V sobotu hraje AZ v Berouně o další tři body

22.11.2013 | Tomáš Vlček

Po středečním skvělém výkonu a výhře nad Olomoucí čeká hokejisty AZetu v sobotu další prvoligový zápas. Soupeřem jim ve 25. kole budou na svém ledě Berounští Medvědi, tedy momentálně 8. tým tabulky. Vzhledem k postavení AZetu (10. příčka a o tři body méně) je jasné, že se bude bojovat o to, zda se Beroun nad AZetem udrží, či zda si své pozice vymění. Zápas začíná v 17:30.

HC Medvědi Beroun 1933

Berounští Medvědi jsou jednoznačně největším překvapením letošního ročníku 1. hokejové ligy. Zejména vstup do soutěže, v podobě 7 výher za sebou, měli vynikající a načas byli dokonce v čele tabulky. Od 11. kola se však pomyslná karta obrátila. Za posledních čtrnáct zápasů tým zaznamenal jen jedinou výhru a do tabulky si připsal 8 bodů. Proto je jeho pozice momentálně ve středu tabulky, a s 33 body je pouhé tři bodíky před AZetem. Přesto je to mnohem více, než se od Berouna před sezonou čekalo, protože byl pasován spíše do spodních pater tabulky. Je ovšem otázka, zda v dalším průběhu soutěže, a podobném bodovém půstu, nebude jejich sešup tabulkou pokračovat.

Naposledy ve středu hráli Medvědi doma s Litoměřicemi a po prohře 3:4 na nájezdy brali bod. Průběh zápasu připomínal houpačku. Do vedení šli Berounští ve 4. minutě Ondráčkem, ale na začátku druhé tetiny už vedli hosté. Po polovině zápasu si však Medvědi vzali díky Půlpánovi a Kuželovi vedení zpět, a když už to vypadalo, že by se mohli radovat z výhry, vyrovnal těsně před koncem Litoměřický Čermák. V nájezdech pak rozhodl o druhém bodu pro Stadion zkušený Chabada.

Ofenziva Berouna je s 51 vstřelenými góly druhá nejhorší v soutěži. Na čele klubového bodování je trojice Zdeněk Kubica (9+4), Jakub Marek (6+7) a Zbyněk Hrdel (5+5). V solidně fungující obraně, která zatím inkasovala 67x jednoznačně dominují Petr Šenkeřík (2+6), Jiří Jebavý (0+6). V brance odchytal největší porci zápasů Juraj Šimboch (18 z; 2,74br/zápas; 92,82 % úspěšnost), záda mu nejčastěji kryje Lukáš Cikánek. . Do sobotního zápasu jede družina trenéra Petra Nováka s odhodláním protrhnout sérii proher, což dokládá i vyjádření útočníka Lukáše Kužela: „Jednoznačně chceme tři body! Už musíme konečně vyhrát. Havířov doma musíme porazit, nic jiného nepřipadá v úvahu“.

HC AZ Havířov

AZ hrál ve středu doma s druhým týmem tabulky Olomoucí. Očekávala se velká bitva, což se na ledě i potvrdilo. V parádním zápase, hraném v obrovském tempu, poslal Havířov do vedení 6 vteřin před koncem první třetiny Říčka. Ve druhé třetině navýšil náskok Šlahař, a ve třetí Klimša. Hosté snížili až tři minuty před koncem a tak všechny bodíky zůstaly po výhře 3:1 v Havířově. Autor prvního gólu AZetu význam výhry komentoval takto: „Měli jsme za sebou tři prohry, toho tu v Litoměřicích, po špatném výkonu, takže jsme už potřebovali porazit nějakého silnějšího soupeře z vrchu tabulky. To se nám podařilo a věřím, že nás to může nakopnout. Můžeme udělat šňůru dvou až tří výher v řadě“

Stejným směrem jdou i myšlenky hrajícího (i když momentálně nehrajícího) manažera týmu Patrika Rimmela. „Výhru nad Olomoucí chceme určitě v Berouně potvrdit. K dispozici už bude uzdravený Honza Maruna a do branky se postaví z Třince hostující Peter Hamerlík.“

Vzájemná utkání

Oba soupeři se setkali ve dvanáctém kole na ledě K&K Pneu arény, a byl to zápas plný zvratů. Po třech otočkách ve skóre se nakonec radoval AZ z výhry 4:3 v prodloužení.

AZ Havířov – HC Medvědi Beroun 4:3p (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0) Branky a nahrávky: 20. Jakúbek (Klimša), 23. Klimša (Šedivý, Daneček J.), 51. Klimša (Šedivý, Roupec), 64. Jakúbek (Krisl, Roupec) – 3. Půlpán T. (Matějka), 27. Hrdel (Marek), 47. Marek (Kubica). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Štěpán, Reich. Vyloučení: 6:8, navíc Kanko (HAV) 10+10 a Hrdel (BER) 10min OT. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 1684. Střely na branku: 57:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Sestavy týmů v posledních zápasech

HC Medvědi Beroun: Šimboch (Mastík) – Šenkeřík, Kužel, Chalupa, Jebavý, Látal, Gutwald, Sklenička – Marek, Kubeš, Kubica – Divíšek, Stromko, Hrdel – Ondráček, A. Půlpán, Kuchler – Babka, Malý, T. Půlpán

HC AZ Havířov: Daneček L. – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Koma, Graca, Roupec, Deutsch – Šedivý, Němec, Sztefek – Říčka, Haas, Klimša – Daneček J., Šlahař, Klimíček – Kanko, Škumát, Rimmel M.