Prodlouží Havířov vítěznou sérii v Jihlavě?

29.11.2013 | Petr Blakala

Ve 27. kole druhé nejvyšší hokejové ligy zavítá Havířov na led Dukly Jihlava. V tomto zápase se očekává velká bitva nejen na ledě, ale také v ochozech. Jihlava, stejně jako Havířov má skvělé fanoušky, kteří se starají o výbornou atmosféru. Dukla se po posledním odehraném utkání posunula na druhou příčku a AZet si připsal již třetí výhru v řadě. Svěřenci trenéra Danečka budou určitě chtít prodloužit tuto vítěznou šňůru. Úvodní vhazování je plánování na sobotu, 30. 11. v 18 hodin.

HC Dukla Jihlava

Založení: 1956
Stadion: Horácký zimní stadion (Kapacita: 7 500 z toho k sezení 1 731 míst)
Webové stránky: hcdukla.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo (1. liga)

Jihlava, jakožto druhý celek první ligy, si dokázala v posledním kole poradit s berounskými Medvědy, které ve výsledkově těsném zápase přetlačila 3:2. Přitom po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre už stav 3:0 ve prospěch Dukly, ale hosté se nevzdali a Jihlava se tak musela o výsledk rvát aý do konce. Mimochodem Jihlava a Beroun se proti sobě utkali již ve 13. kole a skóre bylo i tehdy zcela stejné, jen s tou odlišností, že klání dospělo až k samostatným nájezdům. Tuto fázi zápasu vyhráli jihlavští hokejisté.

Dukla je druhým nejlepším týmem v počtu vstřelených branek. Do branky soupeře dokázali zamést celkem 87 kotoučů. Řadí se tak na druhé místo za Mladou Boleslav (114), která jako jediný celek v této soutěži nastřílela přes sto branek. Nejproduktivnějším hráče Jihlavy je jednoznačně Tomáš Čachotský (13+27). Za ním následují Adam Zeman (16+6) s Radkem Hubáčkem (8+13).

Trenér Petr Vlk se může spolehnout na brankářskou dvojici David Rittich a Lukáš Sáblík, kteří společně chrání jihlavskou svatyni. Oba maskovaní muži mají stejnou procentuální úspěšnost (91,6%). Dvakrát více zápasů však odchytal právě David Rittich, který za 1 026 odchytaných minut pustil za svá záda 40 puků.

I když je Havířov letošním prvoligovým nováčkem, nevedl si v první polovině soutěž vůbec špatně. Hráči Azetu dokázali za 26 utkání získat 35 bodů, vstřelit celkem 64 branek (sedmdesátkrát inkasoval). Nejproduktivnějším hráčem je Jan Daneček (5+11), za kterého se dále řadí obránce Jaroslav Koma (3+10) a po dvanácti kanadských bodech si připsali Martin Jakúbek (6+6) a nejlepší střelec týmu David Klimša (9+3).

Havířovští hokejisté dokázali i v posledním utkání navázat na vítěznou šňůru. Doma skolili českobudějovický Motor v poměru 4:2. Hattrickem se v tomto klání blýskl Jan Daneček, který měl tak největší zásluhu na zisku cenných bodů. Toto utkání znamenalo pro České Budějovice již druhou porážku od AZetu. Poprvé se tak stalo v Budvar Aréně, kdy zvítězil Havířov spíše fotbalově – 1:2.

A s jakými plány jede AZet na svou "Vysočina Tour"? "Chceme potvrdit naše umístění v tabulce a přivézt nějaké body, ikdyž proti druhému a pak i v neděli čtvrtému týmu z tabulky to bude nesmírně těžké, říká manažer týmu Patrik Rimmel"

Hokejisty AZetu totiž čeká v neděli ještě jeden zápas - předehrávka 28. kola v Havlíčkově Brodu. "Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku a připraveni do dvojzápasu na Vysočině nastoupit".

V brankovišti havířovského celku jsme v posledních dvou zápasech mohli vidět novou posilu z Třince. Jedná se o Petera Hamerlíka, který je v AZetu na rozehrání po zranění a v obou zápasech prokázal své kvality (94,12%). V dalších utkáních ho již ale neuvidíme. "Peterovi velice děkujeme za výborné výkony a zase ho tady rádi někdy uvítáme", znělo z úst manažera klubu, Patrika Rimmela. Záda mu kryl Lukáš Daneček (91,31%), který doposud odchytal většinu zápasu Havířova.

Vzájemná utkání

Oba týmy se v letošním ročníku utkaly již dvakrát. Poprvé to bylo v úvodním kole soutěže, kdy Havířov odehrál první zápas v 1. lize. Utkání nakonec dopadlo lépe pro Jihlavu i navzdory tomu, že AZet ke konci utkání snížil na 2:1. V rámci 14. kola se předvedli havířovští proti Dukle doma. Tentokrát padlo více branek, avšak vítězství to domácím nepřineslo – Azet padl i ve druhém duelu, tentokrát 3:5.

Jestliže si v sobotu neuděláte výlet do Jihlavy, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Hamerlík – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Roupec, Graca, Klimíček – Marosz, Hrňa, Sztefek – Klimša, Haas, Říčka – Maruna, Šlahař, Daneček J. – Jakúbek, Škumát, Kanko – Rimmel M.

HC Dukla Jihlava: Rittich – Čáp, Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Mocek, Podlipnik, Jícha M. – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Hubáček, Haluza – Kadlec, Velecký, Vysloužil – Kuřítko, Střecha, Jícha L.

Přehled ostatních zápasů 27. kola:

Benátky nad Jizerou – Beroun
České Budějovice – Havlíčkův Brod