Středa - bodů z Ústí nad Labem je třeba

27.09.2016 | Petr Miklas

Už zítra pokračuje WSM liga kompletním 9. kolem, hokejisté AZetu pojedou bojovat o body do Ústí nad Labem. Tamní Slovan vyhrál třikrát v řadě a dostal se na čtvrté místo, zato Azet klesl na osmé místo tabulky WSM ligy. Druhá nejvyšší soutěž je však velmi vyrovnaná, kromě vedoucího Kladna nejsou bodové odstupy nijak výrazné a pořadí se tak může hodně měnit.

Slovan specialistou na hru v nastavení

Rovná polovina z letošních osmi utkání Ústí nad Labem neměla po šedesáti minutách vítěze, přičemž třikrát se rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Z těch byl dvakrát úspěšný Slovan, který přidal bod navíc i po výhře v prodloužení v Prostějově.V pondělí hráli hokejisté ze severních Čech v Benátkách nad Jizerou, i tento zápas se musel po výsledku 3:3 prodlužovat a nakonec rozhodl, až ve dvanácté sérii samostatných nájezdů, ústecký Patrik Poulíček. Dvě branky Ústí dal Ladislav Gengel.

Hlavní trenér Slovanu Miroslav Mach utkání viděl takto: V první třetině jsme byli lepším týmem. V té druhé jsme měli ukrutné štěstí, protože soupeř nastřelil tři nebo čtyři tyčky, měl i šanci, kdy netrefil prázdnou branku. Poté jsme vedli 3:1, bohužel domácí vyrovnali. Myslím si, že náš výkon nebyl špatný. Vyhrát za tři body jsme si dnes asi nezasloužili. I dva body z Benátek jsou výborné. Doufám, že na tento výkon navážeme také v domácím prostředí a protáhneme sérii neporazitelnosti.

Hráči Ústí nad Labem nastříleli nejvíc branek

Slovan vévodí s 37 přesnými zásahy v kolonce vstřelených gólů všem týmům WSM ligy, ale zároveň jich také hodně dostal, takže se s 30 obdrženými brankami dělí o předposlední místo s Mostem. Gólman Ústí Jakub Soukup si v sedmi utkáních připsal 239 zásahů, nejvíc ze všech brankářů WSM ligy. Přesto je nejlepší z maskovaných mužů v počtu výher. Slovan má dva útočníky v první desítce kanadského bodování soutěže, přičemž Jan Kloz je třetí a Daniel Vrdlovec devátý. Ale kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby mohl hrát Jaroslav Roubík, který odehrál tři zápasy, ve kterých dal tři góly a jeden připravil. Do dalších bojů jej nepustilo zranění. I obránci Ústí jsou na tom bodově dobře, Martin Vágner je na pátém místě mezi obránci WSM ligy a Jaroslav Kasík je třináctý. Každé utkání s tímto soupeřem tedy slibuje brankové hody.

Z derby s Frýdkem-Místkem odešel AZ bez bodu

V pondělí jsme viděli první derby sezóny mezi domácím Azetem a Frýdkem-Místkem, ve kterém byli úspěšnější hráči farmy Třince. Zápas to byl atraktivní, přilákal vysokou návštěvu a víc než tři tisícovky diváků vytvořily hráčům obou týmů skvělou kulisu. Do vedení šli v 15. minutě hosté zásluhou Miloše Romana, jenž se prosadil v přesilovce. Za necelé dvě minuty vyrovnal Lukáš Bednář, když naznačil Danečkovi kličku do bekendu a poslal puk pod horní tyč. Napínavý zápas dlouho nedokázal ani jeden z týmů strhnout na svou stranu, až v polovině třetí třetiny využil přesilovku Vladimír Luka. Domácí hráči se hnali za vyrovnáním, ale Danečka podruhé překonat nedokázali. I když by zápasu slušela remíza, museli se hráči AZetu smířit s porážkou.

Trenér AZetu Štefan Mikeš byl spokojen s kvalitou utkání, ale ne s výsledkem: „Byl to oboustranně velmi kvalitní zápas, moderní hokej. Soupeř byl lepší v disciplíně, my jsme měli 4 naprosto zbytečné fauly, z nichž soupeř dva potrestal a proto vyhrál. Obvykle hlediště moc nesleduji, ale dnes si nešlo nevšimnout vysoké návštěvy a hlavně výborné atmosféry, jakou jsem tady asi ještě nezažil. I proto mě osobně hodně štve, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Šancí jsme měli dost, ale neměli jsme dobrou koncovku a také disciplínu.“

Také manažer AZetu Patrik Rimmel si pochvaloval atmosféru a fanouškům děkoval: „Děkujeme všem fanouškům za včerejší skvělou atmosféru.” Patrik také přidal informace o týmu a plánům k zítřejšímu zápasu: „Kromě dlouhodobě zraněného Kaluse jsou všichni hráči v pořádku. V Ústí je potřeba bodovat, k čemuž se dostaneme jen disciplinovanou hrou bez zbytečných faulů a s potřebným sebevědomím.”

Pokud se nechystáte přímo do dějiště utkání, tak pro vás bude připraven tradiční přenos na webu onlajny.com.