VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Představujeme prvoligové soupeře - HC Most

22.07.2016 | David Motloch

Mostečtí přežili loni infarktový souboj v play-outu bez úhony a udrželi si příslušnost ve WSM lize i pro nadcházející ročník. Pro mnoho lidí je samotný klub a jeho podoba velkou neznámou, především proto, že řada hráčů přicestuje časem z extraligového Litvínova, potažmo Chomutova. Co je však již jisté, že Most navázal dlouhodobou spolupráci s Tomášem Divíškem a v dresu klubu se podle všeho minimálně na několik zápasů ukáže také zkušený brankář Marek Pinc.

Mostecké Déjá vu - strach o sestup se šťastným koncem

Takovou malou tradicí se již v Mostě každoročně stává boj o udržení ve druhé české nejvyšší soutěži. Výjimkou nebyla ani poslední odehraná sezóna, ve které se farma extraligového Litvínova opět dívala na své soupeře ze spodních míst tabulky. Tentokrát se ale odehrálo pořádné drama. V play-outu se totiž karty postupně rozdaly mezi dva jediné týmy - Most a Šumperk. Černý Petr nakonec skončil v rukou nešťastných Draků, které do 2. ligy odsunula horší vzájemná zápasová bilance právě s Mostem. Ano, o sestupujícím rozhodla až statistika vzájemných utkání, jelikož Most i Šumperk po play-outu nasbírali shodně 65 bodů. Aby toho nebylo málo, onen rozhodující mač vypadal následovně - Mostečtí prohrávali se Salithem již 0:2, dokázali ale utéct hrobníkovi z lopaty finálovou otočkou na 4:2.

Přestože tak Most složil podle mnohých expertů nejsilnější kádr ve své prvoligové éře, slávu se svým výběrem rozhodně nesklidil. Pořádná letargie to byla i v hledišti. Na zápas Mostu si v průměru našlo cestu 335 diváků, což je špička samotné statistiky návštěvnosti WSM ligy, akorát z toho špatného konce.

Mostečtí lákají na velkou rybu - Tomáše Divíška

Mostečtí se sice pyšní spoluprací s litvínovskou Vervou, což ve výsledku znamená pro klub zařazení hned několika zajímavých jmen do kádru. Dlouhodobý herní příspěvek jednotlivců aby však trenéři pohledali. Jak už to tak u farem totiž bývá, hráči se v klubu točí tak často, že je takřka nemožné nehýbat sestavou prakticky co zápas. Nyní však na severozápadu Čech hlásí příchod hráče, který by měl být Mostu k dispozici po celý ročník. Jedná se o útočníka Tomáše Divíška, který sice v tomto mužstvu dříve působil (dokonce v nedávné době), nikoliv však jako jeho kmenový hráč.

Dle dostupných informací podepsal někdejší hráč Philadelphia Flyers či extraligové Slavie v Mostě víceletou smlouvu. Zkušený útočník se zde vrací především za rodinou a připustil, že se ve svých letech chce hokejem především bavit. V Mostu dostane rozhodně spoustu prostoru. Dá se očekávat, že na něm klub bude prakticky stavět, a to jak svůj tým, tak i svou fanouškovskou kampaň. Samotný hráč prozradil, s čím do Mostu přichází. "Já chci dohrát sezonu ve zdraví a hlavně bych chtěl hrát s Mostem úplně jinde, než na co byl v posledních sezonách "zvyklý".

Další velkou hokejovou "bombou" se již před několika dny stalo oznámení návratu brankáře Marka Pince do českých končin. Známý maskovaný muž nazuje na stará kolena brusle právě za Most. Tomu v brance pomůže v případě, že litvínovský trenér Rulík ze své brankářské trojice Pinc-Janus-Petrásek ukáže na zbylé dva gólmany.

Zajímavá jména se na soupisce Mostu mohou ukázat po nově navázané spolupráci se zámořským skautem Brandonem Contrattem. Tento skaut působí v Kanadě a USA, spolupracuje s klubem St. Clair Shores Fighting Saints. Na nadcházejících kempech v San Jose a Detroitu by tento muž mohl vybrat hráče, kteří by se v průběhu příští sezóny mohli ukázat právě v dresu Mostu. Změny v kádru uzavíráme obměnou trenérského "štábu". Od začátku letošní letní přípravy klub trénuje hlavní trenér Jiří Doležal. Asistovat mu bude Zdeněk Zíma

Ohledně příchodu nových jmen je zatím toto vše, kádr Mostu nyní disponuje v přípravě zhruba 30-člennou výpravou a o její bližší podobě zatím nejsou žádné další informace.

Přípravu Mostečtí završí turnajem v německém Crimmitschau

Začátek přípravy bude patřit měření sil především s celky z domácí WSM ligy. Na programu má družina trenéra Doležala dvojzápasy s Litoměřicemi, Kadaní a Benátky nad Jizerou. Jeden zápas Mostečtí sehrají také s Kobrou. Poté je čeká již štace k sousedům do Německa. Tři zápasy zde sehrají v rámci hokejového turnaje v Crimmitschau. Přípravu pak klub ze severozápadu Čech završí duelem s rovněž německým soupeřem - Weisswasserem

Názor expertů

Tipovat vývoj příští sezóny je vždy nesmírně těžké, nicméně opět se o to pokusili naši experti: asistent trenéra AZetu Martin Janeček a manažer klubu Patrik Rimmel

Martin Janeček:

"Most je pro mě velkou neznámou, ale nepředpokládám nějaké velké útoky na horní příčky. Klub spolupracuje s Chomutovem a hlavně sousedním Litvínovem, takže si myslím, že se vyčkává, možná i plánuje, kteří hráči z obou extraligových kádrů se do sestavy dostanou. Ti, kteří ne, posílí prvoligový Most. Je také pravdou, že jsem zaregistroval příchod Marka Pince do Litvínova, který by měl být ve WSM lize využíván. Společně se zkušenými hráči Alinčem, Kubinčákem, Pirošem i Zemanem by mohl znamenat pro mnoho soupeřů nebezpečí. Můj tip zní - kolem 12. místa".

Patrik Rimmel:

"Most bude i nadále spolupracovat s extraligový Litvinovem a složení týmu se bude ‎řešit vždy před utkaním.To spolu s menší návštěvou je může llimitovat. V každém případě to díky posilám nebude lehký soupeř."