Velké domácí derby je tady, do Havířova míří Orlová!

13.09.2012 | Josef Nudera

Ve středu odehrál Havířov první ze dvou přátelských zápasů s Orlovou, na ledě domácích dokázal vyhrát 4:2 a potvrdil roli favorita. Do Orlové zamířila i velmi početná skupina fanoušků, ale nyní je to tady! Role se prohodí a domácí bude AZ, pojď do hlediště vytvořit a připomenout si nezapomenutelnou atmosféru v zápasech s Orlovou i ty!

Vyprodané stadiony, hlasité chorály a kvalitní hokej! Všechno, co k hokeji patří, bylo k vidění v předminulé sezoně, kde Orlová sváděla s AZ Havířov velké bitvy. Nezapomenutelné derby s nádechem minulosti? Nebo jen další z přípravných zápasů? Tak to je otázka pro všechny fanoušky z obou stran.

Orlová po roční odmlce v Havířově

Po přestěhování 2. ligového hokeje do Orlové, přišel náš region o velmi kvalitní derby, které táhlo do hlediště mnoho fanoušků. Zápasy s Karvinou pro někoho možná atmosféru a derby vrátily, ale i přesto duely s týmem s orlem na hrudi chybí. Orlová v minulé sezoně odehrála skvělou sezonou v krajském přeboru, kde se dostala až do kvalifikace o baráž do 2. ligy! Tam, ale nakonec Orlová podlehla celku Moravských Budějovic.

Do celku orlovských se dostala spousta nových i staronových tváří. Vzhledem k tomu, že se v Karviné vytvořil i tým, který bude hrát krajský přebor, tak se museli Orli s některými hráči rozloučit. Do týmu přišel Václav Studený , velká posila a osobnost do ambiciózního celku, který bude chtít postoupit do 2. ligy. Za Orlovou bude nastupovat i Radim Golab, Jan Kotásek a Michal Galgonek – hráči, kteří již v minulosti za Orlovou nastoupili.

Největší posila Orlové je určitě Václav Studený

V přípravě odehrála Orlová 4 zápasy, v tom úvodním porazila havířovské juniory 6:1, pak si poradila s celkem Rožnova pod Radhoštěm a to hned dvakrát. První zápas byl jednoznačný, ten vyhrála Orlová vysoko 12:5, ten druhý, kde byli Orli jako hosté, vyhráli 6:5. Součet? Tři zápasy a tři výhry. Nicméně potom přišel přípravný zápas, derby mezi AZ a Orlovou, kde Havířov utnul vítěznou šňůru vítězstvím 4:2.

Havířov se přípravou prokousává rovněž velmi úspěšně. Havířov již odehrál 11 přípravných duelů a prohrál pouze na ledě Šumperku (2:3) a na turnaji v Porubě s celkem Opavy (2:3). Další zápasy již AZ vyhrál a dokonce si připsal i vítězný turnaj a má skalp celku z 1. ligy – Šumperku!

V minulém střetnutí s Orlovou nebylo ze strany Havířova ideální. V úvodu Havířov inkasoval z hole Zákuťanského a musel otáčet vývoj utkání. Do konce první třetiny ještě dokázal srovnat Alexandr Hegegy, ale v další fázi zápasu už bylo vše podle představ havířovských fanoušků. Branka Klimši a dva góly Robina Pavlase otočili celé utkání, ve kterém byl Havířov určitě favoritem. Orlová se nevzdala a dokázala ještě snížit na konečných 2:4 zásahem Matějíčka.

Co ale čekat od zápasu s Orlovou právě na domácím ledě? To nám prozradil Saša Hegegy. „No hlavně velké zlepšení naší hry oproti minulému zápasu, protože ta byla hodně špatná. Osobně jsem čekal, že se s Orlovou budeme trápit, ale nečekal jsem, že to bude až tak hrozné“.

Vyjádřil se i k atmosféře derby mimo led AZetu. „Atmosféra byla skvělá, určitě musíme poděkovat našim fanouškům, kteří fandili celý zápas, i když se na ten hokej asi nedalo moc dívat.“

Zápas se bude hrát v pátek 14. září od 18 hodin! Pro ty, co nemohou být na stadionu přítomní, bude opět připraven klasický onlajn přenos.

Sestavy z minulého utkání

AZ Havířov: Matoušek (od 30. Tomšů) - Hartmann, Balčík, Graca, Hegegy, Vydra, Zientek, Klimša, Pechanec, Říčka, Pavlas, Kopůn, Matějek, Sztefek, Potočný, Stránský, Dýrr.

HC Orlová: Kolář (Urbánek R.) - Mintěl, Šurin, Hanzl, Kotásek, Galgonek, Novák M., Urbánek T., Szajter, Studený, Grepl, Krause, Golab, Kanaloš, Novák J., Plášek, Šindler, Csobok, Ciupa, Hublík, Zákuťanský, Fábry, Pavlát, Matějíček.