MDO vysoko prohrál s lídrem skupiny z Přerova

David Motloch | 05.03.2015

H A V Í Ř O V - Předposlední 19. kolo skupiny E v rámci nadstavbové části ELIOD Extraligy mladšího dorostu znamenalo pro hráče Havířova poslední domácí představení. Před vlastním publikem se ale nerozloučili se sezónou vítězně, jelikož v zápase narazili na favorizující Přerov. O osudu zápasu rozhodla již první třetina, kde svěřenci trenéra Potěšila inkasovali hned pětkrát. AZ hned dvakrát střídal brankáře, když dohromady kapituloval osmkrát. Čestný zásah Havířova zařídil v 39. minutě Jonáš Peterek. Konečný výsledek zápasu vyzněl výrazně lépe pro Zubry - 8:1. Poslední zápas letošního ročníku sehraje MDO v neděli 8.3. na ledě sestupující Poruby.

ELMD - 37.kolo čt 5.3.17:30
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
1:8
(0:5, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Peterek (Juhász, Potočný) - 3. Borot (Petráš, Hostášek), 7. Navrátil (Hotěk, Raček), 10. Navrátil (Hotěk), 15. Navrátil (Hotěk), 18. Lašák (Petráš, Plášek), 25. Raček (Navrátil), 28. Hotěk (Navrátil, Raček), 59. Hotěk (Raček, Gábriel). Rozhodčí: Škuta - Orság, Tkáč. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 138. Střely na branku: 18:34. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8.
AZ Havířov: Dufek (od 10. do 28. minuty Velička) - Srníček, Ševěček, Čípera, Pavelek, Pawlas, Adámek - Pawliczek, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Bambula, Hýsek, Potočný
HC ZUBR Přerov: Matoušek - Gábriel, Pěnčík, Kleiner, Aulehla, Borot, Viktorin, Koudela - Krátký, Raček, Navrátil, Hotěk, Kuba, Lašák, Hostášek, Petráš, Plášek

První velkou šanci si vypracoval už v první minutě zápasu hostující Raček, který si najel pro přihrávku před branku. Neposedný kotouč ale uklidit do branky nedokázal. Úvodní tlak dokázali Zubři přetavit také ve vedoucí branku, jelikož ve 3. minutě utkání skóroval po nenápadné střele schované za obráncem AZetu Martin Borot.

Přerov i nadále pokračoval v útočení a Havířov nepouštěl absolutně k ničemu. Z herní převahy vyplynula také druhá branka Zubrů, kterou vsítil po dorážce před brankou v 7. minutě střílející Jakub Navrátil. Brankové představení hostů v první dějství nekončilo a v nabídnuté přesilovce Přerov udeřil potřetí. Autorem přesné trefy se stal opět Jakub Navrátil, který trefil horní růžek Dufkovy branky, čímž využil přesilovku.

Třetí inkasovaná branka byla pro havířovského gólmana v tak krátkém časovém sledu příliš, a tak se do svatyně Havířova už v 10. minutě utkání dostal náhradní brankář Lukáš Velička. Ten ale s čistým kontem příliš dlouho nevydržel, poněvadž již v 13. minutě kapituloval po střele Martina Lašáka, který využil zmatků před brankovištěm. Kanonádu hostů zakončil pátou brankou v první třetině Jakub Navrátil, který v 15. minutě utkání završoval hattrick.

S jasným náskokem na světelné tabuli si hosté mohli dovolit trochu polevit ze svého tempa, přesto netrvalo dlouho a Zubři opět střelecky udeřili. Ve 25. minutě překonal brankáře Veličku přesnou ranou střílející Patrik Raček.

Střelecké představení hostů pokračovalo i nadále, a tak Velička kapituloval i po sedmé. O další přesný zásah do svatyně domácích se postaral Michal Hotěk, který vyhnal havířovského brankáře na střídačku, a tak se do branky opět vrátil původně chytající Michal Dufek. Až po této brance se Havířov dostal trochu do hry a odměnou za tento počin byla také vsítěná branka. Té docílil 15 vteřin před koncem druhého dějství střílející Jonáš Peterek, který krásnou individuální akcí propasoval kotouč za záda brankáře Matouška.

Ve třetí dvacetiminutovce už se utkání odehrávalo ve vlažném tempu, jelikož bylo o výsledku zápasu dávno rozhodnuto. Hráči se tak především snažili, aby se na závěr sezóny zbytečně nezranili. Nakonec padla i poslední branka utkání, kterou jako povedenou tečku za pohodovým vítězstvím Zubrů vytvořil v 59. minutě střílející Michal Hotěk, kompletující druhou branku v utkání. Duel mezi Havířovem a Přerovem tak dopadl výsledkem 1:8.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Zápas se mi samozřejmě po tak vysokém výsledku hodnotí špatně. My jsme pět kol před koncem měli záchranu extraligy jistou, a tak jsme chtěli nechat kluky zahrát si hokej, aby ukázali, jak umí hrát, když nejsou pod tlakem. Bohužel se však ukazuje, že na takový způsob hry nemáme hráče. Pokud ty kluky nedržíme na uzdě a nehrajou s odhodláním a bojovností, neumí se takovýmto celkům vyrovnat. My jsme jim na ledě dnes dali volnost, a dopadlo to tak, jak to dopadlo.