Ani Havířov nedokázal přetrhnout šňůru pěti výher drtičů v řadě

David Motloch | 20.10.2010

Celek Hodonína byl pro AZ až příliš velkým soustem ke skousnutí. Havířov po celý zápas pouze dotahoval a v závěru zápasu byl velice blízko vyrovnání, když závěrečnou power-play proměnil střelec AZetu David Klimša, ale srovnat se už havířovu nepodařilo. Hodonínští drtiči tak potvrdili skvělou formu, kterou si přenesli i do tohoto zápasu.

2. liga východ - 12.kolo st 20.10.18:00
SHK Hodonín - AZ Havířov
4:3
(2:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Flamík (Rehuš, Salajka), 20. Kuba (Hoza, Tomášek), 33. Bena (Vaškovič), 42. Salajka (Bena) - 18. Stránský (Sztefek), 36. Najdek (Maruna), 60. Klimša (Říčka, Najdek). Rozhodčí: Pokorný - Černý, Kříž. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1293. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
SHK Hodonín: Šurý (Tuček) - Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant, Jurásek, Flamík, Pokorný, Tomášek , Komárek, Miklík, Peš, Zelinka, Salajka, Bena, Kuba, Průdek, Penák.
AZ Havířov: Daneček - Vrba, Prokop, Zientek, Krisl, Jurčík, Balčík, Vydra, Jindřich, Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Číp, Říčka, Pavlas.

Do první zajímavé situace se na straně domácích dostal Zdeněk Jurásek, s jeho zakončením si brankář Daneček poradil. Na druhé straně se vytáhl mladík v brance domácích, Michal Šurý, proti Klimšovi s Najdekem. Na konci 4. minuty šli domácí do vedení. Ve skrumáži byl nejdůraznější Boris Flamík a pohotovou dorážkou otevřel skóre - 1:0. I po vstřelené brance zůstávali Drtiči aktivní a Daněček se musel mít neustále na pozoru. Šanci dostat se více do hry měli hosté po vyloučení domácího Beni, jenže domácího brankáře téměř neohrozili.

Ve 13. minutě se dostali hodonínští do přečíslení, ale řešení nebylo ideální a obránce odehrál puk do bezpečí. O chvíli později byl vyloučen havířovský Prokop, ale přesilovka k ničemu nevedla. Naopak srovnali hosté. Sztefek našel přihrávkou zpoza branky najetého Stránského, který překonal Šurého - 1:1. Následovalo vyloučení hostujícího Maruny. A Drtiči šancí nepohrdli. Ze skrumáže před brankou dorazil kotouč do sítě Michal Kuba - 2:1. Za tohoto stavu úvodní třetina také skončila.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji hosté a vynutili si faul Korotvičky. V přesilové hře zmáčkli domácí tým v obranném pásmu, ale Šurý odolal a Komárek vyhodil puk. Pak ale znovu převzali aktivitu na své hole Drtiči. V první šanci Vaškovičovi střela nesedla, ve druhé nezužitkoval Rehuš přihrávku prvně jmenovaného. Ve 29. minutě předvedli mírnou kontroverzi Hoza s Balčíkem, oba putovali na trestnou lavici. Chvíli poté na trestnou lavici zamířil i hostující Maruna a Drtičům se naskytla zajímavá šance. Domácí ji ale nevyužili.

A série vyloučených hráčů nebrala konce, dalším potrestaným hráčem byl havířovský Vydra. Toho o chvíli později doplnil na lavici hanby Jurčík a Havířov šel znovu do tří. A tentokrát Drtiči trestali, trefil se Adam Beňa - 3:1. Hosté se však nevzdali a odměnou jim bylo snížení. Najdekova střela prošla Šurému do branky 3:2. Ve 39. minutě inkasovali dvouminutové tresty za hrubost hostující Balčík a domácí Kuba. O chvíli později spálil obrovskou šanci Peš, když sám před ležícím Danečkem nedokázal dostat kotouč do sítě. Druhá třetina skončila za stavu 3:2.

Hned na úvod třetí třetiny dal domácí Salajka gól na 4:2. Hosté reagovali zvýšenou aktivitou, mělo jim pomoci i vyloučení Beni. Namísto toho mohli inkasovat sami. Peš byl faulován v brejku a jelo se trestné střílení. Blafák domácímu útočníkovi ale Daneček vystihl. Další velkou šanci měl domácí tým vzápětí, jenže Špok sám před Danečkem selhal. V 51. minutě inkasovali hostující Maruna a domácí Komárek dvouminutové tresty za hrubost.

V 54. minutě byl vyloučen Rehuš a hosté vycítili šanci na zdramatizování zápasu. Ale hodonínští se velmi dobře bránili a nepouštěli hosty do blízkosti Šurého. Na začátku 59. minuty se hosté rozhodli pro power-play a povedlo se jim snížit. Trefil se Najdek - 4:3. Závěr byl ještě dramatický, ale Drtiči vítězství 4:3 uhájili.