VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Začala letní příprava AZetu - chceme přivést dvě opravdové posily, hlásí Patrik Rimmel

29.04.2014 | Petr Miklas

V úterý 22.4.2014 skončilo hráčům volno a začala nepříliš oblíbená část sezóny – suchá příprava. Zpočátku tým trénoval jednou denně, ode včerejška začali hráči trénovat dvoufázově. Kdo do přípravy nastoupil a co je v týmu nového si přečtete v následujícím článku.

Jak bylo uvedeno výše, příprava začala minulý týden, kteří hráči s AZetem trénují a jak tréninky vypadají? „První týden byl takový rozběhový, teď teprve začínáme s poctivou prací. Do přípravy se zapojili skoro všichni hráči z loňského kádru, odešli jen Škumát a Punčochář. Opět jsme zapojili i mladé hráče a chtěli bychom přivést dvě až tři posily. Co se tréninků týče, tak změna je v tom, že pana Sztefka na pozici asistenta trenéra vystřídal pan Potěšil, který přišel s nějakými novinkami, které používal v Boleslavi. Jinak je ta příprava skoro stejná, tam není moc co vymýšlet,“ osvětluje trenér Jan Daneček.

Stálice na střídačce AZetu Jan Daneček

Letošní suchá příprava začala o dost dřív než loni, i tým už je v podstatě kompletní. „Loni jsme končili poměrně pozdě, hráčům jsme museli dát čas na regeneraci. Naopak letos jsme skončili už v únoru, takže hráči měli dost času odpočinout si. Trénovat budeme devět týdnů, včetně soustředění v Prostřední Bečvě. Výhodu oproti loňsku máme v tom, že víme o nedostatcích, které se projevily v zimě na ledě, a můžeme pracovat na jejich odstranění. Budeme se snažit hráče připravit tak, aby na tom byli kondičně i silově lépe než loni,“ doplňuje trenér Daneček.

U mužstva A-týmu je nová trenérská dvojice, Jan Daneček jako hlavní trenér a Tomáš Potěšil, který bude v roli asistenta. Bude určitě zajímavé sledovat spolupráci těchto trenérů a to, jak si rozdělí úkoly. „Moderní trend je takový, že vlastně oba trenéři jsou na stejné úrovni a jeden z nich má větší odpovědnost za výsledky. My konzultujeme a připravujeme tréninky spolu,“ nechává nahlédnout pod pokličku hlavní trenér AZetu.

Období před sezónou je velmi hektické pro manažery týmů a agenty hráčů. Nejinak je tomu u manažera A-týmu AZ Havířov Patrika Rimmela. „Týdně mi přijde nejmíň patnáct emailů od agentů nebo hráčů samotných, kteří by u nás chtěli hrát. Ale my moc změn v kádru dělat nebudeme, mělo by to zůstat skoro stejné jako loni. Chtěli bychom přivést hráče, kteří budou opravdovými posilami, hledáme obránce a centra,“ přibližuje svou situaci Patrik Rimmel.

Manažer A týmu Patrik Rimmel

Do přípravy se však připojilo mnoho mladých hráčů z Havířova a okolních klubů. Jaká je jejich pozice a co se od nich čeká? „Jsou tady na zkoušku, domluva je, že pokud na to budou mít výkonnostně, mají šanci prosadit se do kádru. Určitě zase přijdou někteří další hráči na zkoušku, až budeme na ledě, loni se nám osvědčili Jakúbek, Bezuška a Škumát,“ říká k tomu manažer Rimmel.

Suchá příprava se, po mírném začátku, rozjela zostra a zřejmě bude ještě náročnější než loni. V rámci ní hráči budou od 2. do 6. června opět na soustředění v Prostřední Bečvě, kde byli loni velmi spokojeni jak se sportovním areálem a wellness, tak i se stravováním a celkovým servisem. V červenci budou mít hráči tři týdny volno a 21.7. poprvé vyjedou na led.

Samozřejmě jsou domluveny i přípravné zápasy, i když některé zatím jen ústně. První přípravný zápas by měl být 31.7. od 18 hodin na domácím ledě s Vítkovicemi. AZ si zopakuje střetnutí s reprezentací Francie do 23 let, dvakrát se utká se Šumperkem a dvakrát s Prostějovem. Uvidíme, co nováček první ligy předvede. Dá se očekávat, že bude hrát podobnou roli, jakou hrál v minulé sezóně Havířov, tedy někde na hranici play-off. AZ se i letos zúčastní turnaje v Porubě a bude jednat o dalších dvou až třech přípravných zápasech. Toto je nejbližší budoucnost hokejistů AZetu ve zkratce tak, jak nám ji podal Patrik Rimmel.

S koncem extraligové sezóny se vyrojily spekulace fanoušků, že by se mohli vrátit odchovanci Havířova Jiří Trvaj a Jan Peterek. „Já jsem situaci okolo Trvky zjišťoval. Zatím neví, co bude příští rok dělat a kde bude hrát. Co se týče Honzy Peterka, tak ten se rozhodl skončit s hokejem. Určitě se ho zkusím zeptat za měsíc znovu, třeba si to rozmyslí. My potřebujeme kvalitního centra na přesilovku a na vhazování a Honza by byl ideální volba, protože je navíc Havířovák ,“ neztrácí naději Patrik Rimmel.

Prozatímní soupiska hráčů A mužstva v letní přípravě (k 29.4.2014):

brankáři: Daneček L., Matoušek, Tomšů

obránci: Krisl, Vosátko, Bezuška, Vydra, Graca, Klimíček, Deutsch, Jonáš, Weisser, Chroboček, Jaroch

útočníci: Sztefek, Říčka, Daneček J., Maruna, Šlahař, Klimša, Jakúbek, Pechanec, Kanko, Haas, Rimmel M., Matějek, Diviš, Bednář, Řehák

Aktualizace seznamu hráčů v přípravě (k 4.7.2014):

Odchody: Lubomír Vosátko, Zdeněk Deutsch, Karel Vydra
Příchody: Marek Loskot (útočník, 24 let, CZE), Jurij Repe (obránce, 19 let, SLO), Jakub Ižacký (útočník, 20 let, CZE), Radim Ostrčil (obránce, 25 let, CZE), David Turoň (obránce, 30 let, CZE)