Dnes na jihu Čech proti Motoru

13.10.2015 | Petr Miklas

Po včerejší porážce v Jihlavě čeká AZ Havířov souboj s jedním z hlavních favoritů WSM ligy - Motorem České Budějovice. Na jihu Čech to nebude nic jednoduchého, ale pokud naši hokejisté zopakují včerejší výkon a budou mít víc štěstí v koncovce, může se stát cokoliv. Jakýkoliv bod z Budvar Arény je velmi cenný.

ČEZ Motor České Budějovice

Motor má být podle předsezónních předpokladů favoritem WSM ligy a zatím tyto předpoklady naplňuje, protože je na druhém místě tabulky se tříbodovou ztrátou na vedoucí Slavii Praha. Hokejisté Českých Budějovic ze 13 utkání odešli poraženi pouze třikrát, z toho jednou až po samostatných nájezdech. Minulé utkání Motor vyhrál na ledě Benátek nad Jizerou 4:1

Jak už jsme zvyklí z minulé sezóny, tak i letos mají České Budějovice svou hru postavenou na druhém útoku, jehož členové jsou na špici kanadského bodování WSM ligy. Třetí je Josef Straka (8+10), o dva body za ním je Martin Heřman (7+9), jemuž patří páté místo. Tomáš Nouza je na šestnácté příčce bodování (4+8). Hned za údernou trojicí je v kanadském bodování týmu obránce Roman Vráblík (3+8), jenž je zároveň lídrem kanadského bodování obránců WSM ligy.

Trenér Petr Rosol střídá dva gólmany, do osmi utkání zasáhl Ondřej Bláha, který má vynikající úspěšnost zásahů – 94,04% a je v tomto směru čtvrtý z celé WSM ligy. V šesti utkáních byl strážcem svatyně Motoru David Gába, jenž má úspěšnost zásahů 91,28%.

Hokejisté AZetu dokázali vyhrát třikrát v řadě, poprvé přivezli i body z venkovního kluziště, když porazili Třebíč. Včera v Jihlavě se jim na tuto šňůru nepodařilo navázat a padli 0:2, i když podali kvalitní výkon. Spokojen s předvedenou hrou byl i trenér Štefan Mikeš: „Z mého pohledu jsme sehráli výborný zápas, s našim výkonem jsem spokojený. Viděli jsme rychlý a důrazný hokej z jedné strany na druhou. Nebyli jsme favoritem tohoto zápasu, ale byli jsme na něj dobře připravení. Měli jsme ve druhé třetině šance, stejně jako soupeř. Kdybychom vstřelili první gól, mohl se zápas vyvíjet opačně. “

Nejproduktivnějším hráčem Havířova je stále Petr Kanko (7+2), na kterého se dotáhují Roman Maliník (4+4) a Jan Maruna (3+5). Mezi obránci je na tom bodově nejlépe Karol Korím (2+5).

Brankáři Petr Matoušek a Miroslav Svoboda se na začátku sezóny nepotkali s oslnivou formou, proto vedení klubu domluvilo na střídavé starty Šimona Hrubce a Tomáše Vošvrdu, aby týmu pomohli vylepšit nepovedený start do sezóny. Od konce druhé třetiny domácího zápasu s Mostem a od začátku utkání v Jihlavě už se zase do branky postavil Petr Matoušek, který předvedl, že začátek sezóny je zapomenut a že se na něj spoluhráči mohou spolehnout. Chytat zřejmě bude i dnes v Českých Budějovicích, záda mu kryje Miroslav Svoboda.

Pokud se nedostanete do Českých Budějovic osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov:Matoušek – Štencel, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korím, Lenďák – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Káňa, Štumpf – Kotala, Staněk, Matějek.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Mucha, Kolmann, Suchánek, Žovinec, Zíb, Semrád, Kříž – Babka, Pajič, Kuchejda - Heřman, Straka, Nouza - Švihálek, Rob, Žálčík - Přibyl, Prokeš, Guman.

Infografika