Dorostenci úřadovali ve třetí třetině, mají další tři body

Lukáš Jandora | 01.12.2023

Dorostenci AZetu jsou v Regionální lize zatím suverénně první, však snadný soupeř je dnes nečekal. Opava byla doposud jen jednou poražena, utkání slibovalo zajímavou a zřejmě i vyrovnanou podívanou. Vyrovnané nakonec opravdu bylo. 2 třetiny. V té třetí se domácí prosadili, hodně jim pomohly přesilové hry. Gólman Kozel se většinu utkání v bráně "nudil", však předvedl brilantní zákrok večera, který byl začátkem akce, po níž padla důležitá branka. Ta odpor Opavy zřejmě definitivně zlomila.

Regionální liga dorostu - 16.kolo pá 1.12.18:30
AZ Havířov - HC Slezan Opava
5:0
(1:0, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 20. Czerný (Barteczek, Michalík), 41. Šlampiak (Kanich, Vudarčík), 52. Kajzar (Mikl), 55. Ptáček (Brecher), 58. Kůrka (Brecher). Rozhodčí: Onderka – Konieczny, Chamrád. Vyloučení: 1:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Průběh utkání: 5:0.

AZ Havířov: Kozel – Vudarčík, Burgert "C", Mikl, Bystroň, Barteczek, Brecher – Kůrka, Bolek, Michalík, Špaček, Šebesta, Kajzar, Kanich, Czerný, Šlampiak "A", Ptáček
HC Slezan Opava: Pernica – Kohut, Richter, Černý, Drastich, May, V. Suchánek, Grigarčík – Abíd, Vizauer, Glos, J. Suchánek, Vojkuvka, Hrdý "C", Benš, Ciminga

První třetina příliš pohledného hokeje nenabídla. Havířovští dorostenci byl lepším celkem, byli více na kotouči, však vyložené šance chyběly. Hosté se velmi těžce a obtížně dostávali do svého útočného pásma, kdyby si gólman Kozel vzal do brány křížovky, možná by nějakou stihl vyluštit. Gól jsme však přeci jen viděli, v poslední minutě prvního dějství se trochu šťastně prosadil Kristián Czerný - 1:0.

I ve druhé třetině jsme viděli nikterak líbivý hokej s minimem větších šancí. Hosté zlepšili hru, oproti prvnímu dějství byli o dost aktivnější, havířovského gólmana trochu zaměstnali, však větší příležitost si opravdu nevypracovali. Domácí se jakoby trochu podvědomě zatáhli, nehráli tak dobře jako v dějství prvním, i proto ve druhé třetině branka nepadla.

Pytel s góly se roztrhl až v dějství třetím, i když to tak dlouho nevypadalo. Domácí si sice velmi rychle pojistili doposud hubené vedení, to když dohrávali svou přesilovou hru, kterou se jim nakonec přeci jen podařilo využít. Od modré čáry střílel Vudarčík, jeho rána byla možná dvakrát tečována, než zaplula za záda bezmocného Pernici. Gól byl nakonec přiznán Petru Šlampiakovi - 2:0.

Další gól přidal AZ v 51. minutě a šlo tomu říkat "nedáš – dostaneš". Opavané měli 100% šanci, tu nevyužili díky zákroku večera gólmana Kozla, jen o pár chvil později se už radovali domácí, autorem branky byl David Kajzar - 3:0.

Čtvrtý gól padl po další využité přesilovce, byla to trochu ekvilibristika, která by se hodila spíše do utkání baseballu. Od modré střílel Brecher, Pernica jeho pokus jen vyrazil, kotouč ze vzduchu, těsně pod úrovní břevna, velmi šikovně dorazil do brány Matěj Ptáček - 4:0

Třetí přesilovou hru v utkání domácí využili v 58. minutě, na konečných 5:0 vstřelil gól Jakub Kůrka - 5:0

Zápas byly dvě třetiny ne příliš zábavná, plynul rychle, jen s minimem přerušení, až ve třetí periodě to tam domácím napadalo, ti si tak připisují další výhru s čistým kontem vzadu. V příštím utkání se dorostenci, kteří suverénně vévodí ligové tabulce, představí už v neděli v Českém Těšíně...