Rodina mě ve všem podporuje, jsem jim za to vděčný, prozradil junior Adam Middleton

11.01.2023 | Redakce

Sedmnáctiletý Adam Middleton přišel do Havířova v roce 2021 z Techniky Brno. Mladý útočník, který podědil příjmení po anglických předcích, trénuje pod zkušeným dohledem Jana Křivohlávka. Svými výkony si řekl o pozvánku do A-týmu AZetu.

Adame, jak se ti líbí v Havířově?

Za ty dva roky, co tady žiju, jsem si zvykl na město i lidi, našel jsem si tady i přítelkyni, jsem tu šťastný. Co se hokeje týče jsem spokojený, trenéři jsou výborní, tréninky mají hlavu a patu, navíc v juniorce máme dobrou partu kluků.

Proč jsi odešel z Brna?

Kontaktoval mě tehdy pan Potěšil, nabídli mi lepší podmínky, roli hrálo i zázemí. S rodiči jsme se tady byli podívat. Trenéři mi řekli, co ode mě očekávají. Nakonec jsme se dohodli.

Žiješ sám v Havířově, zvládáš to?

Jak říká mamka, každá situace má své plusy, naučil jsem se tu fungovat sám. Do Havířova jsem přisel v 16 letech a díky partě kluků jsem si na vše rychle zvykl. Rodiče často jezdí na zápasy, podporují mě a vynahrazujeme si společné chvíle. Mám ještě mladšího bráchu, sice hraje fotbal, ale hokejem taky žije. Vždycky spolu zápasy hodně rozebíráme.

Jak ses dostal do týmu mužů?

Už v létě vzali trenéři pár kluků z juniorky na přípravný zápas, kde nás sledovali, jak se dokážeme přizpůsobit hře a celému systému. Z mé strany to nebylo to nejlepší, ale následně jsem dostal i další šance se ukázat. Ze začátku sezóny jsem se soustředil především na juniorskou soutěž, ale začal jsem postupně nakukovat do tréninků i zápasů áčka. Za každou příležitost jsem rád.

Od trenérů už jsi dostal příležitost také v zápase.

Z toho prvního přípravného zápasu proti Žilině jsem byl nervózní, ale kluci z áčka mi hodně pomohli. Ligové zápasy jsou pro mě super, ale musím přiznat, že je to jiný level než juniorka. Každým zápasem, který s muži odehraju nabírám zkušenosti, po každém střídaní si něco řekneme. Starší a zkušenější hráči nám přece jen hodně pomáhají.

Jaké máš cíle?

Cíle mám vysoké, chtěl bych si zahrát vyšší soutěže, láká mě i zahraničí. Od kamarádů, co hráli loni ještě v Havířově, mám na hokej v zahraničí dobré ohlasy. Je tam mnohem těžší se prosadit, ale zase je to hodně posouvá dopředu. Do budoucna bych na sobě chtěl co nejvíce pracovat, udržet si možnost hrát za muže, s juniorkou postoupit do play-off a dostat se co nejdál.

Adame moc děkuji za rozhovor. Přeji ti, ať se ti daří v hokeji, ve studiu a plní se ti tvé sny.

Vážení fanoušci, příští týden se můžete těšit na obsáhlý rozhovor se sportovním manažerem týmu, Milanem Mikulíkem.