Porazí AZet na čtvrtý pokus Jihlavu? To zjistíme ve středu

14.01.2014 | Petr Miklas

Středeční 40. kolo 1. ligy přinese souboj třetí Jihlavy se sedmým Havířovem. Oba týmy zůstaly v minulém kole bez bodu, Jihlava se postarala o překvapení kola, když prohrála na ledě Berouna a Havířov podlehl v Českých Budějovicích Motoru, v obou případech byl výsledek 2:1 pro domácí tým. Podaří se AZetu konečně Jihlavu porazit a dokázat, že je na domácím ledě pánem? S pomocí fanoušků snad ano. Přijď AZ podpořit i TY!

HC Dukla Jihlava

Založení: 1956
Stadion: Horácký zimní stadion (Kapacita: 7 500 z toho k sezení 1 731 míst)
Webové stránky: hcdukla.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo (1. liga)

Jak již bylo uvedeno v nadpisu, Berounští Medvědi se postarali o překvapení minulého kola, když porazili Jihlavu 2:1, přestože je hosté přestříleli v poměru 16:47! Dukle však střelecká převaha nepomohla, protože proti střelcům z Vysočiny stál skvělý brankář Cikánek. Toho dokázal překonat pouze Michal Důras, který snižoval na 2:1.

Dukle Jihlava v současné době patří třetí příčka prvoligové tabulky s náskokem 22. bodů na sedmý Havířov. Je tedy celkem jasné, kdo je favoritem tohoto zápasu. Dukla má v kádru lídra bodování celé 1. ligy, je jím Tomáš Čachotský, který ve 38. zápasech nasbíral 61 bodů za 18 branek a 43 asistencí. Druhý v klubovém bodování Jihlavy je Adam Zeman, jemuž 33 bodů zároveň zajišťuje 10. pozici v bodování ligy. Zeman je s 24 brankami i nejlepším střelcem Jihlavy. V dresu Dukly hraje i odchovanec Havířova Filip Seman, který má 22 kanadských bodů za 14 branek a 8 asistencí. Mezi obránci Jihlavy je na tom bodově nejlépe Tomáš Kaláb, ten má 12 bodů (3+9).

Trenér Petr Vlk má k dispozici brankářskou dvojici David Rittich a Lukáš Sáblík, kteří společně chrání jihlavskou svatyni. Jedničkou Dukly je Rittich, který má úspěšnost zásahů 92,72%, jeho náhradníkem je Sáblík, jehož úspěšnost zásahů je 90,97%.

Havířov je i přes porážku v Českých Budějovicích stále na sedmé pozici, s devítibodovým náskokem na osmé Benátky a jednobodovou ztrátou na Třebíč. Hodně k tomuto umístění Havířova pomohlo pravidlo můj dům-můj hrad, které AZ v tomto ročníku téměř beze zbytku naplňuje. Nejproduktivnějším hráčem Havířova je s 21 body (8+13) Martin Jakúbek, o bod za ním je Jan Maruna (10+10). Z obránců je na tom bodově nejlépe Jaroslav Koma (3+10). Jedničkou týmu v brance je Lukáš Daneček s úspěšností zásahů 91,74%, naskočit do brankoviště je připraven Petr Matoušek, který má úspěšnost zásahů 91,22%.

Vzájemná utkání

Utkání 40. kola je prvním ze závěrečné čtvrtiny základní části, proto je to zároveň zřejmě poslední vzájemné setkání obou celků v této sezóně. Ve všech třech předchozích případech se radovali hokejisté Jihlavy, kteří vyhráli v prvním kole na domácím ledě těsně 2:1, odvetu v Havířově vyhráli poměrem 3:5 a ve 27. kole na Horáckém zimním stadionu porazili AZ 4:2, když už vedli 4:0.

Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete navštívit zápas osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Graca, Koma, Roupec, Deutsch, Klimíček – Marosz, Sztefek, Pavlas – Šlahař, Maruna, Říčka – Haas, Klimša, Škumát – Pechanec, M. Rimmel.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Kaláb, Štebih – Hubáček, Haluza, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Velecký, Prokš, Čachotský, Malec, Důras.

Přehled ostatních zápasů 40. kola:

17:30 Sportovní klub Kadaň – HC Slovan Ústečtí Lvi
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – HC Olomouc