Rád spím, prozradil na sebe brankář Azetu Marek Štipčák

15.12.2022 | Redakce

Během Covidové sezóny debutoval Marek Štipčák v A týmu Azetu. Mládežnickou kariéru prožil rovněž v Havířově, zažil vyřazení i návrat do juniorské extraligy. Narodil se v Hodoníně, v pěti letech ho táta dovedl k hokeji, po roce se postavil mezi tři tyče a už mezi nimi zůstal.

Máte za sebou polovinu sezóny, jsi spokojený?

Momentálně jsme na 4. místě v tabulce, což je asi dobré. Co se mě týče, začátek nebyl úplně ideální, postupem času jsem se dostal do té herní pohody. S Martinem jsme se pravidelně střídali, než se zranil, takže v poslední době trávím mezi tyčemi dost času.

Marku, jak vnímáš nynější Azet?

Když to vezmu kolem a kolem, tak v kabině máme nový tým, zvykali jsme si na sebe jak po osobní, tak herní stránce. Trenéry máme dobré, Vrbič se nám hodně věnuje. Jo, je mi tady dobře.

Dvojici tvoříš s Martinem Šindelkou, jak spolu vycházíte?

S Martinem je pohoda jak v kabině, tak na ledě. Máme mezi sebou tu zdravou konkurenci, která je potřeba, aby se člověk posouval dál. V zápase se podporujeme, dokážeme si sednout a pokecat o čemkoliv .

Trenér brankářů Adam Vrba už nám na tebe něco prozradil, jak ty by ses charakterizoval?

Jsem klidnější typ brankáře, před zápasem moc nemluvím, jsem spíš uzavřenější. V zápase se snažím nenechat se rozhodit, protože to brankáře dost sráží ve výkonu. Já jsem právě ten typ, který si na to musí dávat pozor, protože si hodně věcí pak vyčítám.

Na zápasech často vídáme rodiče, jezdí za tebou až z Kyjova?

Ano, rodiče jezdí na zápasy opravdu často. Na to, že jim cesta trvá 2 hodiny, je to fajn, jsem rád, že tady jsou a fandí mi. S tátou se po zápase pobavíme o góle, řekne mi svůj názor, ale není to tak, že by mi něco vyčítal, naopak mě hodně podporuje. Máma se o hokeji moc nebaví, ale vozí mi hodně jídla, takže je důležitým článkem rodinného týmu (směje se).

Studuje VŠ v Ostravě, jaký obor?

Studuji Báňskou obor ekonomika a právo v podnikání. Jsem v prvním ročníku, tak to zatím jde. Teď začíná zkouškové období, to bude náročnější. Do toho přišla nominace, no bude to asi hektické. Věřím, že vše zvládnu.

Do budoucna, věříš, že by ses tím mohl živit?

Určitě bych uplatnění našel (směje se), ale teď asi nedokážu 100% říct, co bych chtěl v budoucnu dělat. Momentálně je na prvním místě hokej a škola.

Co rád děláš mimo hokej?

Nejvíce mě asi zaměstnává škola, sleduji rád seriály a momentálně sleduji MS ve fotbale. Fandím Argentině, takže se těším na finále. Bude to pěkný zápas, si myslím. V létě si rád zahraju fotbal s kamarády a tenis s tátou. A rád spím, hlavně odpoledne.

Marek Štipčák si svými výkony řekl o nominaci na Zimní světové univerzitní hry, které se budou konat v lednu v Lake Placid. Přejeme, ať se daří! V nominaci jsou dále v pozici náhradníků obránce Matěj Bílek a brankář Martin Šindelka. A právě na povídání s druhým maskovaným mužem AZetu se můžete těšit už za týden.