VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

S odhodláním zvítězit jde AZet na Opavu!

25.10.2022 | Lukáš Jandora

Je čas se otřepat z porážky proti Znojmu, kdy nemělo by to být nic těžkého, protože hráči AZetu se rozhodně nemají za co stydět, a dívat se kupředu. Po čtyřech dnech je tady další domácí střetnutí, v Gascontrol Aréně přivítáme tým Opavy. Navážeme na dvě vzájemná vítězství z letní přípravy?

Zahodit vzpomínky na minulá utkání

Zapomenout na to, co bylo. Tak by mohl znít hlavní úkol. 4 porážky ve čtyřech domácích zápasech, ta poslední v sobotu proti Znojmu (1:5), které i na našem ledě ukázalo, že by mu tato soutěž, minimálně tedy její základní část, mohla "být malá". Za utkání proti Orlům, kdy jsme mohli jen získat, se hráči však rozhodně nemají za co stydět, což ostatně bezprostředně po utkání zmínil i trenér Jiří Raszka. "Chtěl bych klukům poděkovat a pochválit je za ty dvě třetiny, protože předvedli dobrý výkon, hráli dobře takticky a s velkou osobní statečností blokovali spoustu střel." Dalo by se tedy říct, že máme na co navázat, realizační tým určitě udělá vše pro to, abychom do duelu proti Opavě odnesli to, co bylo v sobotu dobré.

SESTAVA HAVÍŘOVA Z UTKÁNÍ PROTI ZNOJMU

Štipčák – Kunc, Kuboš, Dudáš, Havlík, Homola, Mrowiec, Ščurek – Apolenář, Ćmiel, Antoníček – Kofroň, Zdeněk, Foltýn – Mrva, Spratek, Pawliczek – Tvrdý, Krupa, Pastor

Hrrr na ně. Na Opavu!

Proti Opavě nastoupí i dva hráči, kteří si v pondělí zkusili Chance ligu. Jakub Mrva s Matoušem Ćmielem byli odměněni výpomocí v Prostějově a my se tak zeptali pana manažera Mikulíka, zda právě Prostějov je klubem, se kterým nyní máme asi nejlepší spolupráci. "Ano, Prostějov je klub, který se asi největší měrou podílí na hráčské výpomoci AZetu. Spolupracujeme aktuálně také s klubem ve Frýdku-Místku a jsme v kontaktu například i s Přerovem nebo Zlínem", dodává Milan Mikulík, který se zároveň rozpovídal o tom, co takový prvoligový start může pro hráče AZetu znamenat. "Pro kluky je to určitě velká motivace pro posun v kariéře. A našemu klubu to dá rozhodně to, že si hráči zkusí zahrát o ligu výš, ve vyšším tempu a těžších osobních soubojích. Za klub to tedy rozhodně také oceňujeme." Do zápasu proti Opavě už nezasáhne Tomáš Krupa, který řady AZetu po vzájemné dohodě opustil, nás zajímalo něco ze zákulisí takových odchodů. Zajímalo nás, jaké to pro manažera klubu je, když musí oznamovat i špatné zprávy. Lze se to časem naučit? Nebo se s tím člověk musí takříkajíc narodit? "Za svou kariéru jsem to mnohokrát sám osobně zažil, jsem proti tomu tedy trochu obrněný. Každá taková zpráva se však špatně říká. Hráči jsou ale s touto částí hokejového života většinou ztotožnění. Zkrátka buď se hráči v klubu daří a vše je v pořádku nebo to někdy naopak hráči nesedne a manažer mu to zkrátka musí oznámit. Myslím si, že žádný člověk to v sobě úplně nemá, ale vše je o komunikaci a o tom, jak si klub tuto část nastaví", dodává závěrem našeho povídání muž, který se snažil a snaží složit co nejkvalitnější tým pro tuto sezónu.

Opavští se zatím hodně trápí

Tohle se nečekalo. Loňský finalista sice neměl nějaké vysoké ambice, však krčí se na posledním místě tabulky. Důvody? Těch může být více. Ve slezském městě se ale skloňují dvě jména, která nyní v sestavě absentují, kdy právě jejich nepřítomnost je citelná. Vlastimil Malina s Tomášem Káňou, který má na svém kontě přes 200 zápasů v Extralize, jsou pro Slezany klíčovými muži, bez nich trpí opavská přesilovka, i tohle má podíl na aktuální sérii čtyř porážek v řadě za sebou. Hodonín (2:3 sn), Znojmo (0:5), Nový Jičín (2:3) a Havlíčkův Brod (2:4) jsou kluby, díky kterým čekají Opavané na výhru již od 5. října...

SESTAVA OPAVY Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Piták – Šindelář, Štěpánek, Pachula, Zapletal, Thiel, Kocián, Věntus, Zelenka – Vojkůvka, Vojtovič, Zelinka, Beránek, Vašenka, Wolf, Štindl, Horný, Rousek, Tomsa, Kadula

Zajímavost středečního duelu?

Především pro fanoušky, kteří si pamatují 90. léta na našem zimáku, je dnešní zajímavost určena. Jaká? Právě v těch 90. letech jsme proti Opavě odehráli řadu nádherných zápasů. Nezapomenutelných. Mezi nejlepší opavské hráče vždy patřili Dalibor Římský a Karel Horný, opavské hokejové legendy, oba tehdy v nezapomenutelných přilbách a lá Wayne Gretzky. Pamatujete? Dnes je oběma pánům přes 50, tak proč je zmiňuji? Je pravděpodobné, že ve středu se na našem ledě představí Jakub ŘímskýLukáš Horný, oba synové těchto dvou legend opavského hokeje. Trocha nostalgie? Co by ne, ta nikdy neuškodí!

Kdo s koho?

Je to jednoduché, jasné jak facka. Jedna série ve středu skončí. Havířov čeká na první ligové body z domácího prostředí, naopak Opava ještě nebodovala venku. Věřme, že série bude ukončena domácími a Opavané si na závěr té své budou muset počkat minimálně do soboty.

Na koho hodit očko?

Jak už bylo zmíněno, odměněn za velice solidní havířovské výkony byl v pondělí Jakub Mrva, který v rámci střídavých startů oblékl dres prostějovských Jestřábů. Bude zajímavé jej ve středu sledovat, protože pro psychiku snad každého hráče může být značná vzpruha, naskočit ve vyšší soutěži. Bude zajímavé sledovat, jak si Mrvič, jak se dotyčnému mezi spoluhráči přezdívá, ve středu povede. Hráč s číslem #57 na zádech je jeden z mála, kteří v dresu AZetu působili již v minulé sezóně, jeho herní role je v tomto ročníku docela jiná, samozřejmě výraznější, nějakou dobu si na ni Kuba může zvykat, však nabízí se, že v další fázi sezóně bude i on jedním z našich klíčových útočníků. Co předvede proti opavskému Slezanu?

----------

V Gascontrol Aréně zápas startuje ve středu 26. 10. 2022 od 17 hodin. Pokud se na hokej chystáte, můžete si už nyní koupit vstupenku na zápas (ZDE). Pokud se na zimák nedostanete, bude z utkání připraven tradiční textový přenos na serveru onlajny.com.