První ze tří domácích zápasů v řadě sehraje Azet s Frýdkem-Místkem

10.01.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Ve středu 11.1. nás čeká 34. kolo 2. ligy skupiny východ, ve kterém budeme hostit celek Frýdku-Místku. Náš dnešní soupeř je momentálně na osmém místě, když má čtyřbodový náskok na devátý Nový jičín a ztrácí čtrnáct bodů na sedmé Valašské Meziříčí. Dá se tedy určitě očekávat, že hokejisté Slezanu budou chtít bodovat.

Obzvlášť poté, co Azet na ledě svého dnešního protivníka prohrál 3:2, si určitě budou Frýdecko-Místečtí věřit. Poslední dobou se jim příliš nedařilo – z pěti posledních zápasů si odnesli dvě prohry v prodloužení, dvě prohry v normální hrací době a výhru za tři body.

Důležitým faktorem je pro Frýdek-Místek kvalitní brankář, kterého v Michalu Láníčkovi bezpochyby má. Tento třicetiletý brankář má výbornou úspěšnost zásahů – 91% a byl hlavním strůjcem bodových zisků Frýdku nejen v zápasech s Havířovem. O branky a nahrávky se ve Frýdeckém mužstvu starají Martin Kabeláč s 18 body ( 11 branek + 7 asistencí), Ondřej Sluštík se 14 body(5 + 9), Petr Hrubý se 13 body (8 + 5) a Petr Rozum se 13 body (3 + 10).

Z obránců nastřílel nejvíc branek Jan Kudláček, který přesně mířil pětkrát, nejproduktivnějším obráncem Frýdku-Místku je s 10 body Milan Gajda (1+9). Jediný gól Milana Gajdy je zároveň gólem vítězným – právě v zápase Azetu ve Frýdku-Místku.

Domácí Azet získal v posledních pěti zápasech 12 bodů, když prohrál pouze v Přerově. Výhry to však byly vesměs velice těsné a o výsledku nebylo jasno až do konce zápasu. V Uherském Hradišti si Havířovští vypracovali v první třetině slibný náskok, ale přes velký tlak a převahu další branku nepřidali a nakonec vyhráli jen o gól. Tento zápas se však zapsal do historie jinak – kuriózní situací, kdy náhradní brankář Azetu pro tento zápas, Lukáš Daneček, suploval plexisklo.

Naposledy se naši borci předvedli ve Valašském Meziříčí, kde byl scénář podobný s tím rozdílem, že třígolový náskok z první třetiny zůstal nezměněn až do konce utkání. Již třetí čisté konto v této sezóně si tam připsala největší mediální hvězda našeho klubu, Lukáš Daneček. Vítěznou branku zaznamenal jeho bratr Jan.

Vedoucím mužem kanadského bodování Azetu je i nadále Robert Říčka s 31 body za 15 branek a 16 asistencí. Na druhém místě je Martin Potočný, který je nejlepším nahrávačem týmu – 24 bodů (4+20), v závěsu za ním jsou s 23 body Jan Maruna (13 + 10) a Michal Sztefek (10 + 13). Nejproduktivnějším obráncem Havířova je Patrik Rimmel s 18 body (4 + 18), který je následován Karlem Vydrou se 13 body (2 + 11).

Nejistý je start Petra Prokopa a Marka Zientka, kteří se zranili ve Valašském Meziříčí. Uvidíme, jakou sestavu trenér Daneček nasadí.

Sestavy obou celků v minulém kole:

AZ Havířov: Daneček - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Prokop - Najdek, Klimša, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Lhotský, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún.

HC Frýdek-Místek: Láníček, Podešva, Gančarčík, Jindřich, Gajda, Kudláček, Měkýš, Krutil - Mach, Bartek, Kabeláč, Diviš, Matysz, Sluštík, Gogolka, Majling, Číhal, Šebesta, Mareček, Škatula.