VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dalším vyzyvatelem AZetu je nevyzpytatelná Třebíč

29.09.2017 | David Motloch

V sobotu hokejisté Havířova vycestují na Vysočinu, kde je vyzve místní Horácká Slavia. V rámci 8. kola WSM ligy zde budou bojovat o další důležité body do tabulky. Ty by se však hodily i Třebíči, která navíc v posledních kolech ladí slušnou formu. Také Havířov dokázal v posledních kolech pravidelně bodovat, a tak nás zřejmě čeká vyrovnaná partie. Utkání startuje v sobotu 30.9. od 17:30.

Noční můra sázkařů

Hokejisté Třebíče sice zaujímají v tabulce až 12. místo, už si ale stihli v průběhu sedmi kol připsat zajímavé skalpy. Horácká Slavia nepatří mezi favority soutěže, a tak byla v duelech s Kladnem, Slavií či skvěle hrajícím Přerovem outsiderem. Přesto všechny tyto zápasy Třebíčští hráči zvládli. Ve 4. kole Bílé hvězdy přetlačily Rytíře 3:2 v prodloužení, v dalším zápase už bez ztráty bodu porazily Zubry (4:2) a v posledním kole zaskočily Slavii na jejím ledě výsledkem 3:2. Abychom uvedli věci na pravou míru, jedná se zatím o jediné tři výhry třebíčského celku. V utkáních, která naopak měla pro Třebíč znamenat zisk bodů, svěřenci trenéra Martina Sobotky neuspěli. Jestli se tedy dá něco tvrdit s naprostou jistotou, je to nevyzpytatelnost klubu z Vysočiny. Dovedeme si představit, jak těžce se sázkařům musí zápasy s Třebíčí tipovat.

Jak již bylo řečeno, v tabulce zařídily Třebíči výsledky za sedm kol pouze 12. místo. V lize však zatím není žádného velkého favorita, což ukazují i jednotlivé bodové rozestupy. Snad kromě Kadaně (nezískala doposud jediný bod) jsou rozdíly mezi všemy mužstvy WSM ligy jen minimální. V případě sobotní výhry by se Bílé hvězdy mohly vyšvihnout v tabulce výše, teoreticky i před Havířov, na který ztrácí právě tři body.

Produktivita Horácké Slavie zatím doslova stojí a padá s dvojicí Roman Erat - Luboš Horký. Prvně jmenovaný hráč je s devíti body nejproduktivnějším hokejistou Třebíče, ale zároveň se dělí i o první místo v celé WSM lize. Luboš Horký má pro změnu na kontě již šest branek a ani on nemá v tomto ohledu konkurenci. Vyrovnat se mu zatím dokázali pouze dva karlovarští hráči - Matic Podlipnik a Ondřej Beránek. Podotkněme, že oba hráči mají ještě navíc o zápas v nohách navíc. V brance Třebíče dostal zatím nejvíce prostoru Lukáš Dostál, jenž si také drží nejlepší čísla - 90,43% úspěšnosti zákroků. V brance se už představili i Karel Vejmelka s Pavlem Jekelem.

Bitva se Vsetínem rozdávala body na obou stranách

Havířovští chtěli doma navázat na skvělý výkon z frýdecko-místeckého ledu, kde si odvezli výhru 3:2. Nezačali vůbec špatně, jelikož se brankou střelce Hudečka dostali do rychlého vedení, posléze se ale karty obrátily. Ve třetí třetině to byli právě domácí, kteří museli dotahovat ztrátu jedné branky. To se sice zásluhou Kurovského podařilo, nicméně následné prodloužení přiklonilo bod navíc nováčkovi ze Vsetína. To byla asi jediná kaňka v jinak skvělé podívané, která pro AZ znamenala již třetí zisk bodů v řadě.

Nejlepším střelcem AZetu je zatím čtyřbrankový Jan Hudeček, v tabulce získaných bodů se dělí o první místo s Markem Kalusem. V brance v posledních zápasech dostával hodně prostoru Daniel Dolejš, jehož celková čísla zatím zůstávají těsně pod hranicí 90%. S Třebíčí by měl AZ podle papírových předpokladů bodovat, ačkoliv dosavadní průběh WSM ligy nás přesvědčil, že o překvapivé výsledky letos nebude nejspíš nouze. Navíc platí, že výkony klubu z Vysočiny stoupají se silnými soupeři a výsledky z posledních kol to jen potvrzují.

„Třebíč teď vyhrála venku se Slavií a pomalu se rozjíždí. Nás tak čeká těžký zápas, tak jako v Třebíči vždy," okomentoval stručně následující sobotní bitvu s Horáckou Slavií trenér Martin Janeček. V případě tříbodové výhry by se AZ mohl v tabulce odlepit z osmého místa a teoreticky atakovat i třetí příčku. Uvidíme, jak se situace po sobotě vyvine. Loni patřila Třebíč mezi jedny z mála oblíbených soupeřů Havířova. Hráči AZetu vyhráli tři ze čtyř vzájemných utkání a podobnou sérii by rádi zopakovali i letos. S pomocí uspět přispěchá i útočník Jakub Matai, který přichází do Havířova na měsíc s možnou opcí. Vedení Azetu tímto reaguje na poslední zranění svých útočníků. Jakub Matai v posledních sezónách působil v Olomouci a bojoval o smlouvu v Litvínově. Kromě centra může nastoupit i na křídle, čímž trenérům poskytuje určitou flexibilitu při skládání lajn.

Sestavy z posledního zápasu:

AZ RESIDOMO Havířov:

Dolejš – Krisl, R. Havel, Postnikov, Drtil, Staněk, Petran – Kanko, Sikora, Kotala – Pořízek, Hudeček, M. Kalus – P. Beránek, Maruna, Gřeš – Cihlář, L. Bednář, Kurovský.

SK Horácká Slavia Třebíč:

Dostál – L. Vágner, Kaláb, D. Mikyska, Půža, Čejka, Spurný – Erat, Dolníček, Horký – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Vodný – Kusko, R. Zohorna, Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták.

Infografika

Sledovat můžete i klasický on-line přenos zde.