VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Přípravy na sezonu vrcholí i na ploše stadionu

07.07.2014 | Josef Nudera

Necelý měsíc před prvním přípravným zápasem havířovského AZetu s celkem Vítkovic, probíhá i příprava plochy. Jedná se o malování reklam sponzorů a také překreslení modrých čar, jelikož se od nové sezony bude hrát na užší střední pásmo. Do práce na ploše se dali jak ledaři, tak ale i také fanoušci.

Modrá čára je posunuta o 1,5 metru

Před každou sezonou je potřeba nejen připravit hráčský kádr, ale i připravit plochu zimního stadionu. Jako každý rok v současné době začalo malování reklam hlavních sponzorů a loga klubu, na stadionu se dokonce mění i ochranná síť za brankou, kde je časomíra. Současně také probíhá rekonstrukce šaten.

Připravování plochy není žádná jednoduchá věc. Je potřeba řádně nakreslit všechny loga, což může dát občas i pořádně zabrat. Na plochu nejprve vstoupili ledaři, kteří posunuli ofsajdové modré čáry o 1,5 metrů do středu hřiště. Tím se výrazně zmenšilo střední pásmo. S touto skutečností se budou muset hráči na všech stadionech vyrovnat a řádně se připravit, jelikož i kvůli tomu bude těžší střídání do útočného pásma.

Plochu malují již 4 roky fanoušci

Plochu malují, ale i fanoušci, ti byli poprvé osloveni před 4 roky a práci dělají dodnes. Každý rok se jednalo o poměrně jednoduchou práci, jelikož se loga sponzorů pouze obtahovali. Před letošním ročníkem je práce mnohem náročnější, jelikož po posunutí modrých čar bylo potřeba všechny reklamy zamalovat a udělat znovu.

V současné době se na ploše pracuje nějakých 7 hodin a práce je hotová tak z 25%. Nejtěžší práce bude s logy klubu a města. Fanouškům pomůže i speciální fólie, kterou budou postupně obtahovat. Na ploše se objeví mimo loga AZetu, města Havířova a středu hřiště, kde bude již tradičně K&K PNEU, také nová reklama rájpneu.cz