AZet se pokusí vybrat Kalich arénu v Litoměřicích

11.10.2016 | Petr Miklas

Středa přináší už 14. kolo WSM ligy, v jehož rámci jedou hokejisté Havířova bojovat o body do Litoměřic. Havířov prohrál už sedm zápasů v řadě a situace je kritická. To Litoměřice z posledních pěti utkání čtyři vyhrály, z toho jedno v prodloužení. Po první čtvrtině soutěže tak AZetu patří až třináctá příčka, Litoměřice jsou deváté.

Stadion neměl dobrý začátek, ale zvedá se

Z prvních sedmi utkání letošního ročníku WSM ligy Litoměřice šest prohrály, i když dvakrát až po nájezdech. Potom se ale kališníci začali zvedat a mají za sebou sérii výher. Stadion spoléhá na dobrou defenzivu, což mu nese ovoce. Naposledy to odnesla Kadaň, kde Litoměřice vyhrály 0:2, když vedly od 13. minuty zásluhou Beránka 0:1. Tento stav kališníci drželi až do 55. minuty, právě pět minut před koncem přidal pojistku Frühauf. Brankář Jaroslav Pavelka ve svém teprve třetím startu v této sezóně vychytal nulu.

Asistent trenéra Daniel Tvrzník si bodů z Kadaně velice váží: „Důležitý zápas pro oba týmy. Kadaň je poslední, my se snažíme dotáhnout na klidný střed tabulky. Takže po dnešku pro nás strašně důležité body. Kadaň měla aktivní začátek, což jsme čekali, jsme rádi, že jsme udrželi nulu, i když jsme měli hodně vyloučených hráčů. Výborný gólman a dobrá oslabení nám dnes zajistili tři body.

Havířovští hráči nedokázali zlomit sérii porážek

AZet v sobotu nastoupil do utkání s Benátkami s odhodláním vyhrát a přerušit nepěknou sérii porážek. Když v 8. minutě vstřelil úvodní gól zápasu Kalus, zdálo se, že by to mohlo vyjít. Jenže hosté rychle odpověděli a od 16. minuty vedli. Své vedení ještě navyšovali a v pohodě dokráčeli k výhře, na které už nic nezměnila branka Kotaly z 59. minuty. Po třetí brance Benátek se ke své premiéře ve WSM lize dostal Jiří Matoušek, který vystřídal Šimečka. Nepodal špatný výkon, přesto musel dvakrát lovit kotouč ze své branky.

Vážnost situace si uvědomuje i trenér Martin Janeček: „Chtěli jsme jít do utkání s odhodláním zlomit tu nepříznivou sérii utkání. Vstup nebyl špatný, ale zase nás trápilo neproměňování šancí. Po třetím gólu, při zbytečném vyloučení, na hráče spadla deka a už jsme se nedokázali vzchopit. Utkání se jen dohrávalo a soupeř to celkem s přehledem dovedl k vítězství. Musíme si rozebrat nejen tento zápas, ale celé to neúspěšné období a vyvodit jak z toho ven.“

Na nepříznivou situci vedení klubu zareagovalo změnami v kádru. Informoval o tom manažer klubu Patrik Rimmel: „Dnes byla ukončena spolupráce s Václavem Meidlem. Děkujeme mu za působení v našem klubu. Smlouva byla prodloužena s Michalem Hlinkou a přichází k nám Samuel Ollender, kterému se ve 2.lize střelecky daří. Zítra nastoupí v obraně Oldřich Horák ze Zlína. Dnes za Zlín nastoupí Jan Maruna a Tonda Pechanec, kteří s námi zítra cestují do Litoměřic. Věříme, že jim start v extralize pomůže a zvednou se herně.“

Pokud se nechystáte přímo do dějiště utkání, tak pro vás bude připraven přenos na webu onlajny.com.