Ve středu zamíří AZ do Mostu

24.09.2013 | Tomáš Vlček

První z dlouhých cest do severozápadních Čech čeká ve středu hráče AZetu. Na konci téměř 500km dlouhé trasy je bude čekat soupeř, se kterým se utkali v předloňské baráži - HC Most. Od té doby ale uplynul téměř rok a půl, a proti AZetu už bude stát z velké části zcela jiné mužstvo. Navíc mužstvo, kterému se nedaří a tak nejsou havířovští bez šance na dobrý výsledek. Zápas 5. kola první ligy začíná v 17:30.

HC MOST

Mostečtí hokejisté za sebou nemají vůbec dobrý vstup do soutěže. Na konto si připsali jen čtyři porážky a spolu se Šumperkem jsou jediným týmem bez bodového zisku. Skoro by se chtělo říct, že se to po letních událostech dalo čekat. Přestože se totiž loni klub vyhnul baráži o záchranu v 1. lize, až do poloviny srpna nebylo vůbec jisté, jestli se v soutěži vůbec objeví. Na vině byla samozřejmě špatná finanční situace. Jednu dobu se dokonce objevily informace, že licenci od klubu koupí obnovený tým Českých Budějovic. Nakonec se ale podařilo mosteckým funkcionářům navázat partnerský vztah s extraligovým Litvínovem, zajistit peníze na provoz a do soutěže nakonec nastoupili.

V ní jdou zatím, jak už bylo napsáno od porážky k porážce. Vše začalo domácím debaklem s Litoměřicemi 2:7. V Berouně už to vypadalo nadějněji, ale bez vstřeleného gólu (0:1) se zkrátka boduje jen těžko. Se silnou Jihlavou doma sice zuby nehty drželi půl zápasu krok, ovšem i s ní padli 2:5. No a v posledním odehraném kole nastoupili na, havířovským hráčům velmi dobře známém, ledě v Benátkách. Domácí měli po celý zápas velikou převahu a nakonec zaslouženě vyhráli 4:1, na čemž nic nezměnila ani bitka v závěru utkání, po níž rozhodčí rozdali téměř 60 trestných minut.

Bilance prvních čtyř zápasů je tedy následující: nula bodů, skóre 5:17 (z toho 3 vstřelené branky při přesilovkách, 4 obdržené v oslabení), 91 trestných minut a neuvěřitelných 52 nastoupivších hráčů! Do všech zápasů však nastoupilo jen 11 z nich. O nějakých pilířích sestavy se zatím mluvit vůbec nedá, navíc mosteckou soupisku tvoří povětšinou málo známá jména. Hodně známé tváře naopak představují trenéři, kterými jsou Leo Gudas a Kamil Kašťák.

AZ HAVÍŘOV

Havířovští si jako nováček zatím nevedou vůbec špatně. Po těsné prohře v Jihlavě 1:2, dokázali doma porazit H. Brod 3:2p a pak vyhrát 3:2 i v Benátkách. V sobotním zápase sice doma podlehli Třebíči 1:2, ale k dalším bodům nebyli daleko a za výkon by si nějaký určitě zasloužili. Trenér Jan Daneček viděl jako hlavní příčinu porážky neproměňování šancí a celkově malou odvahu hráčů při zakončování. Dosavadních pět získaných bodů zařadilo AZ na 9. místo tabulky.

Pro zápas v severních Čechách má zkušený lodivod k dispozici téměř kompletní kádr. Chybět v něm už nebude Honza Kolařík a uzdravený Jan Daneček. Naopak nemoc ještě nepustí do zápasu Patrika Rimmela. Klub hodlá využít i výpomoc jednoho obránce z Třince, ale situaci komplikuje velká marodka extraligového klubu. Každopádně, i když to tak v tabulce nevypadá, vnímají naši hráči i trenéři zápas v Mostě jako souboj o šest bodů a jedou na sever Čech s odhodláním vyhrát. K tomu přejeme hodně štěstí. Zápas začíná v 17:30 a připraven z něj samozřejmě bude i tradční online přenos.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček L. – Graca, Koma – Deutsch, Krisl – Bezuška, Vosátko – Klimíček – Kanko, Pechanec, Sztefek – Haas, Šlahař, Jakúbek – Škumát, Marosz, Rimmel M. – Klimša, Říčka, Maruna

HC Most: Volke – Hora, Drtil, Kasal, Čížek, Slavík, Havelka – Tauš, Slavíček, Kafan – Bojer, Smolka, Písařík – Nedrda, Zavřel, Andres – Sedláček, Gerhát, Vlček

Ostatní zápasy 5. kola:

Ml. Boleslav – Jihlava