Daniel Kurovský se prokousal přípravou a se Zlínem odehrál povedené utkání

04.09.2015 | Jozef Valenčík

Nejmladším hráčem zapojeným do letní přípravy A mužstva AZ Havířov byl Daniel Kurovský, který se v sedmnácti letech postavil také do posledního přípravného zápasu s extraligovým Zlínem, ve kterém nastoupil ve třetí útočné formaci.

Daniela Kurovského jsme na konci loňské sezóny představovali jako nejmladšího hráče první ligy, který v minulé sezóně této soutěže dokázal bodovat. Na konci sezóny se Daniel netajil ambicemi zabojovat o místo v A týmu v letní přípravě. Tu musí teprve sedmnáctiletý útočník hodnotit kladně, dokázal se prokousat čistkami kádru a nastoupil také do posledního přípravného utkání proti Zlínu, ve kterém se statečně pral s mnohem staršími a zkušenějšími soupeři. „Zápas musíme hodnotit kladně, porazili jsme extraligového soupeře a dařilo se nám hrát ofenzivně. Dobře jsme bránili a jsme rádi, že jsme si na konci přípravy připsali vítězství."

V dorostu se Daniel utkával s Rytíři z Kladna, letos by je mohl vyzvat i v 1. lize

AZ sice hrál se Zlínem velmi dobře a na konci první třetiny diváci vyprovodili hráče do šaten hlasitým potleskem, ale přesto první třetinu vyhrál Zlín 1:2 a navíc ve druhé části dokázal po důrazném dohrání útočné akce zvýšit na 1:3. Za zlomový moment se dá označit snížení Aleše Staňka na 2:3, ke kterému Daniel Kurovský dodal: „Šťastná branka na 2:3 nám velmi pomohla, podařilo se nám dotáhnout na rozdíl jediného gólu a ve třetí třetině jsme tak byli jen krok za soupeřem. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme co nejvíce bruslit a tím donutit Zlín k chybám, to se podařilo a výsledkem bylo srovnání na 3:3."

Příprava AZetu skončila vyrovnanou bilancí pěti výher a pěti porážek a je na čase hodnotit celou přípravu. Daniel Kurovský s ní musí být spokojen a to se pochopitelně odrazilo na jeho hodnocení: „S přípravou jsem samozřejmě spokojen, odehráli jsme spoustu těžkých zápasů a doufám, že se nám podaří pozitivní prvky přenést také do sezóny." Ta Havířovu začíná již ve středu, kdy doma přivítá České Budějovice. „Od prvního utkání očekávám kvalitní zápas a hlavně tři body, které budeme chtít vybojovat - vše je na nás."

Nezbývá nám, než celému týmu a také Danovi popřát do nové sezóny jen to nejlepší a všechny diváky tímto pozvat na první mistrovské utkání, které se odehraje ve středu 9. září od 18:00 v K&K PNEU Aréně.