AZeťáci vyrazili v předvánočním čase na hory

20.12.2016 | Darja Nytrová

V pondělí 19. prosince se po dvou dopoledních trénincích (na ledě i na suchu) vydali hokejisté A-týmu na trochu větší procházku do hor. Někteří je sice moc v lásce nemají, ale úkol “ZDOLAT HORU PRAŠIVÁ“, nakonec všichni zvládli! Více se dozvíte z exkluzivní reportáže od redaktorky Darji Nytrové.

Je 11 hodin dopoledne a my všichni nasedáme u zimáku do aut směr Komorní Lhotka. Tady u Finské sauny necháváme auta a výšlap je zahájen pár slovy od asistenta trenéra Patrika Rimmela. Jak se tak dívám, někteří kluci si vybrali „vhodnou“ obuv do hor, kde je v tento zimní čas náledí. I pár centimetrů sněhu se tady najde. Na nohou totiž mají kecky (lehké tenisky) a divím se, že si někteří nevzali rovnou i cukle.

Ale musím zmínit i výjimky jako je duo Jiří Krisl a Daniel Seman, kteří jsou pořádně připravení a mají sebou i své čtyřnohé mazlíčky. Ani ne po 500 metrech slyším otázku od Petra Kanka: „Už tam jsme?“ Reakcí je smích ze všech stran…

Blížíme se k našemu cíli, tedy k chatě Prašivá. Hora je zdolána! Vidím to nadšení kluků, když dorazí k chatě a tím pádem i na jídlo a pití! Bohužel, počasí nám nevyšlo, všude je mlha, ale mě to neodradí a jdu si užít kouzlo Prašivé! Procházím se kolem kostela sv. Antonína Paduánského. A sama chata Prašivá je krásna!

Vracím se zpátky do chaty, kde vidím, jak kluci občerstvují svá hladová bříška. Však také mají důvod. „My jsme makali od rána na ledě, zasloužíme si to!“, hlásí. V chatě, panuje super nálada, kluci se domlouvají na různé akce, co je čeká, ale pak nastane čas jít domů. Opouštíme chatu a já ještě stíhám přemluvit Petra Kanka, aby zapózoval s medvědem, což je symbol chaty Prašivá.

Na závěr pak nesmí chybět společná fotka před chatou, jako důkaz, že jsme opravdu zvládli Prašivou zdolat! Cesta zpátky probíhá v naprostém pořádku. Na parkovišti je čas se rozloučit a jede se domů. Za sebe jsem si tento den si užila a budu na něho vzpomínat jen v dobrém.

Doufám, že vedení klubu kluky ještě na hory někdy vytáhne a já u toho budu moct být a popovídat si s nimi. Děkuji za super den strávený se skvělými kluky!