VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Představujeme prvoligové soupeře – SK Kadaň

26.07.2016 | Josef Nudera

Další z řad havířovských soupeřů pro nadcházející sezonu WSM Ligy je tým, který neměl vůbec jisté, že jeho hráči vyjedou v letošním roce na led – SK Kadaň. Dohady o licenci na první ligu jsou pryč a při jednání zastupitelstva se rozhodlo, že „Trhači“ mohou opět nastoupit. Soubor Jaroslava Becka bude opět velmi nepříjemným soupeřem, pojďme se do tábora soupeře podívat. Článek je opět doplněn o názory expertů.

Dramatický postup do předkola play-off o jediný bod a hořké vyřazení rozjetými Ústeckými hokejisty

Sezona 2015/2016 přinesla z pohledu Kadaně hned několik klíčových událostí. Mezi jednu z nich můžeme řadit dramatický boj o pozici v předkole play-off. V základní části se podařilo svěřencům Jaroslava Becka postoupit o pouhý jediný bod! Spolu s Litoměřicemi si tak zahráli vyřazovací boje a Třebíč dostala černého Petra.

V základní části si připsali hokejisté Kadaně 71 bodů a skončili s poměrem vstřelených a inkasovaných branek 146:159 na 9. místě.

V předkole play-off se potkaly cesty Kadaně a Ústí nad Labem. Kadaň dokázala na ledě Ústeckých ubojovat druhé utkání série a domů si přivezla slibné skóre 1:1 na zápasy, ale na domácím ledě Trhačům sezona zhořkla. V domácím prostředí nedokázala Kadaň uhrát ani jeden zápas, bohužel pro Sportovní klub vždy o jedinou branku, a série tak skončila lépe pro Ústí.

Nové logo, název nebo stále vše při starém?

Už v průběhu základní části klub odhalil nové logo a název Trhači, který sice používají fanoušci Kadaně, ale klub má na webu stále staré logo a z rozpisů zatím nic nenasvědčuje, že by se název oficiálně změnil. Možná škoda, že do toho klub neskočil více po hlavě, hokej v Kadani by třeba mohl dostat nový impuls. Na oficiálním webu Kadaně se ale o tomto soupeři píše jako o Trhačích.

Nikdo se, ale nemůže ani divit. Kadaň totiž neměla dlouhou dobu vůbec jisté, že do následující sezony vůbec vstoupí. Jednalo se o licenci na první ligu, ale 20. června se rozhodlo, že se budou moci fanoušci opět těšit na kvalitní hokej, který WSM liga nabízí.

Článek na hokej.cz

Skladba týmu ještě není jasná, šanci dostanou mladí hráči

Jako u každého týmu, který je farmou, si na jména hráčů, kteří obléknou jeho dres, budeme muset ještě s definitivní platností nějakou dobu počkat. Vždy se odvíjí situace od extraligového celku, konkrétně Chomutova, ale i Karlových Varů.

Trenér Jaroslav Beck už, ale nějaká jména prozradil. V brance by se v dresu Trhačů mohl objevit havířovským fanouškům známý Jan Strměň nebo brankář Král. Tuto dvojici budou doplňovat mladíci Dvořák a Lukeš. V obraně se počítá se zkušeným Jakubem Trefným, dále také s Robertem Černým a dalšími. V dresu Kadaně by se mohl objevit i někdo z dvojice Radek Havel – Martin Mazanec. V útoku se čeká na situaci kolem Deveriho, šanci dostanou také mladí reprezentační junioři Macháček a Wágner. Na další jména si, ale musíme ještě počkat.

Trhači si zajedou zahrát přípravu do Bremerhavenu, dále vyzvou soupeře z WSM ligy

V plánu přípravných zápasů Kadaně chybí zápas s Chomutovem, ale v rámci přípravy budou hrát Trhači s německým Bremerhavenem. Dále pak vyzvou Most, Litoměřice, Benátky nad Jizerou a Ústí nad Labem. Plán přípravy je tedy jasný.

Názory expertů:

„Přiznám se, že tenhle tým pod vedením Jardy Becka, mě již několik let baví. Podpora sousedního Chomutova a Karlových Varů je pro klub velká jistota, i když letos jsem zaznamenal nějaké drobnější trhliny. Mužstvo je kromě pár zkušených hráčů (Trefný) obklopeno mladými hráči od ročníku 1993 níže, kteří prošli Chomutovskou i Karlovarskou úspěšnou mládeží. Trenér Beck to s těmito mladíky vždy uměl a jejich bruslivý, na jejich věk vyspělý, styl, je mi velmi sympatický. Nevýhodou se již několik sezon stává postupným rozebíráním hráčů ze strany extraligového partnera a tak mužstvo postupem sezony ztrácí na síle, což je pro play-off veliká škoda. Můj tip do půlky sezony je 5. -6. místo, pak opět půjdou na hranici baráže,“ říká Martin Janeček.

„Kadaň spolupracuje, jak s Chomutovem, tak Karlovými Vary. Bude to opět mladý, velice dobře fyzicky připravený tým. Otázka je, jaká bude migrace hráčů v tomto klubu. Můj tip je umístění kolem 10. místa tabulky,“ hodnotil Kadaň manažer AZ Havířov Patrik Rimmel.