WSM liga pokračuje už v pondělí, AZ míří do Přerova

06.12.2015 | Petr Miklas

V pondělí 7.12. nás čeká už 31. kolo WSM ligy, hokejisty Havířova čeká neoblíbený soupeř, kterým jsou přerovští Zubři. Naši hokejisté se s tímto soupeřem utkají v této sezóně potřetí, předchozí dva duely vyhrál Přerov. Domácí Zubři jsou momentálně na sedmé příčce tabulky, desátý AZ na ně ztrácí čtyři body. Povede se AZetu poprvé v této sezóně obrat Přerov o body?

Zubr ukazuje svou sílu

Přerovští Zubři ukazují, že není radno je podceňovat, ačkoliv jsou nováčkem druhé nejvyšší soutěže. Dokázali porazit i Slavii Praha a České Budějovice a drží se na sedmém místě. Z posledních deseti zápasů prohráli pouze tři, z toho jednou až v prodloužení. AZet nemá v této sezóně se Zubrem dobrou bilanci, na jeho ledě prohrál 3:2, protože začal dávat góly pozdě a na domácím ledě odešel poražen 0:3, když ze své herní převahy nedokázal vytěžit ani jednu branku.

V kádru Přerova došlo v průběhu sezóny k několika změnám, obranné řady posílil Petr Hořava, jenž hrál extraligu za Kladno, Spartu a Třinec. Naopak tým opustil ze Zlína zapůjčený útočník David Hrazdíra. Další útočník David Šebek se stěhoval do Šumperka. Ke změnám docházelo i v brankovišti, kdy si Juraje Šimbocha stáhnul Třinec, Přerovu vypomohl v jednom zápase Milan Řehoř.

Zubry drží vysoko střelec Dostálek a brankářská opora Klimeš

Kanadské bodování Přerova vede s velkým náskokem Vlastimil Dostálek, jenž má 33 bodů za 22 gólů a 11 asistencí. Je druhý mezi střelci a pátý v bodování celé ligy. Za ním jsou Roman Pšurný s 24 body (7+17) a Milan Procházka se stejným počtem bodů (4+20). Z obránců jsou na tom nejlépe Jakub Grof a Lukáš Chmelíř, oba s 15 body (3+11) a (1+14). Jedničkou v brankovišti Zubrů je Lukáš Klimeš, jenž má úspěšnost zákroků 93,25% a je třetí v celé lize. Juraj Šimboch, má úspěšnost zákroků ještě lepší - 94,63%, ale branku hájil jen v desíti utkáních. O jeden zápas méně má na svém kontě Jiří Slovák, s úspěšností zákroků 91,54%.

Prolomí AZet špatnou koncovku?

Hokejisté AZetu Havířov střídají skvělé výkony s horšími, ale bohužel prohrávají i po dobrých výkonech, kdy nedokážou proměnit ani ty největší šance. Z posledních desíti utkání Havířov polovinu vyhrál a polovinu prohrál, jenže čtyři z pěti proher přišly v posledních pěti zápasech, z toho čtyři na domácím ledě. Už sice neplatí, že AZ nevozí body z venku, ale začal ztrácet na domácím ledě. Ani napotřetí v této sezóně nedokázali naši hokejisté porazit Šumperk, který je outsiderem WSM ligy. V sobotním utkání prohrávali už 4:0, když své dvě branky vstřelili až v závěru třetí třetiny a odešli nakonec poraženi 4:2, i když ještě zkusili hru bez brankáře, při které Pechanec nastřelil tyčku.

Doufejme, že se nelichotivá bilance AZetu zlomí právě v Přerově. Jak už bylo zmíněno výše, i s tímto soupeřem AZ v této sezóně dvakrát prohrál, přestože na domácím ledě dominoval, ale Klimeše prostě nedokázal překonat.

Změny v sestavě

V sestavě Havířova dojde minimálně k jedné změně, uzdravil se totiž Marek Kalus, jenž bude zítra hrát. Otázkou zůstává, jestli už trenéři pustí k utkání Petra Punčocháře. Žádné jiné novinky z tábora černo-modro-bílých nemáme.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco - Krisl, Bahounek, Korím, Štencel, Mazanec, Ostrčil, Lenďák - Sztefek, Pechanec, Štumpf - Okál, Maliník, Kanko- Gřeš, Sedláček, Matějek - Bednář, Hudeček, Kotala. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

HC ZUBR Přerov Klimeš – Grof, Chmelíř, Šnajnar, Hořava, Ferenc, Novotný, Pala – Stoklasa, Pšurný, Procházka – Popelka, Sýkora, Sikora – Mrázek, Král, Goiš – Blinka, Kovařík, Š. Kratochvíl Trenéři: Petr Dočkal, Vladimír Kočara, David Kudělka.

Utkání začíná 7.12. v 18 hodin na ledě přerovského Zimního stadionu . Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě, můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na tomto odkazu.