VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Sobota přinese souboj AZetu s Kališníky z Litoměřic

10.10.2014 | Petr Miklas

Ve středu hokejisté Havířova přivezli důležité tři body z Prostějova a v sobotu se pokusí udělat z domácí Arény nedobytnou pevnost a porazit Litoměřice. Nebude to vůbec jednoduché, protože hráči Stadionu vyhráli sedm ze svých jedenácti utkání a porazili mimo jiné Chomutov, Jihlavu a Kladno.

HC Stadion Litoměřice

Autor: Petr Blakala

Loni Litoměřice splnily postupem do play-off své předsezónní cíle, ale jinak v klubu nepanovala moc velká spokojenost, protože výkony týmu měly dost kolísavý průběh. Přitom kádr kališníků díky spolupráci se Spartou a Lvem vyztužovali špičkoví hráči jako Humpries, Kapanen, Bahenský, Cingel, Matai nebo Simon. Snad i proto udělala trenérská dvojice Tvrzník – Doležal v kádru řádný průvan, který odnesl hned 18 hráčů – mj. i opory Drábka, Evana, Čermáka, Chabadu či Koudelku. Nahradili je do obrany zkušený Špelda či mladíci Bílek a Mikliš. Do útoku přišla, kromě smečky mladých sparťanů, trojice borců Kalla, Bílek a Rys. Téměř zcela nový tým zatím šlape dobře, na domácím ledě ještě nebyl poražen a v prvoligové tabulce mu patří čtvrtá pozice, pouze o skóre za třetí Jihlavou.

V kádru AZetu došlo ke změnám ve čtvrtek, útočník Robert Říčka Havířov opustil minimálně na měsíc, kdy bude hostovat v extraligovém Zlíně. Opačným směrem, také na měsíční hostování, putoval Tomáš Fořt. Vedení klubu se rozhodlo neprodloužit smlouvu s obráncem Janem Dreslerem, který byl v AZetu na hostování a měl smlouvu na měsíc. Do obrany je na hostování do konce sezóny domluven zlínský hráč. Nebude to jeden, ale několik hráčů, záleží na tom, koho dá Zlín k dispozici. Zítra to bude Tomáš Valenta, kromě něj nastoupí Lukáš Kucsera z Vítkovic a Aron Chmielewski z Třince.

Minulé kolo

Havířov sehrál své minulé utkání na ledě Prostějova, kde díky povedené třetí třetině vyhrál 4:2. Vítěznou branku vstřelil Tomáš Fořt, který se trefil v obou zápasech, které za AZet odehrál. Svůj šestý gól v sezóně dal Vojtěch Tomi, který si tak upevnil vedení v kanadském bodování klubu. V deseti utkáních nastřádal 11 bodů, branku dal i druhý Antonín Pechanec a bod za asistenci si připsal Robert Říčka, kterému patří třetí pozice. Ten teď ale bude minimálně měsíc bojovat o body v extraligovém Zlíně.

Litoměřice na svém ledě porazily v severočeském derby Ústí nad Labem 5:1, důležitým prvkem byla dobrá obranná hra, blokování střel a smrtící protiútoky. Kališníci dali dvě branky v přesilovce, v těch je důležitým hráčem zkušený Jaroslav Kalla. Dvakrát se trefili David Švagrovský a Zdeněk Doležal. Kanadské bodování klubu vede právě Kalla s dvanácti body, o bod za ním jsou Švagrovský a Vítězslav Bílek. Brankářskou jedničkou je Tomáš Král, který odchytal 9 zápasů s průměrem 1,75 branky na zápas a úspěšností zásahů 94,07%.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete na hokej dostat osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček – Foltýn, Dresler, Krisl, Bahounek, Osrčil, Repe – Fořt, Haas, Chmielewski – Sztefek, Pechanec, Klimša – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Loskot, Jiránek.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, D.Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Kolář, Málek – V.Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Chlapík – Volek, Černoch, Procházka – Schwamberger, Antončík, Z.Doležal.