Dorost porazil Hodonín

Klára Bártková | 01.03.2024

Dorostenci dnes absolvovali náročnou cestu do Hodonína, kde je čekalo páté kolo nadstavbové části. AZet v zápase dvakrát vedl, ale soupeř vždy dokázal srovnat, nicméně když pak havířovští mladíci udeřili na začátku poslední desetiminutovky, Hodonín už zareagovat nestihl. Havířov pak navíc přidal ještě jednu branku do prázdné, když to domácí zkoušeli bez gólmana.

Regionální liga dorostu - 5.kolo pá 1.3.16:00
SHKM Hodonín - AZ Havířov
3:5
(0:1, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 25. Drabálek (Bárta, Pantlík), 49. Huňady (Mojžiš, Pavlovič), 50. Žák (Jagoš, Lazar) – 12. Šebesta (Bystroň, Czerný), 35. Ptáček, 43. Lacina (Šlampiak, Bialy), 54. Nogol (Šebesta, Czerný), 60. Ptáček. Rozhodčí: Karpíšek - Bejček, Malý. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5.

SHKM Hodonín: Tetůr - Jagoš, Běhůnek (A), Lazar, Bárta (A), Žák, Holík - Kuča, Drabálek, Mojžiš, Hloušek, Švandelka, Čumba, Pavlovič (C), Ringer, Pantlík, Huňady, Rubecký
AZ Havířov: Kozel - Vudarčík, Burgert (C), Nogol, Šima, Bystroň, Kubálek - Kůrka, Bolek, Lacina, Michalík, Šebesta, Bialy, Kanich, Czerný, Quitt, Šlampiak (A), Ptáček

Havířov sice nevyužil přesilovou hru, kterou měl v první desetiminutovce k dispozici, nicméně se trefil hned po jejím skončení. V čase 11:49 hodonínského brankáře překonal Michal Šebesta 1:0. AZet pak měl ještě jednu početní výhodu, ale ani tu nezužitkoval.

Na začátku prostředního dějství měli domácí velkou příležitost vyrovnat, neboť Havířov hrál dlouhou chvíli ve třech, avšak trefit se za záda Kozla se jim podařilo až při hře pět na pět, kdy zakončoval Filip Drabálek1:1. O deset minut později AZet znovu odskočil, protože se v přesilovce trefil Matěj Ptáček1:2.

V úvodu poslední periody Havířov přidal třetí branku zásluhou Daniela Laciny1:3. Jenže pak Hodonín během jedné minuty vyrovnal. Nejdříve se prosadil Erik Huňady, po něm přesně pálil Darek Žák3:3

I tak hosté dokázali překlopit stav znovu na svou stranu, v početní převaze se mezi střelce zapsal Štěpán Nogol3:4. Třináct vteřin před koncem základní hrací doby pak na konečných 3:5 upravil střelou do prázdné brány Matěj Ptáček.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Do Hodonína jsme dnes přijeli v ne úplně nejlepším rozpoložení. Cesta nám totiž trvala skoro čtyři a půl hodiny, což se odrazilo na našem výkonu. V průběhu zápasu jsme se sice vždycky dostali do vedení, ve třetí třetině jsme navíc vedli o dvě branky, nicméně domácí hrozili především z nebezpečných protiútoků a tlakem do brány. Tím se jim ve třetí třetině podařilo naše dvoubrankové vedení smazat. V tuhle chvíli bylo hodně důležité, že se z toho kluci nepoložili. Naopak se semkli a vůlí po vítězství se nám podařilo vstřelit gól v přesilovce a znovu se dostat do vedení. Domácí pak sáhli ke hře bez brankáře, kde jsme se štěstím přežili několik střel, které létali kolem naší brány. My jsme ale naše velice vydřené vítězství pečetili gólem do prázdné brány. Náš výkon dnes nepatřil k těm nejlepším, ale všichni hráči zaslouží velké díky za bojovnost a vůli, která nás dovedla k vítězství, za které si můžeme připsat další tři body do tabulky. Takových zápasů jsme v téhle sezóně moc nezažili a jsem rád, že se s tím kluci porvali. Zvládli to a věřím, že právě taková výhra nás znovu nakopne a přidá nový impuls do dalšího těžkého zápasu, který nás v neděli čeká v Brně.