkání prohrál AZ v prodloužení. Před osmými Benátkami nad Jizerou mají Havířovští borci náskok čtyř bodů.

Kanadské bodování Havířova

Jan Maruna – 27 kanadských bodů (15+12)
Martin Jakúbek – 25 kanadských bodů (10+15)
Jakub Šlahař – 23 kanadských bodů (6+17)

Jaroslav Koma – 15 kanadských bodů (4+11)
David Roupec – 12 kanadských bodů (2+10)
Jiří Klimíček – 12 kanadských bodů (4+8)

Lukáš Daneček – 91,55% úspěšnosti
Petr Matoušek – 91,13% úspěšnosti

Vzájemná utkání

AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 4:1
Branky a nahrávky: 3. Klimša (Koma, Graca), 13. Kolařík (Říčka, Graca), 36. Škumát (Roupec, Marosz), 54. Sztefek (Němec, Vosátko) – 2. Rubeš (Čermák, Švagrovský).

HC Stadion Litoměřice – AZ Havířov 5:2
Branky a nahrávky: 2. Čermák (Chabada), 34. Humphries (Chabada, Čermák), 46. Rubeš (Suja, Drábek), 50. Rubeš (Bahenský, Čermák), 52. Žovinec (Chabada, Humphries) – 31. J. Daneček (Klimíček, Punčochář), 54. Klimíček (Krisl, J. Daneček).

AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 3:1
Branky a nahrávky: 26. Šlahař (Maruna, Jakúbek), 31. Krisl (Marosz), 51. Kanko (Pechanec, Škumát) – 6. Husák (Hašek, Chlapík).

Sestavy z minulého utkání

AZ Havířov: Daneček L. – Roupec, Vosátko, Štencel, Krisl, Graca, Punčochář, Deutsch – Daneček J., Říčka, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Kanko, Haas, Klimša – Škumát, Pechanec, Rimmel M.

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, Kolář, Míka, Žovinec, Málek, Drábek, Evan, Skřivánek – Čermák, Koudelka, Chabada – Budínský, Hašek, Procházka – Doležal, Švagrovský, Podlešák – Racek, Rubeš, Škop.