SDO: Čtyři branky Kurovského smetly odpor Vsetína

Tomáš Vlček | 13.09.2014

Čtvrté kolo RAKO extraligy strašího dorostu svedlo na led K&K PNEU arény hokejisty AZetu a VHK Vsetín. Lepší nástup měli hosté, ale AZ si v každé z prvních dvou třetin vybudoval jednobrankový náskok. V té závěrečné pak přidal hattrick Daniel Kurovský (na snímku) a o výsledku bylo rozhdnuto. Další zápas sehrají starší dorostenci v pátek doma proti Zlínu.

ELSD - 4.kolo so 13.9.13:30
AZ Havířov - VHK Robe Vsetín
5:1
(1:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 15. Kurovský, 23. Petreka, 48. Kurovský (Peterka), 50. Kurovský (Spálovský), 53. Kurovský – 53. Weintritt M. Rozhodčí: Trombík – Gebauer, Kašinský. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 0:0, 5:0, 5:1.
AZ Havířov: Gerža – Kozubek, Trombik, Frojda, Dudek, Spálovský, Mrowiec – Polak, Moravčík, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Macuh, Kosina, Cihlář Trenér: Martin Janeček
VHK Robe Vsetín: Bechný – Lišaník, Richter, Rýpar, Bártek, Weintritt J., Augustin, Vítek – Abazaj, Toman, Dubnický, Lainka, Kostka, Janošek, Humplík, Kovář, Gharibyar, Weintritt M. Trenér: Zdeněk Čech

První třetina zápasu sice přinesla rychlý bruslivý hokej, ale zajímavých situací moc k vidění nebylo. Zpočátku byli aktivnější hosté, kteří havířovské přehrávali a několikrát se i na delší čas usadili v jejich pásmu. Bohužel pro ně z této aktivity nic nevytěžili, protože šance Kováře a Janoška zlikvidoval havířovský brankář Gerža. Naopak AZ jakoby začal hrát až od 10. minuty a poté co přežil Trombikovo vyloučení, sám gólově udeřil. Daniel Kurovský se v rohu útočné třetiny zmocnil puku, vybruslil si s ním do mezikruží a přesnou střelou nad beton brankáře Bechného otevřel skóre. Ve zbytku třetiny už byl AZ o něco lepší, ale šance Němce i tvrdá střela Dudka skončily u hostujícího gólmana.

Do druhé části zápasu vstoupil Havířov aktivněji. A hned za 126 vteřin za to byl odměněn druhou brankou. K Lukáši Peterkovi se dostal odražený puk z poza branky a on se střelou z první nemýlil. Na druhé straně vychytal o dvě minuty později Gerža jedovku Kováře. Další velké šance byly k vidění na obou stranách v polovině zápasu. Jenže ani Hendrych s Peterkou, ani Janošek se z branky radovat nemohli, protože gólmani byli proti. Nejblíže k brance byli Vsetínští ve 33. minutě, když Lainka střelou z otočky trefil tyč! V závěru třetiny měl stejný hráč ještě dvě možnosti, ale neuspěl. N druhé straně trefil spolu se sirénou Moravčík Vsetínskou tyč!

Třetí třetinu lze označit za show jednoho muže, kterým byl domácí útočník Daniel Kurovský. V rozpětí 48. a 53. minuty totiž třikrát skóroval a prakticky jeho zásluhou bylo o osudu zápasu jasno. Nejprve se prosadil po akci Peterky z úhlu střelou pod víko odkryté branky. Pak zakončil svou samostatnou akci rychlou střelou přes chrániče Bechného a svou celkově čtvrtou branku v utkání vstřelil opět po samostatné akci z hranice brankoviště. Hosté sice vzápětí díky Michalu Weintrittovi snížili na 1:5, ale na zasloužené výhře Havířova už to nic nezměnilo.

Martin Janeček (AZ Havířov): Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Asi trochu pracovala únava a uspokojení ze včerejšího zápasu a zisku bodů v Olomouci. Nicméně nám hosté dovolili jít do vedení. V druhé třetině to bylo podobné. Zlepšení výkonu přišlo až ve třetí třetině a nakonec z toho byla zasloužená výhra. Pokud ale chceme příští týden konkurovat Zlínu a Kometě, tak se budeme muset zlepšit v mnoha činnostech.

Zdeněk Čech (VHK Vsetín): Bohužel opět je to stejná písnička. Začátek jsme měli slušný a myslím, že minimálně v první třetině jsme byli lepší. Neproměnili jsme však šance. Ještě za stavu 0:2 po dvou třetinách to bylo určitě hratelné, ale domácí na rozdíl od nás své šance proměňovali a tak vyhráli.