Finále pokračuje třetím zápasem, Azet má Karviné co vracet

26.03.2013 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Pondělní utkání přineslo hokejistům Azetu pořádnou facku, která je snad přiměje k procitnutí a donutí k zodpovědnějším výkonům. Ale i tak si z tohoto zápasu mohli odnést něco pozitivního - výkon ve třetí třetině, kde Karvinou téměř k ničemu nepustili a chybělo málo k zdramatizování tohoto střetnutí. Doufejme, že na tento svůj výkon dokáží navázat a předvedou jej i v zápase číslo tři.

Někteří fanoušci si po sobotní vysoké výhře plánovali cesty na barážová utkání, v baráži se asi viděli i hokejisté Havířova, kteří těžce podcenili svého soupeře a ten jim během úvodních sedmi minut nasázel tři branky. I když se pak snažili nepříznivý stav zvrátit, góly padaly pouze do branky Havířova. Až za stavu 6:0 pro domácí ukázal AZ svou vnitřní sílu a svým zlepšeným pohybem a důrazem si vynutil fauly, které dokázal i trestat a snížil na 6:3.

Víc už ve zbývajícím čase hokejisté Havířova nestihli, ale sami sobě ukázali cestu, kterou by měli jít v následujícím zápase. Karvinští totiž znervózněli a nedokázali udržet nervy na uzdě. To se týká i zkušených hráčů, kterými bezesporu Moravec, Javín a Ivan jsou. Svou frustraci si vyléval i karvinský lodivod Aleš Flašar, který byl potrestán za vhození láhve na led dvěma trestnými minutami.

Pokud se tedy AZ bude držet své hry odzadu, přidá dobrý pohyb a důraz v útočném pásmu, donutí soupeře faulovat a získá tak možnost v utkání vyhrát - podobně, jako v prvním zápase v K&K Pneu Aréně. Cíl Azetu je jasný - navázat na závěr včerejšího utkání, soupeře k ničemu nepustit, dokráčet k další domácí výhře a získat mečbol.

Že to nepůjde samo je víc než zřejmé, to jsme viděli v pondělním zápase. Varováním mohou být i semifinálové zápasy Karviné s Přerovem, kdy náš finálový soupeř otočil stav série z 1:2 na 3:2. Nicméně, když Azet využije své fyzické převahy a bude dodržovat taktiku, je velká pravděpodobnost, že Karvinou porazí. K tomu naši borci budou potřebovat i notnou podporu tribun, protože ta jim, jak známo, dolévá energii do žil.

Při vysokém vedení Karviné se trenér rozhodl některé klíčové hráče šetřit, ale zítra by měli opět všichni nastoupit, včetně Petra Kanka, kterého nepustila do minulého utkání nemoc. Do hry se tak dostali mladíci Diviš s Kasperlíkem, kteří svým pohybem, dravostí a přímočarostí způsobovali domácím značné potíže.

V sestavě Karviné chybí od třetího semifinále s Prostějovem David Mikšan, který si pro zranění už do konce sezóny nezahraje, stejně jako Garip Saliji, jehož vyřadilo zranění oka, které mu nešťastně přivodil Jan Maruna v prvním finálovém utkání.

Co dodat? Finálová série přináší souboj dvou odlišně hrajících týmů a, i když obě utkání skončila divokým výsledkem, nechyběly emoce, napětí a vzruch. Zítřejší zápas je o to důležitější, že jednomu z rivalů přinese mečbol, dá se tedy očekávat mnohem opatrnější partie. Určitě nebude chybět tradiční rivalita, tvrdé souboje, zákroky na hraně pravidel a potyčky mezi hráči obou celků. Budeme svědky i souboje fanoušků obou táborů, zatím z něj lépe vychází ti Havířovští. Ale aby tomu tak bylo i zítra, je třeba, aby přišel AZ podpořit každý, kdo může - i VY! Protože teprve s podporou fanoušků je tým AZ Havířov kompletní. Přesně podle hesla: „Jeden za všechny, všichni za Azet!“

Sestavy z minulého utkání:

AZ Havířov:Daneček L. (od 7. Matoušek) – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Zientek L., Rimmel, Zientek M., Hartmann – Sztefek, Najdek, Daneček J. – Bursík, Říčka, Pavlas – Kolařík, Pechanec, Kasperlík - Klimša, Maruna, Diviš.

HC Baník Karviná: Iláš – Javín, Zajac, Kowalczyk, Flašar, Vnenk, Sznapka, Krause – Moravec, Rosůlek, Blatoň – Ivan, Luka, Samiec – Nystedt, Badžo, Zuber – Miczek.