Týmová boccia v Havířově s rekordní účastí, tým AZetu skončil pátý

03.04.2014 | Tisková zpráva

Rekordních více než 130 účastníků se uplynulou sobotu zúčastnilo v Městské sportovní hale havířovského turnaje v integrované boccie. Do zápasů se tentokrát zapojili vozíčkáři i hráči bez handicapu. Pohár primátora zůstal po dramatickém finále doma, vítězem se stalo družstvo Apropáků z Havířova. Nejsympatičtějším týmem byl přítomnými zvolen celek Města Havířova. Další boccia se bude v Havířově konat začátkem října.

Vystoupením taneční školy Horizonty a exhibičním utkáním, ve kterém se utkali zástupci Havířovského magistrátu, krajské radnice, hokejového Azetu, rádia Kiss Morava či Nadace Agel byl zahájen 11. havířovský turnaj v boccie, tentokráte integrované. Zapojilo se do něj rekordních více než 130 závodníků sdružených do třiatřiceti týmů, v hale se pohybovalo na 40 vozíčkářů. Turnaj byl opět mezinárodní, své týmy utvořili Poláci a Slováci.

Vítězným týmem se po poměrně jednoznačném finále stali Apropáci z Havířova. Z rukou manažera AZetu Patrika Rimmela krom věcných cen a poháru primátora převzali také putovní pohár. Druhé místo obsadil brněnský celek Anonym a třetí pozici vybojoval tým Zkoulečtverecneuděláš, v jehož řadách zápolil i Radek Procházka, paralympijský medailista a pravidelný účastník havířovských boccistických turnajů.

Tým AZetu ve složení Daniel Graca, Tomáš Matějek, Antonín Pechanec, David Klimša, Jan Daneček a vozíčkář Vladimír Kolert obsadil velmi pěkné 5. místo. Daniel Graca hodnotí své účinkování takto. „Bocciu jsem hrál poprvé v životě a musím říct, že mě překvapila. Není to zdaleka tak jednoduché, jak to vypadá. Ale každopádně jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit a soupeřit na této pohodové akci i s takovými mistry, jako je reprezentant Radek Procházka.“

Nejsympatičtějším týmem byl přítomnými v hlasování, které probíhalo po celý den, vyhlášen tým Město Havířov složený výhradně ze závodnic něžného pohlaví. Z rozhodčích pak nejvíce sympatií u ostatních vzbudila slovenská sudí Lenka Bitterová. Veškeré výsledky, fotogalerii a turnajový zpravodaj naleznete na webu www.hschavirov.cz

„Tak velkým zájmem jsme nesmírně potěšeni a je to jasný signál, že boccia se v Havířově rozvíjí. Ve spolupráci s týmem lidí se nám daří budovat v lidech pozitivní vztah k tomuto paralympijskému sportu,“ uvádí za pořádající Handicap sport club Havířov Martin Kučera. První víkend v říjnu proběhne v rámci 12. havířovského turnaje v boccie 3. kolo první ligy, na které se sjede absolutní boccistická špička z celé republiky.

I přes vysokou účast si celý turnaj zachoval svou domácí a pohodovou atmosféru, ke které přispěli jak soutěžící a rozhodčí, tak veškeré doprovodné aktivity od občerstvení po foukací šipky. Na podpoře turnaje se podílel Moravskoslezský kraj a statutární město Havířov, teambuildingová agentura Tern, hokejový klub AZ Havířov a Erpeko trade. Mediálním partnerem akce je rádio Kiss Morava, TV Polar a Havířovský Deník.