AZet bude chtít proti kladenským Rytířům uspět a prodloužit tím sérii výher

23.10.2014 | Petr Blakala

V minulém kole dovezli havířovští hokejisté výhru po samostatných nájezdech ze Šumperka a v dalším utkání je čeká boj s kladenskými Rytíři. Ti v šestnáctém kole podlehli na ledě Ústí nad Labem v poměru 3:2, a tak se budou snažit o body oloupit Havířov, který si chce prodloužit svou neporazitelnost na sérii čtyř zápasů. Duel mezi Havířovem a Kladnem startuje v sobotu od 17:00 v K&K PNEU Aréně!

16. kolo pohledem Havířova a Rytířů z Kladna

Na havířovské hokejisty čekalo venkovní utkání proti útočně hrajícímu Šumperku. Domácí zaskočili Havířov, když se hned v úvodní třetině dvakrát prosadili. AZet však dokázal vyrovnat, když autorem obou branek byl Marek Loskot. Třetí třetinu Havířovští otočili ve svůj prospěch, ale v závěru dvoubrankový náskok ztratili. Nakonec duel dospěl až do samostatných nájezdů, kde se blýskl opět Marek Loskot, čímž zkompletoval hattrick. Rozhodl o vítězství AZetu v poměru 5:4 a o získaných dvou bodech z venkovního klání.

Statistiky z utkání Šumperk – Havířov
Branky a nahrávky: 3. Plášek (Vrdlovec, Novotný), 12. Moskal (Sedlák, Žálčík), 48. Staněk (Holík, Sedlák), 57. Sedlák – 12. Loskot (Jiránek, Fořt), 21. Loskot (Chmielewski, Valenta), 32. Pechanec (Valenta), 41. Jiránek (Valenta, Lenďák), 65. Loskot.

Kladenští hráči mířili k šestnáctému kolu na led Ústí nad Labem. Na místním ledě se dokázali dostat do brzkého vedení, jenže Ústečtí našli rovnou dvě odpovědi na inkasovanou branku a otočili tím vývoj utkání na svou stranu. Ve druhé periodě přidali ještě jednu branku a Rytíři měli co dělat, aby dohnali ztrátu dvou gólů. To se jim nakonec nepodařilo i přes to, že vstřelili čtrnáct minut před závěrečnou sirénou kontaktní branku. Ústí si dokázalo pohlídat jednobrankový náskok až do konce třetího dějství a připsalo si tři body do prvoligové tabulky.

Statistiky z utkání Ústí nad Labem – Kladno
Branky a nahrávky: 13. Černý (Merta, Pořický), 19. Pořický (Holomek), 40. Roubík (Rod) – 6. Hořava (Pitule, Dragoun), 46. Dragoun.

Vyrovnaná brankářská dvojice Kladna

Hráči kladenského mužstva se mohou spolehnout také na své strážce svatyně. Doposud nejvíce minut odchytal Jan Chábera (541 minut), jehož procentuální úspěšnost činí skvělých 92,14%! Záda mu kryje se 125 odchytanými minutami Daniel Vladař. Ten je na tom lépe o procento a půl. Oba gólmani celkově inkasovali pouze šestatřicet branek.

Žebříček kanadského bodování vede se šestnácti body Miloslav Hořava (9+7). Druhý nejlépe je na tom Petr Tenkrát (7+8) – oba tito hráči nastřádali své body v šestnácti zápasech. Celkem dvanáct startů stačilo Michalu Dragounovi k nasbírání jedenácti bodů za tři branky a osm asistencí.

Havířov se vyhoupl do první čtyřky, Kladno je deváté

Co se týče postavení v prvoligové tabulce, tak na tom je lépe havířovský AZet. Ten se po minulém kole posunul až na čtvrtou pozici, odkud ztrácí na aktuálního lídra z Třebíče pět bodů. Kladenskému oddílu patří prozatímní devátá příčka, jelikož má na svém kontě o pět bodů méně než Havířov. Tabulka je momentálně velmi vyrovnaná, týmy na sebe ztrácejí minimum bodů, a tak je možné, že se v nejbližších kolech dočkáme nějakého překvapení.

Zjednodušená tabulka I. ligy: Třebíč, Chomutov, Litoměřice, Havířov, Jihlava, Kadaň, Č. Budějovice, Šumperk, Kladno, Benátky n/J, Ústí nad Labem, Most, Prostějov, Havlíčkův Brod

Zdeněk Nehoda – bývalý fotbalový útočník jakožto partner AZetu!

Zdeněk Nehoda je bývalý český fotbalový útočník a hlavně jeden z nejslavnějších hráčů Dukly Praha. Za reprezentaci Československa vsítil celkem 31 branek v 90 utkáních. V počtu reprezentačních startů je v české i československé historii na celkové třetí pozici. Mezi jeho úspěchy patří třetí místo v anketě Zlatý míč a je mistrem Evropy z roku 1976! V současné době je Zdeněk Nehoda hráčským agentem a zastupuje celou řadu českých i zahraničních fotbalistů (např.: Pavel Nedvěd, Tomáš Hübschman, …)

Momentálně žije v Ostravě a stal se partnerem našeho klubu. V sobotu dorazí do K&K PNEU Arény vhodit čestné buly!

Partnerem duelu mezi Havířovem a Kladnem bude také Hypermarket GLOBUS, který opět poskytne tři ceny. Jedna z nich půjde do soutěže, druhé dvě budou v losování z řad permanentkářů a vstupenkářů. V první přestávce se půjde na led představit přípravka havířovského mužstva.

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Matoušek – Lenďák, Valenta, Krisl, Bezuška, Ostrčil, Repe, Graca – Fořt, Loskot, Jiránek – Klimša, Šlahař, Jakúbek – Haas, Pechanec, Chmielewski – Sedláček, Rimmel, Matějek

RYTÍŘI KLADNO
Chábera – Růžička, Bunda, Kolařík, Kužel, Látal, Chalupa, Gutwald – Hořava, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Havlíček, Eberle – Redlich, Pitule, Dalecký – Melka, Lukáč, Strnad

Pokud se nemůžete zúčastnit sobotního utkání, můžete jej sledovat v ONLINE PŘENOSU .