FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

AZ se dnes utká s pražskou Slavií a zahájí druhou polovinu soutěže

26.11.2017 | Martina Kotulová

Víkendový dvojzápas zakončí AZ utkáním s pražskou Slavií. Ve včerejším zápase v Litoměřicích Havířov podlehl soupeři poměrem 1:4 a v tabulce mu patří 10. místo. Pražané v tabulce okupují 4. příčku a svůj poslední zápas odehráli včera vítězně proti Benátkám nad Jizerou. V pražském Edenu bude úvodní buly vhozeno v 17 hodin. Týmy touto předehrávkou 27. kola vstoupí do druhé poloviny letošního ročníku WSM ligy.

HC Slavia Praha

Pražská Slavia se v posledních zápasech veze na vítězné vlně. Ze svých posledních čtyř zápasů brali "sešívaní" plný počet bodů. Těchto 12 bodů a skóre 14:5 je vyhouplo na 4. místo v tabulce. Ve včerejším zápase Slavia přehrála předposlední tým tabulky z Benátek nad Jizerou. Úvodní branku zápasu vstřelili Slávisté a domácí museli i nadále odolávat tlaku Pražanů, což se jim dařilo a skóre se jim povedlo do konce první třetiny srovnat. V druhé třetině však Slavia aktivní hrou naklonila výsledek na svou stranu, když se v 29. minutě prosadil Šagát a ve 34. Kubica. V poslední třetině pak pokračovala ve svém tlaku na domácí a přidala ještě jednu branku z hole Račuka, který upravil skóre na konečných 1:4.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU – HC SLAVIA PRAHA 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. J. Mikyska (Z. Král, Psota) – 7. Z. Doležal (Račuk), 29. Šagát (M. Kadlec, Ondráček), 34. Kubica (J. Holý, L. Krejčík), 47. Račuk (J. Drtina, J. Novák). Rozhodčí: Wagner, Vokřál – Šperl, Bosák. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. Střely na branku: 20:31. Diváci: 528.

Sestava HC Slavia Praha: Polívka – Drtina, Novák, Barák, Holý, Kasík, Růžička – Z. Doležal, Račuk, Nedvídek – Krejčík, Šafránek, Kubica – Ondráček, Šagát, Kadlec – Heldák, Krliš, Šmerha

AZ Residomo Havířov

Havířovu se nepovedlo ani ve včerejším zápase navázat na úspěšné tažení z prvního venkovního tripu a po porážce doma s Přerovem podlehl také celku z Litoměřic. Havířovští vstoupili do utkání aktivně, hrálo se útočně na obě strany a oba gólmani měli plné ruce práce. První branka však padla až na konci první třetiny, když havířovského Bláhu překonal Ivan Řehoř. Od druhé třetiny pak otěže zápasu převzali domácí a nasázeli AZetu tři góly, po kterých se na havířovské straně vystřídali gólmani a do branky se postavil Kamil Šimeček. Havířovští však utkání nevzdali a do třetí třetiny nastoupili nahecovaní a aktivně ohrožovali branku soupeře. Upravit skóre se jim podařilo ve 44. minutě brankou Romana Ráce a přidávali i další šance. Do konce zápasu už se však Havířov znovu prosadit nedokázal.

Utkání po zápase hodnotil trenér Martin Janeček těmito slovy: Myslím, že jsme první třetinu odehráli poměrně dobře až na malou chybu, kterou jsme udělali těsně před koncem a dostali jsme branku. Začali jsme zbytečně faulovat a soupeř nám odskočil. Vím, že se to fanouškům asi nebude nejlépe poslouchat, ale smekám před hráči, protože ve třetí třetině se mužstvo dokázalo opravdu semknout. Doufám, že nám to vydrží i v zítřejším zápasu proti Slavii. Třetí třetina byla z naší strany aktivní, hráči měli dobrý pohyb. Osobně mě jen mrzí faul, kterého jsme se v posledních minutách dopustili.“

HC STADION LITOMĚŘICE – AZ RESIDOMO HAVÍŘOV 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Řehoř (Stříbrný, Šimeček), 23. Šimeček (Jebavý, Jandus), 27. Bílek (Veselý, Buchtela), 33. Pavlas (Bílek) - 44. Rác (Fronk, Sikora). Rozhodčí: Škrobák, Kostourek - Ševic, Votrubec. Průběh utkání: 4:0, 4:1. Vyloučení: 5:9, navíc Kalus 5 + OK, Matai - 10 min OT (oba HAV). Využití: 1:1. Diváci: 1144. Střely na branku: 30:20. Zblokované střely: 9:15. Vhazování: 35:31.

AZ Residomo Havířov: Bláha (33. K. Šimeček) – Krisl, Dudek, Puzič, Drtil, Chroboček, Havel – Gřeš, Matai, Kanko – Fronk, Rác, Sikora – Kalus, Hudeček, Kotala – Bambula, Pořízek, Maruna.

Před utkáním v Praze nastínil trenér Janeček, s čím by měli jít jeho svěřenci na led. "Na Slavii chceme vydržet být trpěliví a rozjeté domácí udržet na uzdě. V plánu je poctivá obrana a čekání na naši chvíli, kdy začne být Slavia netrpělivá. To jsou plány a s realitou se sejdou, pokud budou hráči, hrát týmově s dodržováním taktiky."

AZet se se Slavii utkal v tomto ročníku WSM ligy již dvakrát. V prvním kole si z Prahy odvezli Havířovští nadílku pěti gólu po výslekdu 5:1 pro Slavii. Jediný havířovský gól zápasu vstřelil Bambula, který je s týmem na tripu i tentokrát. V dalším vzájemném utkání se tito soupeři potkali v havířovské Gascontrol Aréně a tentokrát slavili výhru 2:0 hráči AZetu po brankách Bednáře a Ráce.

Jak dopadne vzájemné utkání tentokrát, se dozvíme už dnes od 17 hodin v hale EDEN. Textový online přenos je připraven zde.