Poslední domácí zápas roku 2013 – AZ hostí Kadaň

17.12.2013 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Zápas 34. kola 1. ligy bude úplně posledním mistrovským utkáním všech týmů Azetu na domácím ledě v tomto roce, další se uskuteční až v sobotu 4.1. 2014, kdy bude 1. liga pokračovat svým 36. kolem. Čeká nás dlouhá pauza, přijďte podpořit AZ i VY! Protože se blíží Vánoce, bude součástí zápasu s Kadaní i charitativní akce – přineste s sebou plyšáka a pomozte dětem. Více informací najdete v tomto článku.

SK Kadaň

Rok založení: 1947
Stadion: Zimní stadion Kadaň (Kapacita: 3000 míst)
Webové stránky: skkadan.cz
Umístění v poslední sezóně: 5. místo (čtvrtfinále play-off 1. ligy)
Hlavní tenér: Karel Soudek
Klubové barvy: černá, žlutá, bílá

Pojďme se nejprve podívat na našeho příštího soupeře. Celek Kadaně má nelichotivou bilanci, z posledních deseti utkání nevyhrál ani jediné, vytěžil pouze tři body z proher po nájezdech. Poslední případ se udál v pondělí na ledě Šumperka, kde SK vedl 0:1, ale nakonec padl právě po nájezdech. Na ledě draků Kadaň předvedla taktiku, se kterou nejspíš přijede i do K&K Pneu Arény – tedy tuhou obranu a nebezpečné výpady do protiútoku.

I když je Kadaň momentálně 13. tým prvoligové tabulky, nemůžeme čekat, že bude snadným soupeřem. Na 11. Beroun ztrácí pouze bod a určitě bude chtít přetrhnout neúspěšnou sérii. Nejproduktivnějším hráčem Kadaně je Jiří Charousek (13+12), na kterého ztrácí 4 body Roman Chlouba (11+10). Z obránců je na tom bodově nejlépe Martin Mazanec (3+7), jenž je mezi obránci i nejlepším střelcem.

Trenér Karel Soudek může vybírat z trojice brankářů, nejčastěji nasazuje dvojici Matúš Kostúr a Jan Strmeň, kteří nastoupili patnáctkrát. Třetím vzadu je Milan Řehoř, ten má na kontě šest startů. Statistiky má nejlepší Matúš Kostúr, jenž má průměr 2,31 branky na zápas a úspěšnost zásahů 93,74%.

Náš klub má naopak úspěšnou sérii, kdy z posledních deseti utkání osm vyhrál. Krasojízda Azetu byla ukončena drsným způsobem v minulém kole, když Ústečtí Lvi na svém ledě nasázeli Havířovu sedm branek a sami nedostali žádnou. Přesto však Azetu patří 7. příčka s jednobodovou ztrátou na páté místo. Přestože v Ústí vyšli naprázdno, jde produktivita Havířovských nahoru. Nejproduktivnějším hráčem Havířova je Martin Jakúbek (8+11), o bod za ním je Jan Maruna (9+9 ). David Klimša je s 10 brankami nejlepším střelcem týmu. Mezi obránci je nejproduktivnější Jaroslav Koma (3+10), ve statistice pravdy, tedy účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách vévodí týmu kapitán Jiří Krisl s 10 plusovými body.

V brance Azetu je mužem číslo jedna Lukáš Daneček, jenž nastoupil do 27 utkání, záda mu kryje Petr Matoušek, kterého jsme mohli vidět v devíti utkáních. I když si oba naši brankáři na severozápadě Čech statistiky trochu pokazili, stále jsou na velice slušné úrovni. Lukáš Daneček má úspěšnost zásahů 91,32%, zatímco Petr Matoušek 90,43%.

Jak již bylo uvedeno výše, AZ obdržel od Ústeckých Lvů výprask 7:0. Co to způsobilo? Na to se pokusil najít odpověď Michal Sztefek: „Do zápasu jsme vstoupili špatně, což možná bylo způsobeno tím, že jsme si podvědomě mohli myslet, že to půjde samo, protože jsme na vítězné vlně. Ale oni na nás vlítli, ze třech střel nám dali tři góly, pak jsme dostali čtvrtý a bylo v podstatě po zápase.“

To byla první třetina, stav 4:0, se kterým se dá za 40 minut něco udělat. Michal Sztefek si myslí to samé: „Po první třetině jsme si řekli, že to otočíme, chtělo to dát rychle první gól, přidat druhý a už je to zase otevřené. Ale oni nám naopak přidali pátý a šestý, zatímco nám tam nespadlo nic, i když jsme měli šance a trefili i nějaké tyčky. Prostě oni dali z deseti střel sedm gólů, i když to bylo po našich chybách, ale my jsme nedokázali dát nic.“

Ani trenér Jan Daneček nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen: „Hráli jsme špatně v obraně i útoku. O vítězi rozhodla první třetina, do zpožděného utkání jsme vstoupili hodně laxně a během prvních dvou střídání jsme obdrželi dvě branky. Poté jsme se chtěli vrhnout dopředu, ale dopustili jsme se dalších dvou chyb, ze kterých pramenily další dva inkasované góly. Gólman Lukáš Daneček se vystřídal sám, za obdržené branky nemohl.“

Vzájemná utkání

S Kadaní se Azet utkal dvakrát, v obou případech vyhrála Kadaň, když v 8. kole brala tři body z ledu K&K Pneu Arény po těsné výhře 1:2 a na domácím ledě zvítězila 4:2. Vyhraje snad Kadaň i potřetí? „My jsme teď úplně někde jinde. Prohráli jsme s nima v době, kdy jsme si na soutěž teprve zvykali. Teď jsme navíc dostali sedmičku, což si myslím, že by nám mělo pomoct, protože každý půjde do sebe a budeme zase makat. Chceme je přejet, nic jiného než výhru neberem.“, předkládá svou vizi středečního zápasu útočník Azetu s číslem 13 na dresu.

Jestliže se do K&K Pneu Arény nechystáte (což by byla škoda, je to poslední letošní domácí utkání), bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: L. Daneček (10. Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Punčochář, Koma, Graca, Klimíček, P. Rimmel – M. Sztefek, od 1. do 28. a od 41. do 60. Hrňa, J. Daneček ml. – Maruna, Šlahař, Jakubek – Klimša, od 1. do 28. a od 41. do 60. M. Rimmel, Říčka – Škumát, Pechanec, od 1. do 28. a od 41. do 60. Kanko

SK Kadaň: Strmeň – Trefný, Mazanec, Prošek, Stehlík, Bartejs, Szakál, Opalek – Gajovský, Charousek, Jíra – Mainer, Chlouba, Račuk – Ton, Hanták, Hammerbauer – Chrpa, Novák L., Novák J.

Plyšáci

Již potřetí se v Havířově koná charitativní akce pro děti v dětských domovech a na dětském oddělení Městské nemocnice v Havířově. O důvod víc přijít na hokej. Vezměte s sebou plyšáka, případně si jej kupte za symbolických 10Kč před K&K Pneu Arénou, a po první brance Azetu jej hoďte na led. Všechny hračky budou věnovány charitě a o Vánocích potěší mnoho malých dětí.

Přehled ostatních zápasů 34. kola:

Ústí nad Labem – Mladá Boleslav
Benátky nad Jizerou – České Budějovice