Statistiky prvoligové sezony 2013/2014

10.04.2014 | Petr Blakala

Sezona pro mužský A-tým skončila ve čtvrtfinále play-off, kdy AZ porazila Dukla Jihlava. I tak to byl pro havířovský hokej úspěch, jelikož si nikdo na začátku sezony určitě nepředstavoval, že budou naši hokejisté na pozicích, které účast ve vyřazovacích bojích zaručují. Pojďme se společně ohlédnout za uplynulou sezonou řečí statistik.

Velmi úspěšná prvoligová sezona 2013/2014 je již nějakou chvíli za námi. Hokejisté havířovského AZetu odehráli základní část velmi slušně, když se po dvaapadesáti utkáních zastavili na příčce s číslem šest. Na své konto si nováček 1. ligy připsal hned 24 výher a 5 výher v prodloužení/samostatných nájezdech. Ve 23 případech si připsal porážku, z čehož se dvakrát až po základní hrací době. Havířov patřil tuto sezonu mezi nejofenzivnější týmy – za záda brankáře dostali jeho hráči celkem 151 kotoučů, což jej řadí na 5. místo.

Nejvyšší výhra: 9:2 vs. Beroun (51. kolo, 14. 2. 2014)
Nejvyšší prohra: 1:9 vs. Benátky nad Jizerou (42. kolo, 22. 1. 2014)

#38 Martin Jakúbek

Nejproduktivnějšími hráči havířovského AZetu byli třicetibodoví Martin Jakúbek s Jakubem Šlahařem. Dva boby za nimi zůstal Michal Sztefek. Mezi obránci patři k nejproduktivnějším hráčům Lubomír Vosátko, Jaroslav Koma, který však v závěru sezony za AZet nenastupoval a kapitán A-týmu Jiří Krisl.

#5 Lubomír Vosátko

Defenziva AZetu byla překonána 143x což jej v pomyslné tabulce řadí na 8. místo. Havířovský tým se může spolehnout na šikovnou dvojici brankářů Lukáš Daneček – Petr Matoušek, které během sezony na pár zápasů doplnili Peter Hamerlík a René Svoboda. Nejvíce "práce" odvedl v brankovišti jednoznačně Lukáš Daneček, alias „Steve“.

Počet utkání bez vstřelené branky: 6

V havířovské K&K PNEU Aréně panuje každý domácí zápas výborná atmosféra. Letošní rekord v počtu diváků padl v zápase proti Havlíčkovu Brodu, kdy si na zimní stadion našlo cestu 3 044 fanoušků.

#30 Lukáš Daneček
Nejvyšší návštěva: 3 044 diváků (41. kolo, 18. 1. 2014, AZ – Havlíčkův Brod)
Nejnižší návštěva: 1 022 diváků (52. kolo, 19. 2. 2014, AZ - České Budějovice)

Průměr střel na zápas: 35 (4.-8. místo)
Využití přesilových her: 15,11% (8. místo, 34 vstřelených branek)
Ubráněná oslabení: 81,65% (10. místo, 40 inkasovaných branek)
Vstřelené branky v oslabení: 7 (3. - 4. místo)

Statistiky také ukazují, že AZ hrál, z pohledu dodržování pravidel, velmi "slušně". Nasbíral jen 781 trestných minut (průměrně 15 na zápas), což jej řadí až na 11. místo.