V dalším domácím zápase AZet hostí Šumperk

15.09.2015 | Jozef Valenčík

Z dalekého výjezdu do Ústí nad Labem se AZ vrátil bez bodového přídělu a tak cíl před dalším domácím utkáním nemůže být jiný, než ponechat všechny body v K&K PNEU Aréně. Do Havířova navíc míří Draci ze Šumperka, na které AZet dlouhodobě umí zahrát. Utkání startuje ve středu 16. září v 18:00.

Druhá třetina připravila AZ o body v Ústí

První venkovní zápas AZetu v nové sezóně WSM Ligy přinesl hned jedenáct branek, sedm z nich padlo do havířovské sítě a tak AZet musel skousnout druhou porážku v letošní sezóně. V průběhu utkání naskočil do hry Petr Matoušek, který ve 23. minutě vystřídal Miroslava Svobodu, který v letošní sezóně začal ve všech třech utkáních v havířovském brankovišti.

O tom, kdo se postaví do branky v domácím zápase, můžeme jen spekulovat. „Sestava na zápas se Šumperkem se bude tvořit až v den utkání ráno na tréninku A týmu," informoval nás manažer klubu Patrik Rimmel. Ten také dodal, s jakým cílem jde tým do utkání a jak to vypadá se zdravotním stavem hráčů: „Hráči jsou všichni v pořádku a zítra chtějí naplno bodovat a odčinit tak prohru z Ústí."

Ústí nad Labem - AZ Havířov 7:4 (1:1, 5:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. Tůma (Roubík, Smetana), 22. Kuchler (Rys, Vágner), 23. Křivohlávek (Navarra, Gengel), 28. Kubica (TS), 35. Smetana (Tůma, Kloz), 37. Roubík (Smetana, Kůrka), 46. Rys (Macek, Kubica) – 18. Maliník (Bahounek, Kalus), 42. Kanko, 44. Ostrčil (Pechanec, Maruna), 55. Kanko (Pechanec, Maruna).
Rozhodčí: Grech – Toman, Kokrment.
Vyloučení: 10:12.
Využití: 4:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 782.
Střely na branku: 29:33 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:3, 7:3, 7:4.

Šumperk stále čeká na první výhru

Draci sice mají na svém kontě dva body ze tří utkání a jsou tak bod za AZetem, na své první vítězství v nové sezóně však stále čekají. V posledním zápase doma proti nebezpečné Jihlavě dvakrát vedli, ale hosté dokázali skóre vždy srovnat a nakonec si v prodloužení připsali o bod více. Šumperk druhý bod získal také v domácím prostředí, kde v prvním kole prohrál po samostatných nájezdech s Třebíčí. Velký výbuch však tým čekal ve druhém kole, ve kterém Draci prohráli vysoko 8:2 na ledě Mostu.

Salith Šumperk - Jihlava 4:5pr. (0:0, 3:4, 1:0 - 0:1.)

Branky a nahrávky: 22. Tomášek (Půhoný), 25. Plášek, 31. Fořt (Zdráhal, Vrdlovec), 60. Půhoný – 24. Diviš (Alekseev), 28. Dundáček, 31. Gríger (Prokš, Anděl), 33. Harkabus, 62. Diviš (Skořepa).
Rozhodčí: Trombík – Rožánek, Konvička.
Vyloučení: 1:4.
Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 845.
Střely na branku: 16:27 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Před sezónou se toho v Šumperku událo opravdu hodně, došlo ke změnám v kádru a také ke změně na trenérském postu. Hlavním trenérem sice zůstal Radek Kučera, ale jeho novým asistentem byl jmenován bývalý skvělý hokejista Libor Pivko, který se představil také v havířovském dresu ještě v době extraligy a kromě toho si zahrál také slavnou NHL. Jeho trenérská pouť začíná právě na lavičce Draků. Více o Šumperku si můžete přečíst v našem Mikroskopu 1. ligy.

S Draky výhra v přípravě

V letošní přípravě se AZet utkal s Draky dvakrát a v obou případech to byl právě Havířov, kdo se radoval z vítězství. Nejprve v domácím utkání zvítězil AZet v přestřelce 7:5, když vedl již 6:1, ale nechal soupeře doskočit skóre až na 6:5. V odvetném utkání na ledě soupeře již tolik branek nepadlo, Havířov zvítězil 1:3.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: M. Svoboda (od 23. Matoušek) – Korím, Lenďák, Krisl, Bahounek, M. Mazanec, Ostrčil, Bail – Kalus, Maliník, A. Staněk – J. Bárta, Pechanec, Sztefek – Kanko, P. Sedláček, Maruna – Matějek, M. Rimmel, Kurovský – L. Bednář

Šumperk: Šindelář – Bažant, Zdráhal, Havlík, sedlák, Prokop, Drtil – Haas, Plášek, Šimun – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Tomášek, Půhoný – Milfait, Voženílek, Půlpán – Ostřanský, Hroch