Havířov přijíždí na led silného Hodonína

19.10.2010 | David Motloch

Havířov se po dvou zápasech, které jej příliš neprověřili přesunou na led silného Hodonína, kde je čeká urputná bitva o body. Oba celky jsou vcelku slušně rozjeté, Hodonín má ale přesto navrch, v posledních pěti zápasech dokázal vyhrát. Havířov zase na venkovních kluzištích nebodoval pouze jednou. Jak dopadne jejich vzájemné střetnutí?

Zápas to v žádném případě nebude lehký. Vždyť drtiči ukořistili z posledních pěti zápasů 11 bodů za 5 výher v řadě. Pravda, Hodonín měl slabší začátek, ale nyní je ve velmi dobré formě. Havířov je na tom obdobně, útočná síla AZetu je drtící, Havířov v posledních pěti zápasech vždy vstřelil minimálně po pěti brankách. Rovněž na venkovních kluzištích je bilance výher a proher velice lichotivá.

Přítomní fanoušci se tak rozhodně mají na co těšit, čeká se bitva dvou mužstev, která mají v útoku i ve hře celkové, rozhodně co nabídnout, jelikož kvalitou se řadí ke špičce 2.ligy skupiny východ.

Hodonín se veze na vítězné vlně. Že drtiči odcházeli z ledu jako vítězové hned pětkrát v řadě už zmíněno bylo, ale že i za stavu 0:3 ve 40. minutě proti Frýdku - Místku, dokázal Hodonín senzačně otočit vývoj zápasu, řečeno ještě nebylo. Svědčí to tak o herní pohodě mužstva, které rok co rok ukazuje ve 2. lize stabilně dobré výkony, letošní rok není vyjímkou.

Ale ani Havířov se nemá za co stydět, spíše naopak. Pouhé tři porážky za jedenáct zápasů, z toho jedna v samostatných nájezdech, to už něco musí znamenat. Zatímco v Uherském Hradišti se vysoké skóre dalo předpokládat, doma s Valašským Meziříčím už to tak jisté nebylo. Ale AZet soupeře jasně přehrál, na výhře domácích se výrazně podílel třígólový střelec David Klimša a jistý Vrba v brance. Nesmíme však zapomenout na fanoušky, kteří byli opět skvělí a přišli v hojném počtu.

Havířov si bude muset dát velký pozor na Zdeňka Juráska, ten totiž drží tradici co zápas, to gól, dohromady jich tak má deset. Ale ani Vaškovič se s osmi brankami nekrčí na spodu tabulky. Kde naopak lze najít slabiny kvalitního soupeře z Hodonína, je brankoviště. Duo Tuček-Šurý zatím zřejmě nedrží mužstvo tak, jak by bylo potřeba.

Oba celky změří síly ve středu na ledě Hodonína od 18 hodin. Favoritem není ani jeden z týmů, ale vzhledem k výhodě domácího prostředí se dávají mírně větší šance soupeři.