Atraktivní hornické derby pokračuje druhým dílem, získáme mečbol?

24.03.2013 | Josef Nudera

Po roce se do finále 2. hokejové ligy dostali stejní soupeři, dva velcí rivalové – AZ Havířov a Baník Karviná. První souboj na havířovském ledě dopadl famózně pro Havířov, když svého rivala rozstřílel vysoko 8:3. Ale pozor! Je tady finále, a to se po jednom zápase nerozhoduje ani nevzdává. Navíc druhý zápas se hraje na ledě Karviné. Naši borci potřebují podporu, vydej se proto do Karviné i ty! Zápas se hraje v pondělí od 18 hodin.

To, že je povedený vstup do série vždy velmi důležitý, není třeba zdůrazňovat. Domácí Havířov plnil ihned od začátku taktiku do nejmenšího detailu a sklidil zasloužený úspěch. Už na konci první třetiny bylo na hostech z Karviné vidět, že zkrátka nemají sílu a potvrdil se fakt, že pěti zápasová série s Přerovem na nich zanechala fyzické následky.

Ale pozor! Karviná i přesto bude na domácím ledě chtít porážku odčinit a jistě to bude opět nepříjemný a silný soupeř. Bude mnohem bruslivější a opět se bude hrát od stavu 0:0. „Máme první bod, to skóre nemá vůbec žádný vliv. Jasný příklad byl, že prohráli 9:2 v Přerově, a pak za sebou další dva zápasy vyhráli. Mají zkušený tým, připraví se na to. Musíme na dnešek zapomenout, v pondělí je to nový zápas“ takto reagoval trenér AZ Havířov Tomáš Potěšil na otázku, jaký bude mít vliv toto utkání na následující střetnutí.

Vše potvrzují i slova karvinského útočníka Lumíra Rosůlka, který po zápase přiznal, že byla Karviná zatavená a nebyly síly bruslit, z čehož vyplynula i vyloučení, které AZ dokázal trestat.

Přesně po roce se opět ve finále brankově chytilMichal Sztefek. Veledůležitá osoba v rozhodujícím utkání loňské finálové série. Vypadá to, že i teď bude Michal Sztefek jednoznačně promlouvat do vývoje série. Vždyť v sobotu vsítil 2 branky.

Zápas číslo dvě bude v této sérii velmi důležitý, během letošní cesty do finále, jakmile došlo na druhý zápas v sérii, přišla pro AZet porážka. Nyní je pravý čas změnit tento statistický fakt.

Play-off a konkrétně finále je jedinečná událost, která se koná jen jednou za rok. V pondělí se bude bojovat o mečbol a naši borci budou potřebovat velkou podporu. Vyjeďme do Karviné ve velkém počtu a ukažme, kteří fanoušci jsou králové tribun!

Pokud nebudeš z nějakého důvodu v Karviné osobně, bude opět připraven textový onlajn přenos.

Sestavy z minulého utkání:

AZ Havířov:Daneček L. (od 38. Matoušek) – Zientek L., Krisl, Hegegy, Rimmel, Hartmann, Vydra, Graca – Daneček J.,Stránský, Sztefek – Bursík, Říčka, Pavlas – Kanko, Pechanec, Kolařík – Diviš, Maruna, Kimša

HC Baník Karviná: Iláš (od 12. Smolka) – Javín, Zajac, P. Flašar, Kowalczyk, Vnenk, Sznapka, Krause, Žvátora – Badžo, Moravec, Rosůlek – Zuber, Ivan, Luka – Samiec, Blatoň, Saliji – Miczek, Nystedt