​Deváťáci skončili stříbrní na turnaji v Uherském Hradišti

02.01.2022 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Na konci kalendářního roku 2021 se v městě na řece Moravě konal turnaj O pohár starosty města Uherské Hradiště. Jednalo se o akci s mezinárodní účastí, potkali se na něm totiž hokejisté ze čtyř zemí. No a AZeťáci si na něm vedli skvěle, protože si domů odvezli stříbrné medaile.

Po vánočních svátcích se 27. prosince potkaly v Uherském Hradišti týmy Opavy, Frýdku-Místku, Slovakia Lions (SK), H.S. Riga (Lotyšsko), Falcon White (Litva), Znojma, AZetu Havířov a domácího HC. AZ ve svých utkáních v základní skupině nejprve přehrál vysoko domácí Uherské Hradiště 11:0, poté padl s H.S. Riga 4:6 a jasně deklasoval Frýdek-Místek 7:0. V semifinále Havířov porazil Opavu, nad kterou už vedl o šest gólů, 6:2. Ve finále se havířovští hráči opět postavili lotyšskému H.S. Riga a po jasném průběhu utkání (1:8), brali stříbro. Havířovský gólman Jan Kusak získal cenu pro nejlepšího gólmana turnaje.

Sestava našich deváťáku na turnaji: Kusak, Růžička - Brecher, Szarowski, Toráč, Kisza, Vudarčík, Šlampiak, Sedlák, Zachariasz, Morillas, Povolný Vojkůvka, Balog, Jurica, Ptáček, Tropotanov.

Vedoucí mužstva: Lukáš Povolný Trenér: David Svozil

Po turnaji jsme se zeptali trenéra Davida Svozila na jeho průběh. Dobrý den pane trenére, jak jste byl spokojen s předvedenou hrou vašich svěřenců?

S předvedenou hrou týmu jsem spokojen, mrzí jenom opakovaná prohra s týmem z Rigy. Po dlouhé době, všech možných karanténách a nemocech, jsme byli téměř kompletní a bylo to na naší hře znát. Kluci začali konečně hrát hokej, který se do nich snažím od srpna dostat a to mě těší ze všeho nejvíce.

Na jihu Moravy jste nastoupili proti týmům z Moravskoslezského kraje a oplatili jim porážku ze základní části, že?

Naše síla byla znát i proti soupeřům z naší mistrovské soutěže - Opavě a Frýdku-Místku, se kterými jsme v lize prohráli v prodloužení. Na turnaji v Uherském Hradišti jsme je, v kompletní sestavě, jednoznačně přehráli. V semifinále proti Opavě jsme krátce před koncem vedli 6:0, dva góly jsme dostali ve dvojnásobném oslabení až v samotném závěru.

Vás překonalo jenom družstvo z Lotyška, v čem byli mladíci z Rigy lepší?

Tým z Rigy byl jednoznačně nejlepší. Ve skupině jsme s ním ještě drželi krok, vedli jsme 2:0, nakonec nás ale stejně přehráli. Finále bylo jasnou záležitostí, soupeř byl ve všem lepší. Hrál organizovaný, nabruslený hokej, měli perfektně nacvičené přesilovky. Jako tým byli kompaktní, hráči fyzicky zdatní, všichni vypadali podobně. Před časem jsem byl s ročníkem 2005 v Rize a mají tam k dispozici skvělé zázemí. Mají několik ledových ploch, střelnice a široké realizační týmy a z toho plynoucí širokou základnu. Ročník 2007 H.S. Rigy tvoří 26 hráčů v poli a 3 brankáři.

No a jak si vedli vaši svěřenci?

Klukům chci za předvedený výkon poděkovat, dobře reprezentovali jak klub, tak i sebe. Jejich hokejové kariéry se s blížícím se přechodem do dorostu začínají lámat. Takový výsledek by jim měl být motivací a povzbuzením do dalšího tréninku a zbývajících utkání v této kategorii.

Pane Trenére, díky za váš čas. Ať se vám i vašim svěřencům v novém kalendářním roce daří.