Z Hané zpátky do Slezska, AZ vyzve doma k odvetě soka z Prostějova

19.08.2015 | David Motloch

Poslední představení z přípravného dvojutkání s Prostějovem čeká havířovské hráče společně s fanoušky ve čtvrtek v podvečer. AZ má svému soupeři co vracet, jelikož v prvním zápase po výsledku 0:3 na výhru nedosáhl. Tentokrát jsou však svěřenci trenéra Štefana Mikeše odhodlaní před nabuzeným domácím publikem podat lepší výkon. Za vítězstvím se tentokrát poženou v trochu pozměněném složení. K jakým změnám přesně došlo? Vše se dozvíte v článku!

AZ na Hané zapomněl recept na góly

"Nedáš gól, nevyhraješ," toto známé hokejové pořekadlo se uplatnilo také v úterý na Hané. Hokejisté AZetu totiž nenašli za 60 minut hry recept, jak prostřelit bezchybného brankáře Neužila.

Zápas nakonec rozhodli Jestřábi ve svůj prospěch prakticky v jediné minutě druhé části. Nejprve se při hře 4 na 4 trefil Tomáš Rod a chvíli po něm využil přesilovku 4 na 3 Lukáš Luňák. Hráčům Havířova ani přes množství šancí nebylo zkrátka souzeno, a tak prohráli se svým rivalem výsledkem 0:3.

K utkání přiložil svá slova také hlavní trenér AZetu Štefan Mikeš. "V každém zápase, do kterého jdeme, chceme vyhrát, ať je přípravný nebo ligový. I když se o body nehraje, je to pravda. Do zápasu jsme vstoupili poměrně kladně. Třetí třetina byla z naší strany výborná, ukázali jsme v ní emoce, tah na bránu a tlak do ní. Bohužel v prvních dvou třetinách jsme udělali ze soupeřova brankáře hrdinu a třetí třetinu už chytal v pohodě. Tam jsme se už střelecky neprosadili. Jednoduše řečeno, když chceme vyhrát na soupeřově ledě, bez gólu to určitě nepůjde".

Kompletní reportáž společně se statistikami ze zápasu naleznete zde.

AZ vs. Prostějov. Souboje, které nemají favorita

Havířov odehrál s prostějovskými Jestřáby od svého novodobého vzniku v roce 2010 dohromady 25 utkání. Většina z nich se datuje ještě do druholigové éry. Přestože už v tuto dobu byl AZ jakožto jeden z favoritů celé soutěže pasován do výherního sedla, s Prostějovem takřka vždy odehrával vyrovnané bitvy.

Existují však i výjimky. Vzpomenout nechejme například památné vítězství AZetu v poměru 11:1 v 16. kole 2. ligy sezóny 2012/13. Dalším důležitým milníkem obou klubů se stal ročník zpátky, tedy sezóna 2011/12, kdy se oba celky střetly v semifinále play-off. V rozhodujícím pátém střetnutí vystřílel Havířovu postup do finále pouhých 9 vteřin před koncem David Klimša.

Ale zpět ke tvrzení, že souboje Havířova s Prostějovem nemají favorita. Z celkových 25 utkání by totiž vzájemná bilance nemohla být vyrovnanější. 13 utkání uzmul ve svůj prospěch Havířov, 12 výher putovalo naopak na konto Prostějova. Od postupu Jestřábů do 1. ligy je na tom soupeř dokonce lépe, v sedmi zápasech zvítězil hned čtyřikrát (počítáme také přípravná utkání).

Drobné zranění řeší Marek Kalus, nenastoupí ani Michal Stuchlík

Drobné úpravy v sestavě čekají AZ ve čtvrtečním utkání s Prostějovem. Do zápasu nenaskočí útočník Marek Kalus, který v těchto dnech léčí drobné zranění. Nemoc zase limituje obránce Michala Stuchlíka.

Na případný první start za novodobý AZ si musí počkat Marek Sikora, o jehož trénování v Havířově jsme avizovali dříve. Naopak dres Havířova obléknou čerstvé zlínské příchody na hostování - obránce Karol Korím a útočník Pavel Sedláček. Poslední čerstvou novinkou je pak ukončení zkoušky obránce Michala Jonáše, který si tak bude hledat angažmá mimo Havířov.

Sestavy z posledních utkání

AZ Havířov: Svoboda – Chroboček, Ostrčil, Lenďák, Krisl, Graca, Bail, Jonáš – Staněk, Maliník, Sztefek, Pechanec, Matějek, Maruna, Rimmel, Kanko, Bednář, Bárta, Kurovský

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Vokurka, Kuncek, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný, Liška – Rod, Moskal, Augustin, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Stejskal, Šlahař, Česlík, Medek

Utkání startuje 20.8. v 18:00 v domácí K&K PNEU Aréně. Pokud jej nebudete moci sledovat přímo v Prostějově, tak pro Vás bude na onlajny.com připraven podrobný textový přenos.