Zítra hraje AZ v Orlové

11.09.2012 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Po více než roční pauze opět Havířov zavítá do nedaleké Orlové. Už to sice není mužstvo hrající špičku druhé ligy, ale i tak nebude lehkým soupeřem. Orlová je v současné době účastníkem krajského přeboru, má však ambice postoupit zpátky do druhé ligy. Měli by jí v tom pomoci četné posily – Václav Studený je největší z nich.

Orlovou není třeba nijak zvlášť představovat, snad všichni vědí, že tento rival Havířova měl v kádru spoustu velkých jmen a ambice na postup do první ligy. Nicméně k tomu nedošlo, neboť před loňskou sezónou se klub stěhoval do Karviné, odkud směřoval opačným směrem celek hrající krajský přebor. Před touto sezónou došlo k další změně, SK Karviná se přihlásila do krajského přeboru a své hráče si zase stáhla zpět.

Orlovští se tak museli poohlédnout po jiných hráčích – a povedlo se jim přivést opravdové posily. Kromě již zmiňovaného Studeného, který se vrátil z Karviné, to jsou Radim Golab, Jan Kotásek a Michal Galgonek, všechno hráči, kteří již v Orlové druhou ligu hráli. V kádru Orlové je i Dominik Krause, který nastupoval za havířovské juniory v sezóně 2010-11.

Orlovští za sebou mají teprve tři přípravné zápasy, první sehráli proti Havířovské juniorce a vyhráli jej 6:1, poté opět na domácím ledě zdemolovali Rožnov “B“ 12:5 a vyhráli i svůj třetí zápas v Rožnově, tentokrát poměrem 6:5.

Havířov má odehraných zápasů deset, pouze dvakrát odcházel poražen a předpokladem je, že i další dvě přípravná utkání skončí výhrou Azetu. Zítřejší sehraje na ledě Orlové a v pátek přivítá stejného soupeře na ledě K&K Pneu Arény. Tím zakončí sérii přípravných zápasů a bude čekat na první ostrý zápas nové sezóny, který odehraje 22.9. na domácím stadionu s Přerovem.

Do té doby se snad uzdraví početný zástup zraněných hráčů, které Azet postrádá. Jsou jimi Balčík, Prokop, Rimmel, Maruna, Najdek, Pechanec a dlouhodoběji zranění Haas a Lhotský. Zatím není jisté, zda některý z nich naskočí do zítřejšího zápasu.

Sestavy obou týmů v posledním zápase:

AZ Havířov: L.Daneček - Hartman, Hegegy, Krisl, Graca, Vydra, Zientek - Klimša, Říčka, J.Daneček - Sztefek, Potočný, Stránský - Mráz, Kopún, Pavlas – Matějek.

HC Orlová: Urbánek R. (31´Kolář) - Urbánek T. Krause, Novák M., Golab, Vaštík T., Plášek, Pavlát, Vaštík D., Ciupa, Hublík, Kotásek, Szajter, Studený, Grepl, Matějíček, Novák J., Kanaloš, Fábry, Zakuťanský.

Utkání začíná v 18:00, AZ Fans pořádají výjezd – info zde.