VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu nás čeká boj o důležité body s Přerovem

30.09.2016 | Petr Miklas

Tuto sobotu nás čeká jeden z mála domácích zápasů hraných mimo pracovní dny a navíc jde o důležitý zápas s těžkým soupeřem, kterého přijede podpořit početná skupina fanoušků. Co víc by si měl fanoušek přát? Půjde o hodně, dá se říct, že je ve hře šest bodů. Navíc AZet má za sebou nelichotivou sérii tří porážek v řadě, kterou je třeba zastavit. Přijď hráče podpořit i TY!

Zubr Přerov doplácí na špatnou koncovku

Náš příští soupeř ve většině svých odehraných zápasů svého soupeře přestřílel, někdy i dvojnásobně, ale není efektivní v zakončení, což se projevuje na jeho současném postavení v tabulce. Z devíti odehraných zápasů Zubři pět prohráli, i když s Prostějovem až v prodloužení. Naopak se čtyřikrát radovali z výhry, ale z toho třikrát za dva body, protože o svém vítězství rozhodli až v nastavení, případně po nájezdech. V posledním utkání Přerov hostil Benátky nad Jizerou, které přestřílel 43:23, ale přesto prohrál 1:3, když Benátky rozhodly po chybě Zubrů pouhých 38 vteřin před koncem třetí třetiny. Při power-play Přerova pak přidaly třetí branku.

Asistent trenéra Vladimír Kočara byl po prohře smutný: Ztratit zápas v poslední minutě hodně bolí. Dnes jsme si utkání prohráli nevyužitými přesilovkami. Nebyli jsme důslední a důrazní v zakončení. Soupeři stačilo minimum šancí na to, aby si nakonec odvezl všechny tři body. Udělali jsme dvě chyby a byli jsme za ně potrestáni. Benátky výborně blokovaly naše střely, měly nás přečtené. Prohrát jsme si však nezasloužili. Ale život jde dál. Musíme to hodit za hlavu a kluky namotivovat na další zápas.“

Trojice útočníků Přerova v první desítce bodování

Nejenže je Zubr třetí nejčastěji střílející tým WSM ligy, ale navíc Vlastimil Dostálek vede kanadské bodování ligy a je zároveň s desíti brankami nejlepším střelcem soutěže. V závěsu jsou jeho spoluhráči Roman Pšurný a Milan Procházka, ti však spíše nahrávají. Uvidíme, s čím útočně laděný Přerov přijede k nám a jak se jeho esům povede.

Také AZ měl v Ústí nad Labem špatnou koncovku

I hráči AZetu svého posledního soupeře přestříleli, hlavně ve třetí třetině, ale dali jen jeden gól a přivezli si porážku 1:3. Dvěma góly pomohl Slovanu k výhře Jan Kloz, kterému v obou případech nahrál Marek Loskot. Havířovu nepomohla ke gólu ani dlouhá hra bez brankáře, proto si musíme na další body počkat.

Trenér Martin Janeček zhodnotil zápas takto: V první třetině nám trochu chyběl tlak do brány, měli jsme tam dvě podobné situace, ze kterých Ústí skórovalo na 1:0. Bohužel nestřílíme a nechodíme do brány. Ve druhé třetině jsme udělali obrovskou chybu v obraně, dostali jsme gól na 2:0 a myslím, že Ústí si už zápas pohlídalo. I když jsme měli tlak a dostatek střel na to, abychom výsledek zredukovali i ze stavu 3:0 a dostali se do zápasu, tak branka bohužel přišla pozdě a Ústí si zápas v klidu dohrálo.“

Manažer AZetu Patrik Rimmel zve na zápas proti Přerovu: „Všichni věříme, že v sobotu fanoušky, kteří opět určitě přijdou ve větším počtu, potěšíme jak výkonem, tak body. Důležité bude prosadit se střelecky.” Patrik má také aktuální informace ke zdravotnímu stavu hráčů: „Všichni hráči jsou v pořádku. K dispozici nebude Marek Kalus, ale ten už začal naplno trénovat.”

Přijďte AZ podpořit, jde o důležité body!

Pokud z jakéhokoliv důvodu nemůžete v K&K PNEU Aréně být, je k dispozici textový onlajn přenos na webu onlajny.com.