VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Uhájí AZ proti Litoměřicím domácí led?

13.10.2017 | David Motloch

Sobotním domácím zápasem s Litoměřicemi Havířov uzavře první čtvrtinu soutěže. O tom, jestli bude zápas vítězný, či nikoliv, se dozvíme přímo na místě, každopádně hráči Stadionu se zatím letos zasloužili o příjemné překvapení soutěže, které potvrzují i kvalitními výkony na venkovních kluzištích. AZ tak opět nečeká lehký souboj. Pokud chcete být u, doufejme, vítězného zápasu, doražte v sobotu na hokej! Utkání startuje od 17:30.

HC Stadion Litoměřice

Šestý celek tabulky WSM ligy patří zatím letos k příjemným překvapením soutěže. Stadion již stihl favoritům sebrat hned několik bodů a ukazuje, že předsezónní prognózy hovořící o tuhém boji o play-off, zatím nepadly na úrodnou půdu. Litoměřičtí obrali o všechny body Prostějov a v desátém kole i Přerov. Z překvapivých výsledků ale vyčnívá zatím poslední zápas, který se hrál doma v Litoměřicích. Hráči Stadionu v něm přetlačili celek Slavie (4:3 po prodloužení).

V tabulce mají Litoměřice na kontě prozatím 19 bodů, které stačí k poměrně úzkému kontaktu se špičkou, ale také mohou, díky vyrovnanosti soutěže, znamenat rychlý pád. Do Havířova ale Stadion přijíždí s formou, kterou již několikrát předvedl právě na venkovních kluzištích. Svěřenci trenéra Miloše Říhy předvádí vyrovnaný hokej, ve kterém nepřevažuje útok ani obrana.

Nejproduktivnějším obráncem Stadionu je s devíti body Ondřej Smetana. Bodově ho stíhá s osmi body Aleš Pavlas, přičemž další beci Litoměřic již takovou produktivitu nemají. V útoku je označován za lídra zkušený Vítězslav Bílek (6+4), který vede kanadské bodování mužtsva a zároveň opanuje tabulku střelců. Branku Litoměřic v nejvíce minutách střežil Milan Klouček (87,92%), jehož čísla zatím příliš nepřesvědčují. To druhý v pořadí, Tomáš Král, má statistiky o poznání lepší - 93,75%. Do posledních utkání byl nasazován právě Král, jehož start proti Havířovu se tak jeví jako více pravděpodobný.

AZ RESIDOMO Havířov

Poslední utkání odehrál Havířov ve středuv Přerově. Dlouho platil nepříznivý výsledek 0:2, ale hráče AZetu tento stav nezlomil. Od druhé poloviny zápasu Havířov zavelel k obratu, který dirigovali brankami Marek Sikora s Jiřím Fronkem. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých si po předchozí porážce s Karlovými Vary Azeťáci spravili chuť. Vítězný nájezd předvedl Roman Rác, jenž tak zajistil svému týmu druhý, velmi cenný bod.

Do utkání již nastoupil z Budějovic na hostování získaný brankář Ondřej Bláha, jehož start se dá očekávat i v sobotním utkání s Litoměřicemi. Nechme se však rozhodnutím trenérů překvapit. I nadále platí početná marodka klubu, kterou se nedaří vyprázdnit. Trenéři tak budou skládat sestavu až těsně před zápasem, což potvrdil i trenér Martin Janeček. „V sobotu dorazí, pro mě překvapivě velmi úspěšný účastník letošní WSM ligy, Litoměřice. Tým z Litoměřic sebral body velmi silným týmům, a tak nás čeká velmi těžké utkání. Náročnost zápasu umocňuje, jako v poslední době poněkolikáté, naše sestava, která se bude opět skládat na poslední chvíli. Naše marodka se místo vyprazdňování naopak naplňuje, my se však musíme i tak poctivě nachystat."

Utkání startuje v sobotu 14.10. od 17:30 v Gascontrol Aréně!

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Bláha – Drtil, Krisl, Dudek, Postnikov, R. Havel, Chroboček – Sikora, Matai, Kotala – Gřeš, Rác, P. Beránek – Fronk, Maruna, Pořízek – Cihlář, L. Bednář, Baláž.

HC Stadion Litoměřice:

Král – Kachyňa, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Kantner, Kodýtek, Chalupa – Stříbrný, Šimeček, Helt – Komárek, Miškář, Jirásek.

Infografika

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.