Dorostenci v pěkném utkání zdolali druhý Zlín

Lukáš Jandora | 11.11.2023

Dorostenci AZetu své soutěži zatím jasně kralují a dominují, vždyť v prvních deseti zápasech ještě neztratili bod. V sobotu přivítali béčko Beranů ze Zlína, kteří byli před utkáním na druhém místě. Hrál se velice pěkný a líbivý hokej s řadou velkých šancí, lidem se utkání muselo líbit. A nakonec i, k potěšení domácích fanoušků, dobře dopadlo...

Regionální liga dorostu - 12.kolo so 11.11.12:15
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
5:3
(1:2, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Czerný (Vrůbel), 21. Kanich (Ptáček), 28. Michalík (Barteczek, Kanich), 33. Ptáček – 3. Pluskal (Nesrsta, Grebeníček), 8. Pluskal (Nesrsta). Rozhodčí: Urbačka – Raszka, Jarolím. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Průběh utkání: 1:2, 5:2, 5:3.

AZ Havířov: Ovčaři (Kozel) – Vudarčík, Burgert "C", Mikl, Kůrka, Barteczek, Brecher – Bolek, Vrůbel, Michalík, Pečonka, Kajzar, Kanich, Czerný, Šlampiak "A", Ptáček
PSG Berani Zlín: Kaděra (33. Zábojník) – Pospíšil, Grebeníček, Sedláček, Janošek, Uřičař – Bečka, Doležal, Škrip, Venený, Kaděra "C", Matula, Plšek, Pluskal, Nesrsta

Do zajímavého utkání vstoupili lépe domácí, trvalo jen 62 vteřin a šli do vedení. Díky chybě zlínských beků se sám na hostujícího gólmana řítil Kristián Czerný a přesnou střelou nad lapačku mu nedal šanci - 1:0. No jo, jenže vedení domácích trvalo jen velmi krátce. Už po několika vteřinách se poprvé v utkání prosadil velmi dobře hrající Pluskal - 1:1, aby o pár minut později, při využité přesilovce, vstřelil stejný hráč svůj gól číslo 2 a hosty poslal do vedení - 1:2. Domácí tyhle dvě branky trochu opařily, až do konce třetiny se víceméně hledali...

Do druhé třetiny však vstoupili velmi dobře. A opět se mohli těšit z velice rychlé branky. Richard Kanich hbitě a rychle obkroužil branku a ještě rychleji zpoza ní zasunul kotouč za překvapeného zlínského gólmana - 2:2. AZeťáci byli i nadále při chuti, o pár minut později šli do vedení. Po spálené vyložené šanci Kůrky se gólu přeci jen dočkali, úspěšným střelcem byl Marek Michalík - 3:2. No a aby toho nebylo málo, tak brzy to bylo vedení už o dva góly. AZeťáci šli ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho, Matěj Ptáček se nerozpakoval a vystřelil. Našel přesné místečko pod lapačkou hostujícího brankáře, tahle střela byla opravdu nebývale přesná - 4:2

Ve třetí části se hrál, stejně jako prakticky celé utkání, rychlý a svižný hokej, s řadou šancí, nutno zmínit, že brankář Ovčaři byl pro havířovské velkou oporou, řadu velkých příležitostí Beranů lapil. Domácí se po jeho jistých zákrocích radovali popáté. Střela Daniela Bolka byla sice zblokována, však gólmana natolik rozhodila, že už v nedobrém postavení nedokázal reagovat na přesnou dorážku z hole stejného hráče - 5:2. Necelé tři minuty před koncem ještě hosté svou prohru korigovali, od modré skryl svou střelu Uřičař, Ovčaři ji neviděl, propadla za jeho záda - 5:3

Konec zápasu byl nervózní, hodně se kouskoval, hodně se vylučovalo, zlínští to ještě zkoušeli v šesti hráčích proti čtyřem domácím, však stav 5:3 se už nezměnil.

AZeťáci si v hezkém utkání připsali zaslouženou výhru, svého přímého soka v tabulce zdolali v poměru 5:3 a po utkání si užili děkovačku a tleskajícími příznivci.