Sedmáci si podmanili turnaj na Slovensku!

30.12.2014 | Tomáš Vlček

Sedmá třída pod vedením trenéra Stanislava Sztefka zcela opanovala Vánoční hokejový turnaj žáků 7. tříd, hraný 27. – 28. 12. ve Spišské Nové Vsi. V konkurenci čtyř slovenských týmů ztratili naši sedmáci jen jeden bod a po zásluze tak vezou do Havířova zlaté medaile.

Turnaj se hrál systémem každý s každým a to na 3x15 minut. Soupeři AZetu byli postupně týmy Liptovského Mikuláše, Žiliny, Nitry a Spišské Nové Vsi.

Složení týmu HC AZ HAVÍŘOV 2010

Bajgar Jakub, Byčkov Filip, Dabrowski Filip, Desať Filip, Harbáček David, Macurák Filip, Stromko Jan „A“, Střondala Josef, Szturc Gabriel „C“, Šimoník Michal, Špacir Oliver, Tomeček Daniel, Trvaj Tomáš, Urbančík Jakub, Vavřička Jakub, Zielinski Petr.

Autor: Karel Vaculík

Utkání AZetu podrobně ve statistikách a pohledem trenéra Stanislava Sztefka

Liptovský Mikuláš - Havířov 4:4 (3:1, 0:1, 1:2)
góly AZ: 7. Tomeček, 30. Byčkov (Tomeček), 32. Dabrowski (Špacir), 37. Szturc (Stromko, Zielinski)
Nejlepší hráč utkání: Špacir Oliver
Gólman: Střondala (od 16. min Trvaj)

Začátek prvního zápasu proti Liptovskému Mikuláši jsme, pravda, zaspali, protože kluci vstávali brzo ráno a cestu autobusem nevyužili k dospání či koncentraci, ale věnovali se diskuzi o Ježíškovi a hraní různých her na nových tabletech a mobilech. To se muselo zákonitě projevit a tak jsme brzy prohrávali 3:1 a musel jsem lehce zvýšit hlas, aby se kluci vrátili do zápasového rytmu. Utkání jsme začali otáčet a dokonce i vedli 4:3, ale ke konci soupeř zabral a vyrovnal. Objektivně však musím říci, že remíza byla spravedlivá.

Žilina - Havířov 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)
góly AZ: 5. Desať (Dabrowski), 13. Desať (Byčkov), 15. Stromko, 18. Špacir (Szturc)
Nejlepší hráč utkání: Desať Filip
Gólman: Trvaj

Druhý zápas se Žilinou už vypadal jinak. Kluci od začátku šlapali jako dobře namazaný stroj a jen ztráta koncentrace ke konci udělala ze zápasu drama. Tady bych ocenil mimořádný výkon gólmana Tomáše Trvaje, který nás velmi podržel a zaslouženě se později stal Nejlepším gólmanem turnaje.

Nitra - Havířov 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)
góly AZ: 1. Szturc (Desať) 6.Špacir (Tomeček), 7. Urbančík, 21. Tomeček (Szturc) 27.Desať (Tomeček) 33.Szturc (Byčkov) 42.Stromko (Zielinski) 45.Desať
Nejlepší hráč utkání: Szturc Gabriel
Gólman: Střondala

V neděli nás čekal papírově slabší soupeř – Nitra. Dali jsme rychlé góly a vyhráli 8:1, a dalších 10-15 šancí jsme neproměnili. Brali jsme tedy povinné dva body a před závěrečným zápasem s domácími byli v psychické i bodové výhodě.

Spišská Nová Ves - Havířov 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)
góly AZ: 5. Špacir, 20.Stromko (Bajgar) 31.Szturc (Dabrowski) 33.Desať (Szturc) 35.Szturc (Stromko) 42. Tomeček
Nejlepší hráč utkání: Trvaj Tomáš

Poslední zápas se Spišskou Novou Vsí byl bezesporu náš nejtěžší. Kluci moc chtěli a udělat poslední krok bývá občas složité. Po druhé třetině byl stav 2:2 a my jsme pro vítězství na turnaji potřebovali alespoň bod! V posledním dějství jsme proto trochu změnili sestavu, kluci na ledě nechali havířovské srdce a čtyřmi góly strhli vedení a výhru na svou stranu. V poslední minutě, kdy už s rodiči slavili, jsme dostali hloupý gól, ale to už na celkové vítězství nemělo vliv.

Turnaj se hrál 3x15 minut a podle regulí Slovenského svazu ledního hokeje, takže jsem mohl sebou vzít hráče narozené po 1. 9. 2001 a vybral jsem Filipa Desatě a Daniela Tomečka a byla to dobrá volba. Každý zápas se vyhlašoval Nejlepší hráč z každého klubu a bylo to velmi složité určit jednoho, protože chlapci hráli opravdu jako tým a táhli za jeden provaz. I z tohoto důvodu celkově turnaj hodnotím kladně, uzavírá trenér vítězného týmu Stanislav Sztefek.

Na závěr je potřeba přidat poděkování. To patří řidiči ČSAD Havířov Martinu Walovi za bezpečnou jízdu, firmám The Candy Plus Sweet Factory (výrobky Juicee Gummee), K&K Pneu a Fanshopu AZ Havířov za dárky pro naše soupeře. A veliké poděkování firmě Style Company za štědrou finanční podporu. Více informací o turnaji, je k dispozici na stránkách www.az2002.webnode.cz

Kromě celkového vítězství získal AZet i jedno individuální ocenění - nejlepším gólmanem turnaje byl vyhlášen Tomáš Trvaj.