AZ jede na trip, v pátek vyzve Slovan a v sobotu Baník

10.02.2022 | Eva Suchánková

Havířov začne trip v pátek 11. února na ledě Ústí nad Labem. Slovan v posledním zápase v prodloužení podlehl Prostějovu 3:4 a v tabulce mu patří čtrnáctá příčka. Hned v sobotu 12. února v Sokolově vyzve Baník. Sokolov naposledy doma zvítězil nad Šumperkem 3:2. To AZ, nepočítáme-li kontumační výhru s Kadaní, naposledy prohrál se Šumperkem 2:4 a patří mu 16. příčka. Oba zápasy začínají v 17:00.

HC Slovan Ústí nad Labem, 14. místo, 41 zápasů, skóre 116:130, 59 bodů.

Ústečtí bojují na 14. příčce o udržení v soutěži, momentálně jsou na pozici, která jim zaručuje Baráž. Poslední zápasy se jim poměrně daří, když vynecháme kontumační výhru s Kadaní, tak v posledních šesti z nich uhráli 10 bodů. Hráči Slovanu nejdříve podlehli Sokolovu v prodloužení, 2:3, poté se jim těsně nepodařilo vybojovat výhru s Benátkami, 3:4, přišla výhra s Kolínem, 4:3, v prodloužení se Šumperkem, 2:1, vysoce porazili Jihlavu, 5:1 a v posledním zápase vybojovali bod proti Prostějovu.

V první třetině se ústečtí dostali v přesilové hře do vedení díky Vladimíru Brožovi. Hanáci ale rychle otočili a v závěru třetiny tak Brožův druhý gól znamenal vyrovnání Ústí na 2:2. V druhé periodě se prosadil David Tůma a poté se střelci na dlouho odmlčeli. Deset minut před koncem ale Prostějov vyrovnal a šlo se do prodloužení. V něm dostal puk za, výborně chytajícího Hamalčíka, prostějovský Zajíc. Prostějov doma vyhrál nad Slovanem 4:3p.

Trenér Jaroslav Roubík se po zápase vyjádřil takto: „Těžký zápas se soupeřem z horní poloviny tabulky, Prostějov byl ze začátku trochu lepší, i když první gól jsme vstřelili my, první třetina skončila remízou což nám pomohlo, ve druhé jsme měli více šanci my, ale dokázali jsme vstřelit jenom jednu branku a ve třetí třetině Prostějov dokázal srovnat a hrálo se prodloužení, kde byli šťastnější hosté.“

Sestava Slovanu v posledním zápase:

Hamalčík – Drtina, Vacík, Brož, Havránek, Trefný, Mareš, Záruba – Š. Bláha, Trávníček, Vrdlovec – Severa, O. Bláha, Urban – D. Tůma, M. Tůma, Milfait – Bernat, Grim, Jouza.

HC Baník Sokolov, 5. místo, 39 zápasů, skóre 126:99, 70 bodů.

Sokolov se v tabulce nachází na páté příčce, hraje tedy na příčkách o čtvrtfinále play-off. Nepočítáme-li kontumační výhru s Kadaní, tak v posledních šesti zápasech hráči Baníku získali 10 bodů. Nejdříve zvítězili nad Prostějovem, 5:4, přišla výhra v prodloužení se Slovanem, 3:2, následovala prohra se Vsetínem, 0:4 a v Porubě, 1:3, hned o dva dny později však doma Porubu porazili, 4:3 a tři body si připsali také se Šumperkem.

Tomáš Jandus dostal na začátku první třetiny svou střelou Sokolov do vedení, Šumperku se však ještě v téže třetině podařilo vyrovnat. V druhé třetině se Šumperk zásluhou Žalčíka dostal do vedení, 2:1. Pokud chtěl Sokolov vyhrát, musel zabrat, což taky udělal. Nejdříve v 52. minutě vyrovnal svou tečí Vojtěch Tomi. Do vedení dostal Baník v 57. minutě Jaromír Kverka. Sokolov doma porazil těsně Šumperk 3:2.

Asistent trenéra Vojtěch Šik se k utkání vyjádřil takto: „Nerodilo se to snadno, ale my jsme na Šumperk byli připraveni, věděli jsme, co chceme hrát, co funguje a z čeho můžeme být úspěšní. Což se hned prvním gólem potvrdilo, kdy jsme chtěli dělat tlak před brankářem, shazovat kotouče na bránu. Trošku jsme si zkomplikovali situaci hned gólem na 1:1, pak jsme udělali v obranném pásmu hrubou chybu a dostali jsme se na 2:1. Ale my jsme pořád věřili v náš plán hry a podařilo se nám zápas otočit a bereme tři body.“

Sestava Baníku v posledním zápase:

Habal – Klejna, Novák, Pohl, Kadeřávek, Rulík, Seemann, Vodička – Jurčík (A), Rohan T. (C), Tomi, Vracovský, Kverka (A), Koncečný, Adámek, Vrhel, Bílek, Jandus, Hašek, Sloboda.

HC HEIMSTADEN Havířov, 16. místo, 40 zápasů, skóre 91:135, 32 bodů.

Sestup Havířova do 2. ligy je nyní už jasný. AZ v posledních 5 zápasech, nepočítáme-li kontumační výhru s Kadaní, vybojoval pouhé 4 body.

AZ zvítězil nad Třebíčí 4:1, poté však následovala porážka s Prostějovem, 2:5, v prodloužení havířovští padli s Frýdkem-Místkem, 3:4, podlehli také Benátkám 2:5, Kolínu, 3:4 a naposledy se jim nepodařilo uhrát body se Šumperkem.

AZ se díky Michalu Matiaškovi dostal již ve 2. minutě do vedení, dlouho mu to však nevydrželo a o 40 sekund později Šumperk zásluhou Macucha dorovnal. První třetina však přece jen patřila Havířovu, Jakub Doktor se totiž dostal do dobré pozice, z níž zakončil do prázdné brány. V Dalších třetinách se však prosazoval jen Šumperk, vlivem, Vojtěcha Šilhavého a v Havířově známých, Ludvíka Rutara a Tomáše Drtila, padl Havířov doma se Šumperkem 2:4.

Asistent trenéra Filip Konštacký zhodnotil utkání takto: „Hodnotí se mi to těžce, protože se jednalo o další vyrovnané utkání, které jsme ztratili v závěru. Myslím si, že důvodem bylo taky to, že ve druhé třetině jsme hráli pět oslabení, což nás stálo spoustu sil. Ve třetí třetině jsme pak bohužel udělali rozhodující chybu, ze které padl třetí gól. A pak jsme dostali ještě čtvrtý. Nakonec jsme měli možnost hrát přesilovku 5 na 3 respektive 6 na 3, ale bohužel jsme nebyli schopni dát branku a ani pořádně vystřelit. Takže už jsme nebyli schopni s tím zápasem něco udělat.“