V sobotu proběhne boj o body proti Benátkám

25.09.2014 | Petr Blakala

Havířovský A-tým čeká další domácí utkání. Po nevydařeném dlouhém výjezdu do Mostu si budou chtít hráči AZetu spravit chuť proti Benátkám nad Jizerou. Nečeká je však nic lehkého, neboť středočeši začali soutěž nadočekávání dobře a drží se na 3. příčce tabulky. Úvodní vhazování je v havířovské K&K PNEU Aréně naplánováno na 17:00. Doraz na zimní stadion i TY a podpoř domácí hokejisty ve snaze získat tři body!

6. kolo první ligy pohledem obou mužstev

V minulém kole druhé nejvyšší hokejové soutěže se svěřenci trenérů Danečka a Potěšila utkali s týmem HC Most. Klub ze severozápadních Čech rozehrál letošní sezonu velmi slušně a proti AZetu nechtěl zaváhat. Střelecky na tom sice byli lépe Havířovští, kteří své soupeře přestříleli poměrem 35:31, avšak nedokázali využít ani jednu šanci. Naopak domácí se za šedesát minut hry se dokázali trefit celkem čtyřikrát a tak brali všechny body.

“Dle mého názoru to byl na ledě vyrovnaný zápas, jenže domácí nám dali lekci z produktivity. V některých fázích zápasu nehrajeme dobře dozadu, nedobruslujeme puky a soupeř nás trestá,“ řekl po utkání s Mostem trenér A-týmu Jan Daneček.

Autor: Karel Vaculík

Za to hráči Benátek odehráli vyrovnané utkání i výsledkově. S ústeckými Lvy prohráli 1:2, avšak byli to právě oni, kteří se dostali jako první do jednobrankového vedení. Své soupeře sice přestříleli sedmatřiceti střelami, jenže za záda brankáře Petráska zapadla pouze jedna. Na opačné straně dokázalo Ústí, které do poslední periody vstoupilo jako vyměněné, vsítit dvě branky z třiadvaceti střel. Za zmínku stojí také fakt, že benátečtí hokejisté vstoupili do tohoto měření sil se sedmi juniory.

Kanadské bodování a úspěšnost brankářů

Nyní za sebe nechme trošku hovořit také číselné údaje. Střelecky jsou na tom oba týmy stejně - v šesti zápasech nastřílely 17 branek. Co se týče branek inkasovaných, tak na tom je hůře havířovský AZet, který obdržel rovných 20 branek. Naši soupeři z Benátek pouze 12, čímž se řadí mezi tři nejlépe bránící celky.

Nejproduktivnějším hokejistou Benátek nad Jizerou je Daniel Skalický (1+4), kterého vzájemně doplňuje Vít Jonák (2+2) a jeho kolega s jednaosmdesátkou na zádech - Josef Skořepa (3+1). Fantomem benátecké svatyně je pro tuto sezonu Jan Lukáš, jehož úspěšnost činí výborných 94,03%! Na svém kontě má také jeden shut-out. Celkem na tohoto brankáře letělo 201 střel za 363 odchytaných minut.

Autor: Petr Blakala

V kádru Havířova se nejlépe rozstřílel nováček Vojtěch Tomi (4+4), za kterého se připojují Jakub Šlahař (2+3) a Martin Jakúbek (1+4). Špatně si také nevedou ani dva tříbodoví - nejmladší útočník AZetu Mikuláš Rimmel a Radim Haas. Nejvíce odchytaných minut má Lukáš Daneček (214). Tento havířovský muž v masce má procentuální úspěšnost 85,71%. Mezi tři tyče se postavil také jeho kolega Petr Matoušek (87 minut; 91,67%) a v posledním klání proti Mostu byl nasazen na celých šedesát minut Miroslav Svoboda (60 minut; 87,1%).

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Svoboda – Bezuška, Dresler, Foltýn, Krisl, Bahounek, Ostrčil, Repe, Lenďák – Sztefek, Loskot, Jiránek – Jakúbek, Šlahař, Daneček – Haas, Pechanec, Matějek – Říčka, Rimmel, Klimša

HC Benátky nad Jizerou
Lukáš (Jelínek) – Niko, Pabiška, Pálek, Ulrych, Havlín, Beránek, Mrázek – Krejčík, Skořepa, Špaček – Maďar, Miškovský, Vařecha – Král, Havlas, Bittner – Kalfiřt, Hrníčko, Ordoš – Plodek

Při domácích zápasech havířovského AZetu nechybí také vynikající diváci, kteří jsou pro naše hokejisty dalším hráčem na ledové ploše a ženou je vpřed! Většina lidí řadí havířovské fanoušky mezi ty nejlepší v České republice. Doraz na zimní stadion v Havířově a podpoř svými hlasivkami AZET!
SOBOTA 27. 9. 2014 > 17:00 > K&K PNEU ARÉNA.

Jestliže se nemůžete v sobotu dostavit do K&K PNEU Arény osobně, budete moci utkání sledovat prostřednictvím podrobného ONLINE PŘENOSU .